Lietuvos didybės pėdsakai Baltarusijoje: pilys ir miestai (2 d./1 n.)

 

Lietuvos didybės pėdsakai Baltarusijoje: Pilys ir miestai

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame į Baltarusiją. Įvažiuojame per Medininkų / Ašmenos pasienio postą. Aplankome Krėva ir čia išlikusius pilies griuvėsius. Krėvos pilyje sprendėsi esminiai XIV a. pabaigos įvykiai. Čia buvo nužudytas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, 1385 m. pasirašytas Krėvos aktas, kuris lėmė Lietuvos krikštą ir nuklojo Jogailos kelią į Lenkijos karaliaus sostą. Vyksime į po II Pasaulinio karo visiškai atstatytą Minską. Apžvalginė ekskursija po miestą: senoji miesto dalis – Laisvės aikštė su išlikusiais sakraliniais pastatais – buvusi jėzuitų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (dabar Baltarusijos katalikų bažnyčios katedra), bernardinų Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia (dabar stačiatikių Šv. Dvasios soboras), rotušė, toliau – Svilsočės upės krantinė ir „Ašarų sala“, kiti Vilniaus vardą minintys objektai, naujasis išskirtinės architektūros Nacionalinės bibliotekos pastatas. Ekskursija garsiajame stačiatikių moterų Šv. Kankinės Didžiosios Kunigaikštienės Elžbietos vienuolyne, kuris yra šiek tiek toliau nuo Minsko. Tai sakralinių pastatų kompleksas, pastatytas 1999 m. kaip centras 70-čiai moterų vienuolių ir kitų pasišventusių asmenų, dirbančių teikiant dvasinę ir socialinę pagalbą. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Nesvyžių. Nesvyžius yra vienas geriausiai išlikusių LDK privačių miestų, apie 400 metų valdytas vienos įtakingiausių LDK didikų kunigaikščių Radvilų giminės. Nesvyžiaus istorinis, architektūrinis ansamblis 2005 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Nesvyžiuje lankome jėzuitų Dievo kūno bažnyčią  ankstyviausiąjį baroko stiliaus architektūros objektą LDK. Aplankome bažnyčios kriptoje įrengtą Radvilų šeimos mauzoliejų. Toliau leidžiamės apžiūrėti Radvilų rūmų pilies ansamblį. Po pietų, apžvalginės ekskursijos metu autobusu aplankome kitus miesto paveldo objektus: Slucko vartus, miesto Rotušę. Toliau keliaujame į Myrą ir lankome Iljiničių, Radvilų giminėms priklausiusią Myro pilį. Myro pilis 2000 m. įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Taip pat aplankysime paskutiniųjų pilies savininkų kunigaikščių Sviatopolk-Mirskių laidojimo koplyčia-cerkvę, apžiūrėsime Šv. Mikalojaus bažnyčią. Toliau sustosime Naugarduke ir apžiūrėsime didingus Naugardo pilies griuvėsius, parapinę Viešpaties atsimainymo bažnyčią, kurioje įvyko LDK ir Lenkijos karaliaus Jogailos tuoktuvės su kunigaikštyte Sofija Alšėniške. Iš šios santuokos kilo Jogailaičių dinastija, valdžiusi Lenkiją ir LDK iki XVI a. pab. Paskutinė lankoma vieta – Lyda. Lydoje apžiūrėsime vieną ankstyviausių LDK Gedimino mūrinę pilį, kuri mena daug istorinių įvykių, įskaitant ir Jogailos bei Sofijos Alšėniškės vestuvių puotą. Apie 19 val. pasukame Lietuvos link. Į Lietuvą įvažiuojame per Šalčininkų pasienio postą.
 
Kelionės kaina: nuo 95 EUR 
 
Į kelionės kainą įskaičiuota: 
  • kelionė patogiu autobusu;
  • ekskursinė programa;
  • kelionės dokumentų sutvarkymas;
  • keliones vadovo-gido paslaugos;
  • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota: 
  • baltarusijos viza 25EUR/asm.,
  • muziejams ir gidams būtina turėti apie 23 EUR (pasikėlimas į biblioteką 3 BYN/asm., Nesvyžiaus pilis 16 BYN/asm., Myro pilis 12 BYN/asm., bažnyčia 2 BYN/asm., auka vienuolyne 2 EUR/asm.); pietūs vienuolyne nuo 3 EUR, pietūs Nesvyžiuje nuo 6 EUR (23 UR/asm muziejams ir 9 EUR/asm. pietums).

 

PASTABOS: 

  • būtinas pasas, galiojantis nemažiau kaip pusę metų po paskutinės kelionės dienos.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti