Baltarusija: Krėva, Minskas, Nesvyžius, Myras, Naugardukas, Lyda.

 

 Baltarusija (2 d./1 n.)

Aplankome Krėvą ir čia išlikusius pilies griuvėsius. Čia buvo nužudytas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, 1385 m. pasirašytas Krėvos aktas. Vyksime į po II Pasaulinio karo visiškai atstatytą Minską. Apžvalginė ekskursija po miestą: senoji miesto dalis  Laisvės aikštė (Svobody) su išlikusiais sakraliniais pastatais – buvusi jėzuitų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (dabar Baltarusijos katalikų bažnyčios katedra), bernardinų Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia (dabar stačiatikių Šv. Dvasios soboras), rotušė, toliau  Svilsočės upės krantinė ir „Ašarų sala“, kiti Vilniaus vardą minintys objektai, naujasis išskirtinės architektūros Nacionalinės bibliotekos pastatas, t. y. „Aleksandrija“ arba „Almaz znanij“ (žinių deimantas). Ekskursija garsiajame stačiatikių moterų Šv. Kankinės Didžiosios Kunigaikštienės Elžbietos vienuolyne, kuris yra šiek tiek toliau nuo Minsko. Tai yra sakralinių pastatų kompleksas, pastatytas 1999 m., kaip centras 70-čiai moterų vienuolių ir kitų pasišventusių asmenų, dirbančių teikiant dvasinę ir socialinę pagalbą; ARBA lankomės Minsko Operos ir Baleto teatre. Nakvynė viešbutyje.
Vykstame į Nesvyžių  vieną geriausiai išlikusių LDK privačių miestų, apie 400 metų valdytas vienos įtakingiausių LDK didikų kunigaikščių Radvilų giminės. Nesvyžiaus istorinis, architektūrinis ansamblis 2005 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Nesvyžiuje lankome jėzuitų Dievo kūno bažnyčią – ankstyviausią baroko stiliaus architektūros objektą LDK. Aplankome bažnyčios kriptoje įrengtą Radvilų šeimos mauzoliejų. Toliau leidžiamės apžiūrėti Radvilų rūmų pilies ansamblį. Toliau keliaujame į Myrą ir lankome Iljiničių, Radvilų giminėms priklausiusią Myro pilį. Myro pilis 2000 m. įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Taip pat aplankysime paskutinių pilies savininkų kunigaikščių Sviatopolk-Mirskių laidojimo koplyčia-cerkvę, apžiūrėsime Šv. Mikalojaus bažnyčią. Toliau sustosime Naugarduke ir apžiūrėsime didingus Naugardo pilies griuvėsius, parapinę Viešpaties atsimainymo bažnyčią, kurioje įvyko LDK ir Lenkijos karaliaus Jogailos tuoktuvės su kunigaikštyte Sofija Alšėniške. Lydoje apžiūrėsime vieną ankstyviausių LDK Gedimino mūrinę pilį, kuri mena daug istorinių įvykių, įskaitant ir Jogailos ir Sofijos Alšėniškės vestuvių puotą. Kelionė namo. 
 
Kelionės kaina: 105 EUR + 25 EUR Baltarusijos viza ir draudimas

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti