Liublinas – Zamostė – Chelmas (2 d./1 n.)

 

LIUBLINAS – ZAMOSTĖ – CHELMAS

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Važiuojame Parčevo link, kur aplankysime neogotikinę Šv. Jono Krikštytojo mažąją baziliką ir medinę varpinę. Kelionę tęsiame Chelmo link. Praeityje buvo skirtingų tautybių, religijų ir kultūrų sambūvio vieta. Pasižyminčiam savitu aukštumų ir žemumų kraštovaizdžiu. Chelmui yra būdingas išskirtinis bruožas – miesto senamiestis, įsikūręs virš XVII–XVIII amžiaus kreidos kasyklų požemių. Vietiniai gyventojai juokauja, kad pagrindas, ant kurio stūkso miestas, yra skylėtas kaip šveicariškas sūris. Apsilankysime „Kreidos kasyklos požemiuose“, pasivaikščiosime po senąjį miestą ir apžiūrėsime Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo Baziliką. Vakare pažintis su Zamoste – miestu-tvirtove, vienu žinomiausių ir geriausiai išsilaikiusių renesanso miestu visoje Europoje. Zamostės šeimininko, vieno turtingiausių Lenkijos didikų, Jano Zamojskio (1541–1605 m.) svajonė. Tai buvo pirmasis italų idealaus miesto koncepcijos projektas Lenkijos karalystėje. Miesto statybos prasidėjo 1581 m., truko 10 metų, vadovavo architektas Bernardo Morando. Šių dienų Zamostė žavi kiekvieną keliautoją savo architektūra ir atmosfera. Aplankote miesto aikštę su rotušės rūmais, šv. Tomo bažnyčią, kurioje palaidoti didikai Zamojskiai. Nakvynė viešbutyje. 

2 diena. Po pusryčių vykstame į Liubliną. Aplankysime Liublino pilį, Švč. Trejybės koplyčią. Per Krokuvos vartus, jau seniai tapusius miesto simboliu, pateksite į tikrą romantiškųjų gatvelių ir alėjų labirintą. Grožėsitės architektūros paveldu: Turgaus aikšte, Rotuše, didikų šeimoms priklausiusiais namas, klausysitės miesto istorijas, aplankysite XIV a. statytą Dominikonų bažnyčią, Liublino katedrą (Šv. Jono Krikštytojo ir Jono Evangelisto katedrą). Šios šventovės interjeras yra tikras baroko meno triumfas! Laiką leisime mieste, kurio istorijos puslapiai pasakoja apie jotvingių apsilankymo laikus, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos valdymo laikus, Liublino uniją, čia gyvavusią gausią šio miesto žydų bendruomenę, lenkų ir žydų aukštąsias mokyklas, kultūrą, apie II Pasaulinio karo skriaudas. Po ekskursijos turėsime laisvą laiką. Vakarop išvykstame  Lietuvos link.
 
Kelionės kaina: 105 EUR
 
Į kainą įskaičiuota:
  • kelionė patogiu autobusu;
  • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
  • grupės vadovo-gido paslaugos;
  • ekskursinė programa.
 
Pastabos:
  • mokamiems objektams rekomenduojame turėti 60–100 zlotų;
  • draudimas už papildomą mokestį;
  • kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimą apsprendžia Europos Sąjungos priimti reglamentai;
  • į kainą neįskaičiuoti viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti;
  • organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti