Gardinas (1 d.)

 

GARDINAS

5.30 val ryte išvykstame iš Lietuvos.

Apie 10.00 val. atvykstame į abipus Nemuno išsidėsčiusį, buvusį karališką miestą  Gardiną, kuris šiandien dar vadinamas Baltarusijos atgimimo sostine. Gardino miesto ir krašto istorija yra tiesiogiai susijusi su Lietuvos valstybės formavimusi. Jis yra jotvingių, prūsų, lietuvių, žemaičių genčių kovų su rytų ir vidurio slavais liudininkas. Pradedame ekskursiją po miestą. Gardine buvo svarbiausia Lietuvos ir Lenkijos valdovo Stepono Batoro rezidencija. Čia pamatysime žymiausius miesto objektus: XII a. statytą Koložos cerkvę, minimą Volynės metraščiuose, kuri išsiskiria kaip Senosios Rusios ir Bizantiškojo architektūros stiliaus pavyzdys, senąją Vytauto ir Naująją pilis, didžiausias ir įspūdingiausias mieste, buvusią jėzuitų bažnyčią, barokinę Pranciškaus Ksavero katedrą, dramos teatrą, religijos muziejų ir kt. Gardine yra vienintelis Baltarusijoje muziejus-vaistinė. Senamiestyje apžiūrėsime ir išgirsime įdomių pasakojimų apie Tyzenhauzų aikštę, Žilibero parką, medicinos akademijos pastatą, Liuteronų bažnyčią, paminklą kariams išvaduotojams, universitetą. Ekskursiją tęsime autobusu po senąsias ir naująsias Gardino gatves, važiuosime Nemuno link ir apžiūrėsime unikalios Gardino architektūros pavyzdį – XII a. Glebo cerkvę.

13.00 val. pietausime kavinėje „Magnolija“. Nuo 14.00 val. iki 16.30 val. laisvas laikas apsipirkti didžiausiame prekybos centre. 17.00 val. jėgas atgausime plaukiodami garlaiviu ir grožėdamiesi miesto panoramomis.

Apie 18.30 val. išvykstame namų link.  

 
Kelionės kaina: 25 EUR
 
Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • kelionė patogiu autobusu;
  • kelionės gido-vadovo paslaugos;
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 
Į kainą neiskaičiuota:
  • bevizis leidimas į Baltarusiją ir draudimas – 8,5 Eur/asm. (PRIVALOMAS visiems keliautojams);
  • įėjimo bilietai į mokamas lankytinas vietas (Plaukimas garlaiviu, pilis, pietūs) – 12 EUR.
 
Pastabos:
  • keliaujantiems į Baltarusiją viza nereikalinga, reikalingas PASAS, galiojantis netrumpiau nei 6 mėn. (asmens tapatybės kortelė negalioja);
  • objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
  • muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti