Suvalkija

 

Suvalkija

 

Didžiųjų Lietuvos žmonių pėdomis. Pirmas sustojimas Zapiškyje prie šv. Jono Krikštytojo bažnyčios – senosios gotikos šedevro, stovinčios ant Nemuno kranto Zapiškyje. Toliau kelias vedą į Zyplių dvarą. Aplankysime Paežerių dvarą, V. Kudirkos muziejų Kudirkos Naumiestyje. Atvykstame į Griškabūdį. Senoji Griškabūdžio dalis, susiformavusi XIX a. viduryje iš buvusio gatvinio kaimo ir jo gale įsikūrusio miestelio, savaimingos raidos radialinio plano. Vyrauja vienaukščiai, centre – keli mūriniai, ir dviaukščiai mediniai pastatai. Trijų pagrindinių gatvių sankryžoje – netaisyklinga keturkampė aikštė, kuri susiformavo, manoma, XIX a. viduryje po gaisro. Prie aikštės  – medinė aštuonkampė klasicistinė Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia, pastatyta 1796 m. buvusios bažnyčios vietoje – vienintelė išlikusi tokio plano medinė bažnyčia Lietuvoje. Pagrindiniame fasade – keturių kolonų dorėniškasis portikas su aštuonkampiu bokšteliu virš frontono. Lankysimės sėmenų aliejaus spaudykloje. Stebėsime ekologiško aliejaus gavimo procesą (galima įsigyti). Kiduliuose pietausime ir degustuosime vyną. Svaigdami nuo įspūdžių aptariame kelionę Kiduliuose ir ragausime „Pienių vyno“*, kurį pristatys Šakių krašto vyndariai vyninėje „Vilkenta“. Supažinsime su šio vyno istorija ir gamyba, o degustuoti galėsime raudonąjį vyną.

Taip pat aplankysime J. Basanavičiaus gimtąją sodybą. Lietuvių rašytojų klasikus prisiminsime aplankydami sodybas-muziejus (Salomėją Nerį, Kazį Bradūną, Vincą Mykolaitį-Putiną, Justiną Marcinkevičių).

 
 
         
15 val. Atvykstame į Gelgaudiškio dvaro rūmus, kur mus  pasitiks dvaro ponia arba ponas. Ekskursijos metu pasakojama dvaro istorija, supažindinama su unikalia rūmų puošyba (secesija), supažindinama su 19-20 a. pradžios gyvenimo būdu dvare. Vedant pažintinę ekskursiją salėje pasitinka antroji dvaro ponia ir kviečia pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių – vedama pamoka. Vykstame į Šilutę. Papietaujame, susitinkame su kolegomis. Vėlai vakare grįžtame į namus.
 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti