Suvalkija. Marijampolė – 2018 Lietuvos kultūros sostinė.

 

Lankysime Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo Mažąją Baziliką, pasivaikščiosime po naują miesto parką, apžiūrėsime Prezidento Kazio Griniaus memorialinį muziejų ir įspūdingąjį cukraus fabriko muziejų. Vyksime į Paežerių dvaro sodybą, kuris yra unikalus Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas. Aplankysime Ožkabalius, kurie yra J. Basanavičiaus tėviškė ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas. Vyksime į Kudirkos Naumiesčio Dr. Vinco Kudirkos muziejų, kur pristatoma vertinga ikonografinė ir istorinė medžiaga apie Kudirkos Naumiestį, jo šviesuolius ir spaudos draudimo laikotarpį. Nakvynė.

Vyksime į Seinus, kur aplankysime Seinų Katedrą, kurios vyskupu 1897–1902 m. buvo Antanas Baranauskas. Greta bažnyčios pastatytas paminklas A. Baranauskui. Vyksime į Vygrius, kur nacionaliniame parke, apsuptas vaizdingų ežerų, stūkso Kamaldulių vienuolynas. Jame aplankysime bažnyčios požemius, popiežiaus Jono Pauliaus II kambarį, pakilsime į bokštą, iš kurio atsiveria puikūs apylinkių vaizdai. Matysime Vygrių ežerą, turintį 26 salas, iš kurių yra 13 gyvų ir 13 negyvų. Keliausime į Žygimanto Augusto miestą Augustavą, kurortinį Lenkijos miestą, įsikūrusį tarp 3 ežerų. Laivu plauksime jau nuo seno garsėjančiu Augustavo kanalu. Plauksime tais takeliais, kuriais plaukė Jonas Paulius II, sustosime prie Studenicnos koplytėlės, kurioje meldėsi popiežius. 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti