Torūnė – Gdanskas – Malborkas (3 d./2 n.)

 

Torūnė – Gdanskas – Malborkas

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į Seinus. Seinai – lietuvybės salelė šiandieninėje Lenkijoje. XIXXX a. sandūroje čia vyskupavo lietuvių rašytojas, vyskupas A. Baranauskas. Čia jis ir palaidotas. Apžiūrėsime paminklą iškiliam lietuviui, katedrą, kurioje ilsisi vyskupo palaikai.Vykstame į Vygrius, kur nacionaliniame parke, apsuptas vaizdingų ežerų, stūkso buvęs garsus Kamaldulių vienuolynas. Šalia didingos barokinės bažnyčios išlikęs turistų mėgstamas eremitoriumas – uždaras kamaldulių namelių kompleksas. Paskutinio vizito į Lenkiją metu vienuolyne gyveno popiežius Jonas Paulius II. Keliaujame į Žygimanto Augusto miestą Augustavą, kurortinį Lenkijos miestą, įsikūrusį tarp 3 ežerų. Laivu plauksime jau nuo seno garsėjančiu Augustavo kanalu. Atvykstame į Torunę. Nakvynė Torūnėje.

2 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po didžiausią, Lenkijoje esantį, viduramžių miestą  Torūnę. Istoriškasis miesto centras – vienas gražiausių Europoje. Senamiestis įtrauktas į UNESCO sąrašą. Šv. Jono Krikštytojo ir Jono Evangelisto bažnyčioje, kurioje buvo pakrikštytas M. Kopernikas. Šv. Jokūbo bažnyčia, fontanas ir Artūro rūmai. Lankomės M. Koperniko name – muziejuje, kuris didžiuojasi XV a. Torūnės maketu. Namas „Po žvaigžde“. Apžiūrime M. Koperniko paminklą ir miesto rotušę. Vyslos kairiajame krante yra Dibovskio pilies (1425 m.) liekanos, barokinės bažnyčios, neorenesansinis Artuso kiemas (1891 m.; dabar universitetas). Pakviesime paragauti nuo XV a. kepamų „Torunės“ meduolių ir t. t. Apie pietus išvykstame į Malborką. Malborkas – buvusi kryžiuočių sostinė. Ekskursija po vieną didžiausių viduramžių Europos pilių*, kurioje buvo kalinamas Lietuvos Didysis Kunigaikštis Kęstutis. Nakvynė viešbutyje Malborke.
 
3 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Sopotą  garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Aplankome ilgiausią (511 metrų) Baltijos jūroje molą. Pasivaikštome pagrindine Monte Cassino alėja. Aplankome XII a. Olivos katedrą, garsėjančią savo įspūdingais vargonais. Vėliau vykstame į seną Šiaurės Lenkijos uostamiestį Gdanską. Miestas pirmą kartą paminėtas 997 metais, o XII amžiuje tapo ypač svarbiu Baltijos pajūrio uostu. Pažintis su miesto senamiesčiu: Aukštutiniais, Auksiniais ir Žaliaisiais vartais, Uosto krantine ir centrine Ilgojo turgaus gatve, atlikusia pagrindinio miesto turgaus vaidmenį, Neptūno fontanu, liudijančiu miesto ryšį su jūra, Artūro rūmais, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės ir vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinančia savo dydžiu ir aukščiu. Apie 16 val. išvykstame į Lietuvą.
 

Kelionės kaina:nuo 155 Eur

 

Į kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu;
  • 2 nakvynės turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais;
  • grupės vadovo-gido paslaugos;
  • ekskursinė programa.

 

Pastabos:

  • lankomiems objektams turėkite apie 100 pln;
  • draudimas už papildomą mokestį;
  • kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimą apsprendžia Europos Sąjungos priimti reglamentai;
  • organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.

 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti