Talinas – Helsinkis – Tartu (3 d./2 n.)

 

 TALINAS – HELSINKIS – TARTU

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Taliną. Ekskursija po Talino senamiestį, itrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje įsikūręs Estijos parlamentas, ir Hermano bokštas, A. Nevskio ortodoksų katedra, XIII a. gotikinė Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto Rotušės aikštė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatai, senieji Viru vartai, „Storosios Margaritos“ bokštas, kuriame įrengtas laivybos muziejus. Lankysimės analogo visame pasaulyje neturinčiame unikaliame Hidrolėktuvų uosto muziejuje*. Tai naujas jūrų muziejaus padalinys. Ką veikti muziejuje yra ir vaikams, ir suaugusiems. Visi lėktuvai ir laivai natūralaus dydžio, pvz., tikras garinis ledlaužis. Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus ir sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti 2 minutes valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine ir t. t.  Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
 
2 diena. Pusryčiai. Išplaukiame į Helsinkį – miestą, susiformavusį XIX a. pradžioje, perkėlus Didžiosios Suomijos kunigaikštystės sostinę iš Turkų. Atplaukus, apžvalginė ekskursija: Uspenskio soboras, Senato aikštė su paminklu imperatoriui Aleksandrui II ir balta liuteronų katedra, tapusi Helsinkio simboliu, Universitetas, turgaus aikštė ir rotušė, Prezidento rūmai, Nacionalinis meno muziejus Ateneum, Nacionalinis dramos teatras, Art Nouveau stiliaus centrinė geležinkelio stotis, modernaus meno muziejus „Kiasma”, Manerheimo prospektas, Parlamentas, orginalus paminklas kompozitoriui J. Sibelijui, garsioji uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia. Laisvas laikas. Vakare keltu keliamės į Taliną. Nakvynė viešbutyje.
 
3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tartu, kuriame nuo 2011 metų veikia didžiausias AHHAA* mokslo centras Baltijos šalyse. Tai yra vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysime veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisime į žemės gelmes, pasivažinėsime dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai yra visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Gamtos salėje stebėsime skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsime jūros gyvūnijos pasauliu. Po muziejaus keliaujame į Tartu senamiestį, kur yra: Rotušės aikštė ir fontanas Besibučiuojantys studentai, Šv. Jono bažnyčia, Senoji observatorija, Domo katedros griuvėsiai (XIII–XV amž.), Velnių ir Angelų tiltai, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui, švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksas. Išvykstame namų per Estiją, Latviją link ir vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.
 
KELIONĖS KAINA: nuo 130 EUR
 
 
Į kelionės kainą įskaičiuota:
- kelionė autobusu;
- 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
- kelto bilietai Talinas–Helsinkis–Talinas;
- kelionės vadovo-gido paslaugos;
- ekskursinė programa;
- kelionės dokumentų sutvarkymas.
 
 
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- (*) – bilietai į mokamus objektus – 25 EUR, medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti