Gerložas – Griunvaldas – Gdanskas (2 d./1 n.)

 

 Gerložas – Griunvaldas – Gdanskas

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkija. Vykstame gražiomis Šiaurės Lenkijos vietomis, kur Gerložo miškuose buvo įsikūręs „Vilko guolis“. Taip Hitleris vadino savo vadavietę, kurioje pats gyveno ir iš čia vadovavo Tarybų sąjungos puolimui. Atsitraukdami vokiečiai vadavietę susprogdino, bet, vis viena, išlikę griuvėsiai labai įspūdingi ir pritraukia daugybę turistų. Susipažinsime su Griunvaldu – Žalgirio mūšio lauku, kur 1410 m. jungtinės Lietuvos ir Lenkijos pajėgos sutriuškino Kryžiuočių ordino kariuomenę. Lietuviams tai buvo lemtingas karas. Tai kova už teisę į gimtąją žemę, religiją ir nepriklausomybę. Vakare keliausime į Malborką – vieną didžiausių Europoje viduramžių pilių, kryžiuočių vadinamą Marienburgu – „Marijos tvirtove“. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, puošiama gausybės bokštelių. Pilies viduje galima apžiūrėti gyvenamuosius apartamentus, koplyčią, sargų stebėjimo postus ir koridorius, Vasaros, Žiemos menes ir kitas patalpas. Muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, amatininkų dirbiniai, skulptūros, gintaro papuošalai. Aukštutinėje pilyje kadaise buvo ir kalėjimas, kuriame buvo kalinami ypatingi belaisviai, vienas iš jų buvo Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Lankysimės Gdanske esančiame Hewelianum švietimo ir poilsio centre, kuriame bus edukacinė pamoka „With energy“. Susipažinsime su fizika, kaip vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija, didžiuliame akvariume stebėsime cunamio jėgą, susipažinsime, kaip veikia Archimedo dėsnis. Antroje edukacinės pamokos dalyje sužinosime, kaip šiukšės atgimsta antram gyvenimui ir daug kitų įdomių dalykų. Vėliau pažintis su Šiaurės Lenkijos uostamiesčiu Gdansku. Miestas pirmą kartą paminėtas 997 metais, o XII amžiuje tapo ypač svarbiu Baltijos pajūrio uostu. Pažintis su miesto senamiesčiu: Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, atlikusios pagrindinio miesto turgaus vaidmenį, Neptūno fontanas, liudijantis miesto ryšį su jūra, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės ir vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu. Vykstame į Sopotą  garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Aplankysime ilgiausią (511 metrų) Baltijos jūroje molą. Pasivaikščiosime pagrindine Monte Cassino alėja. Kelionė į Lietuvą.

 

KELIONĖS KAINA:  95 EUR
 
 
Į kainą įskaičiuota:
- kelionė patogiu autobusu;
- 1 nakvynė turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais;
- grupės vadovo-gido paslaugos;
- ekskursinė programa.
 
Pastabos:
- lankomiems objektams reikia turėti apie 90 PLN (lankomų objektų kainos tikslinamos prieš kelionę).
- draudimas už papildomą mokestį;
- agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti