Talinas – Tartu AHHA mokslo centras (2 d./1 n.)

 

 Talinas – Tartu AHHA mokslo centras

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Estijos sostinę Taliną. Aplankysime analogo visame pasaulyje neturintį unikalų Hidrolėktuvų uosto muziejų*. Tai naujas jūrų muziejaus padalinys. Ką veikti muziejuje yra ir vaikams, ir suaugusiems. Visi lėktuvai ir laivai natūralaus dydžio, pvz., tikras garinis ledlaužis. Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus ir sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti 2 minutes valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine ir t. t. Susipažinsime su Talinu: Aukštutiniu ir Žemutiniu miestais, panoraminėmis aikštelėmis, Tompea pilimi, „Ilgąja“ ir „Trumpąja“ kojomis, „Storosios“ Margaritos bokštu, Ilgojo Hermano ir „Žvilgsnio į virtuvę“ bokštais, Rotušės aikštės ansambliu, dailininkų gatve, miesto gynybine siena ir kt. Nakvynė hostelyje. 
 
2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tartu, kuriame nuo 2011 metų veikia didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras AHHAA*. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysime veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisime į žemės gelmes, pasivažinėsime dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Gamtos salėje stebėsime skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsime jūros gyvūnijos pasauliu. Po muziejaus keliaujame į Tartu senamiestį, kur yra: Rotušės aikštė ir fontanas Besibučiuojantys studentai, Šv. Jono bažnyčia, Senoji observatorija, Domo katedros griuvėsiai (XIII–XV amž.), Velnių ir Angelų tiltai, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui, švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksas. Išykstame į ledų fabriką Rujienoje, kur degustuosime fantastiško skonio ledų. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.
 
KELIONĖS KAINA: nuo 85 EUR
 
Į kainą įskaičiuota:
- kelionė patogiu autobusu;
- grupės vadovo-gido paslaugos;
- 1 nakvynė hostelyje 2–6 vietų kambariuose;
- ekskursinė programa.

 

Mokami objektai (kainos tikslinamos prieš kelionę):

- Hydrolėktuvų muziejus – 8 Eur;
- AHHA mokslo centras 11 Eur + 4 Eur (planetariumas);
- ledų degustacija apie 4 Eur.

 Organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir / ar papildyti programą.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti