Paslaptinga Cėsio pilis – Sigulda – Tartu Ahhaa centras (2 d./1 n.)

 

Paslaptinga Cėsio pilis – Sigulda – Tartu Ahhaa centras

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į Cėsį, kur susipažinsime su didžiausios Baltijos šalyse kalavijuočių statyta pilimi. Cėsio viduramžių pilis buvo vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kuriuos senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Laiko tėkmei atsispyręs ir išlikęs pilies pastatų ansamblis laikomas monumentaliu architektūros paminklu, atspindinčiu Livonijos periodo statybos tradicijas ir meno stilių. Vykstame į Siguldą, vadinamą Vidžemės „Šveicarija“. Lankome Siguldos pilies griuvėsius ir naująją pilį. Keliamės per Gaujos upę Lyno keliu. Nuostabi Gaujos nacionalinio parko panorama iš 43 m aukštyje kabančio vagonėlio. Įspūdingai atrodo Turaidos pilis*, Gaujos tiltas, Krimuldos dvaras. Vaikštome Gaujos upės slėniu palei Gutmanio uolą, apipintą legendomis. Nakvynė hostelyje 2–6 kambariai.

 

2 DIENA. Po pusryčių vykstame į Tartu. Lankysimės didžiausiame Baltijos šalyse mokslo centre AHHAA*. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysime veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisime į žemės gelmes, pasivažinėsime dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Gamtos salėje stebėsime skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsime jūros gyvūnijos pasauliu. Vėliau susipažinsime su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikšte ir fontanu Besibučiuojantys studentai, Šv. Jono bažnyčia, Senąja observatorija, Domo katedros griuvėsiais (XIII–XV a.), Velnių ir Angelų tiltais, paminklu Tartu universiteto įkūrėjui, švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksu. Dienos pabaigoje degustuosime ledus.  Vėlai vakare apie 22.00–23.00 val. grįžtame į Lietuvą.

 

KELIONĖS KAINA: nuo 85 EUR

 

Į kainą įskaičiuota:
  • kelionė patogiu autobusu;
  • grupės vadovo-gido paslaugos;
  • 1 nakvynė hostelyje 2–6 kambariai;
  • ekskursinė programa.

 

 

Mokami objektai (kainos tikslinamos prieš kelionę):

  • Cėsio pilis – 5 EUR;
  • Turaidos pilis – 2,5 EUR;
  • Siguldos lynų kelias – 7 EUR;
  • AHHA mokslo centras – 11 Eur + 4 Eur (interaktyvi pamokėlė);
  • ledų degustacija – 4 EUR.

  
Pastabos:
• agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.


 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti