Čekijos pilys

 

ČEKIJOS PILYS

1 DIENA. Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Brno.

2 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame į Lednice miestelį nuo 1996 metų įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Didingiausias Lednice miestelio statinys – Lednice pilis, kurioje susipina baroko, klasicizmo ir neogotikos architektūros stiliai, o ją supantis parkas – angliškųjų parkų pavyzdys. Pilis mena XII amžių ir priklausė austrų, lichtenšteiniečių ir kitų šalių didikų giminėms, o dabartinė išvaizdą susiformavo XVIII amžiuje. Apžiūrėsime pilį, oranžerijas ir parką ARBA aplankome Kromėžižo pilį, minimą nuo XV amžiaus, o nuo XVIII amžiaus tapusią Čekijos vyskupų rezidencija. Pilis taip pat UNESCO paveldo objektas.Vėliau vykstame į Moravijos nacionalinį parką*. Čia lankysimės stalaktitų ir stalagmitų urvuose, pageidaujantys keltuvu* galės nusuleisti prie Macochos bedugnės ir paplaukiuoti laiveliais požemine Macochos upe. Grįžtame į Brno Moravijos sostinėje. Brno centras ant dviejų kalvų: ant vienos jų – Šv. Petro ir Povilo Katedra, ant kitos – Špilberko tvirtovė. Aplankome senamiestį  buvusią turgaus aikštę su Parnaso fontanu. Vienas gražiausių senamiesčio pastatų  vėlyvosios gotikos stiliaus Rotušė. Prie senosios Rotušės saugomi du legendiniai Brno miesto simboliai: drakonas ir vežimo ratas. Romantiškai vakarieniaujame ir ragaujame čekišką alų. Nakvynė viešbutyje Brno.

3 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame į jaukų Pietų Moravijos renesansinį miestelį – Telč. Mieste mus pasitinka įspūdinga Rotušės aikštė ir baroko bei renesanso pastatų virtinė. Toliau mūsų laukia legendomis apipinta Jindrichuv Hradec pilis*, kurioje galimi net trys skirtingi ekskursijų maršrutai. Ekskursiją pradėsime nuo Juodojo bokšto, pastatyto XIII amžiuje ir apžiūrėsime tą renesansinę dalį, kuri likusi iš XVIXVIII amžiaus. Po pietų išvykstame į Česky Krumlov  Čekijos miestelį, apjuostą Vltavos upės kilpos ir Šumavos priekalnių. Miesto senamiestis įtrauktas į UNESCO paminklų sąrašą. Šv. Vito bažnyčia  puikus pietų Čekijos gotikos pavyzdys. XV a. alaus daryklos pastate įsikūręs meno centras. Pasivaikščiojimas po vakarinį miestą. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Aplankome Krumlovo pilis*  antrą pagal dydį Čekijos pilį po Prahos Hrado. Pakeliui sustosime poilsiui ir pietums įspūdingoje Orlik pilyje, iškilusioje virš Vltavos upės. Pilis buvo pastatyta XIII amžiuje Čekijos karaliumi Otokaru II, ji pasižymi išskirtiniu interjeru, turtinga kolekcija bei angliško stiliaus sodu su povais. Atvykstame į Kutna Hora. Apžvalginė ekskursija: Šv. Barboros* katedra, unikali Kostnice Sedlec* bažnyčia, kurios interjeras padarytas iš 40 000 žmonių kaulų. Apžiūrėję viduramžių senamiestį, važiuojame sanatorinį Kudova Zdroj miestelį. Nakvynė miestelyje Kudova Zdroj.

5 DIENA. Pusryčiai. Pasivaikščiojime po sanatorijos miestelį, ragaujame mineralinių vandens. Keliaujame į Lietuvą.

Kelionės metu nuvažiuojama apie 2700 km

Kelionės kaina: 195 EUR

Į kainą įskaičiuota:
• kelionė patogiu autobusu;
• 4 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais;
• sveikatos draudimas kelionės metu;
• grupės vadovo-gido paslaugos;
• ekskursinė programa.

Pastabos:

  • * pažymėtiems objektams rekomenduojama turėti 500 čekiškų kronų, 50 eurų;
  • draudimas už papildomą mokestį;
  • kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimas reglamentuojamas Europos Sąjungos priimtais reglamentais;
  • kelionių agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
  • kai kurių lankomų vietų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
  • kelionės vadovas neveda ekskursijų mokamuose objektuose;
  • į kainą neįskaičiuoti viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti.

 

Reikalingi dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti