Vokietija (7 d./ 6 n.)

 

VOKIETIJA 

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Vykstame per Kauną Lenkijos link. Kelionė per Lenkiją. Susipažinsime su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija, kulinarijos ypatybėmis. Trumpai sustosime Ščecine, įsikūrusiame prie Odros upės karntų. Nuo seno tai buvo svarbus lenkų uostamiestis. Jis aptarnauja ne tik vietines upes, bet ir okeaninius laivus. Miesto išplanavimas primena Paryžiaus gatvių išdestymą spinduliu. Susipažinsime su Pamario kunigaikščių pilimi, kuri buvo restauruota po II Pasaulinio karo, apžiūrėsime Šv. Jokūbo katedrą, Šv. Petro ir Povilo bažnyčią ir t. t. Tęsiame kelionę per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Vyksime į transatlantinių lakūnų Dariaus ir Girėno žūties vietą – Soldiną, kur apžiūrėsime architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio suprojektuotą apskrito plano paminklą, lakūnams Dariui ir Girėnui atminti. Toliau keliausime į vieną didžiausių ir gražiausių Vokietijos salų Baltijos jūroje  Riugeno salą, garsėjančią nuostabia gamta, prabangiais kurortais ir jūros pakrante besidriekiančiomis kalkakmenio uolomis, susiformavusiomis maždaug prieš 80 mln. metų. Pažintį su Riugeno sala pradedame nuo Jasmundo nacionalinio parko*, garsaus kreidos skardžiais, sniego baltumo kreidiniais šlaitais ir stačiais krantais. Nuo apžvalgos aikštelės pasigrožėsime gamtos kūriniu, vadinamu Karaliaus sostu, kuriame, kaip teigia istoriniai šaltiniai, sėdėjo švedų karalius, stebintis jūroje vykusį švedų ir vokiečių laivynų mūšį. Čia įkvėpimo sėmėsi garsiausi vokiečių poetai ir dailininkai. Sakoma, kad žmogus retai kur gali sutikti didingesnę panoramą. Vėliau iš Sassnitz miestelio uosto išplauksime pasigėrėti daugiau nei 9 km besidriekiančiais išskirtiniais kreidos skardžiais, išgirsime neįtikėtinas istorijas apie Pirato tarpeklį, kur kažkada slėpėsi žymiausias salos piratas Klausas Stiortebekeris, iš jūros pusės matysime apžvalgos aikšteles („Viktorijos“ ir „Karaliaus sosto“). Sugrįžę į uostą įsigysime suvenyrų, ragausime šviežiai rūkytos žuvies, marinuotos silkės žuvies užkandinėje – „Rytprūsių uosto žuvies rūkykloje“.Vykstime į Binzo miestelį, kuris šiek tiek primena Palangą. Aplankysime Jagdschloss Granitz pilį. Pasigrožėsime baltomis medinėmis vilomis, pėsčiųjų gatve Hauptstraße su parduotuvėlėmis ir restoranais, didingu kurhauzu paplūdimyje, 370 m ilgio mediniu tiltu, vedančiu į jūrą, šimtai ryškių paplūdimio pintinių, saugančių poilsiautojus nuo saulės, vėjo, lietaus ir smėlio. Poilsis prie jūros. Dirbtiniu pustrečio kilometro pylimu vyksime į Štralzundo miestą. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Po pusryčių susipažinsime su Hanzos sąjungos miestu, įrašytu į UNESCO sąrašą  Štralzundu. Miestas iš visų pusių apsuptas vandens Štralzundo įlanka ir miesto tvenkiniais, ne veltui tikriausiai miestas vadinamas Vokietijos jūrų muziejų sostine. Susipažinsime su senamiesčiu: Šv. Marijos, Šv. Mikalojaus, Šv. Jokūbo bažnyčiomis, miesto rotuše – vienu seniausių ir gražiausių architektūros paminklų, senaisiais miestiečių namais. Pietausime vienoje iš Štralzundo uosto knaipių*, kur matosi Riugeno salos panorama, ragausime vietinio Störtebeker alaus*. Po pietų atvyksime į Liubeką, kuris buvo svarbiausias Hanzos miestas. Mieste rinkdavosi Hanzos seimai, todėl miestas darė įtaką viso Baltijos regiono ekonominei politikai. Savo klestėjimo laikotarpiu miestas prilygo Venecijai, o pradėjęs vadovauti sąjungai, išaugo į gražų gotikinį miestą  Hanzos sąjungos karalienę. Didingos bažnyčios* miesto vartai, gyventojų ir pirklių namai – ir šiandien miestas gražus kaip niekada. Ekskursijos metu susipažinsime su: Šv. Marijos, Šv. Petro, Šv. Egidijaus, Šv. Jokūbo ir Šv. Jėzaus Širdies bažnyčiomis, miesto vartais, katedra, rotuše, rašytojo Tomo Mano namais, dar vadinamais Budenbrokų namais, miesto simboliu  Holštaino miesto vartais. Aplankysime seniausią marcipanų parduotuvę „Niederegger“, dėl kurios Liubekas dar vadinamas „marcipanų sostine“. Nakvynė viešnutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Šiaurės jūra laivu plauksime į Helgolando salą*, kuri vadinama poilsiautojų rojumi, nes garsėja ramybe, balto smėlio paplūdymiais, švelniu jūros klimatu ir švariu oru. Maždaug dviejų kvadratinių kilometrų didumo saloje apžiūrėsime *akvariumą, kur susipažinsime su Šiaurės jūros gyvūnija ir augmenija, pasivaikščiosime mažiausio pasaulyje gamtos rezervato takeliais, kuriais nueisime iki salos simboliu laikomos aukštos, raudonos uolos, kyšančios iš jūros, vadinamos „Ilgaja Ana“. Išvysime natūraliu gamtos spektakliu vadinamą „laibasparnių narūnų šuolį“, kai trijų savaičių paukštukai, pakviesti tėvų garsų, šoka palikę savo gimtuosius lizdus nuo 50 m. uolos į vandenį. Galbūt savo akimis pamatysime pilkuosius ruonius, kurių veisyklos gretimoje saloje, o aukštutinę salos dalį pasieksime neįprasta transporto priemone  *liftu arba kopsime 184 laiptelius į viršų. Jaukiose, ryškių spalvų, medinėse skandinaviško stiliaus krautuvėlėse įsigysime prekių, parduodamų be muito ir be PVM. Spiritiniai gėrimai, tabakas, parfumerija, papuošalai ir laikrodžiai – populiariausi salos svečių pirkiniai. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Susipažinsime su Brėmeno senamiesčiu: pagrindine Brėmeno viduramžiška turgaus aikšte; riterio Rolando skulptūra, simbolizuojančia Brėmeno laisvę; XV a. gotikine Brėmeno rotuše* su renesanso stiliaus fasadu; Brėmeno muzikantų skulptūra; katedra; dievo Motinos bažnyčia; Medvilnės birža. Šnoro kvartalas – istorinis XVXVIII a. statytų mažų namų rajonas; Botgerschtrasse – šioje gatvelėje kadaise gyveno kubiliai, o 1926 m. buvo rekonstruota Art Deco stiliumi. Vėliau nuvyksime į nuostabų Hanzos miestą – Celę. Tai vienas iš jaukių, istorinių miestelių Vokietijoje, stebinantis savo renesansiniais Celės rūmais, muziejumi, miesto bažnyčia, Rotuše, viduramžių gatvėmis ir puošniais „fachwerko“ stiliaus namais bei dramatiška meilės istorija. Vakare atvyksime į Magdeburgą, kažkada buvusį vieną svarbiausių Vokietijos žemių vienytojų  Otonų – miestų. Romaninė – gotikinė katedra, istorijos žingsniai mieste. Pasaulietinė Magdeburgo miesto dalis didžiuojasi rotuše, šuliniu, turgaus aikšte. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Po pusryčių ekskursija Frydricho Didžiojo mieste  Potsdame. Ekskursija į didingus valdovų vasaros rezidencijos San Susi rūmus ir parką*. Tai vienas gražiausių rūmų kompleksų Europoje, kur didžiulėje parko teritorijoje yra išsidėstę senieji ir naujieji rūmai, svečių namai, kinų arbatos namelis, oranžerija ir kiti pastatai. Apžiūrime angliško stiliaus Cicilienhof* pilį, esančą vaizdingoje vietoje prie Jungfern ir Heiliger ežerų. Čia Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje buvo pasirašyta garsioji Potsdamo sutartis iš esmės nulėmusi Europos padalinimą. Apsilankysime viename iš rūmų pastatų. Lankomės Šprėvaldo biosferos rezervate*. Tai žemumų plotai su vandens apsemtomis pievomis ir lapuočių miškais. Šie žemumų plotai, išraižyti ilgų upių ir vandens kelių, yra unikalūs vidurio Europoje. Šalia Vokietijos sostinės esančio regiono gyventojai sorbai  viena iš dviejų pripažintų etninių mažumų su tradiciniais papročiais, drabužiais ir vis dar gyva kalba. Toliau vykstame į Bautzeną – lužitėnų arba sorbų tautelės sostinę – miestą, kuriam daugiau kaip 1000 metų. Senamiestyje aplankysime: Šv. Petro katedrą, miesto sieną, XV amžiuje statytą Alte Wasserkunst vandentiekio bokštą. Nakvynė viešbutyje Vokietijos – Lenkijos pasienyje. 


7 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Vilnių.

Kelionės kaina: nuo 379 EUR

Į kainą įskaičiuota:
• kelionė patogiu autobusu;
• 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
• grupės vadovo-gido paslaugos;
• ekskursinė programa.

Pastabos:

  • *pažymėtiems objektams rekomenduojame turėti 60 – 80 eurų (Riugeno salos kreida; Štralzundas; Alaus degustacija; Liubeko Šv. Marijos bažnyčia; Helgolando sala; Brėmeno rotušė; San Susi rūmai; Šprėvaldo biosferos rezervatas);
  • draudimas už papildomą mokestį;
  • agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.
     
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti