Magiškoji Norvegija

 

MAGIŠKOJI NORVEGIJA

1 DIENA. Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Esant pageidavimui alaus degustacija Bauskėje arba vėliau lankomės Rundalės sode. Keltu išplaukiame į Švedijos uostą Stokholmą. Nakvynė kelto kajutėse.

2 DIENA. Ekskursija po Stokholmą, kuriame daugybė kanalų, todėl miestas dažnai vaizdingai vadinamas Šiaurės Venecija: Geležies aikštė, barokiniai Karalių rūmai ir prie jų prisišliejusi katedra*, kurioje vyksta karališkosios šeimos jungtuvės, parlamentas, Riterių bažnyčia, kurioje palaidoti Švedijos monarchai. Prieš išvykdami į Oslą pasivaikščiosime siauromis ir jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Išvykstame į Norvegiją. Nakvynė jaunimo viešbutyje Osle.

3 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po Oslą: Akerio krantinė ir Akershuso tvirtovė – didinga viduramžių pilis, kuri buvo pastatyta siekiant ginti Oslą nuo priešų, miesto rotušė, Karlo Johano gatvė, katedra, parlamentas, Nacionalinis teatras, Karaliaus rūmai ir parkas* (XIX a). Apsilankome Bygdøy saloje, kurioje įsikūrusios pagrindinės Oslo įžymybės: Vikingų laivų muziejus*, kuriame išvysime geriausiai pasaulyje išsilaikiusius medinius vikingų laivus (IX a.); poliarinis laivas „Fram“* – čia pamatysime, kaip gyvendavo laivo įgula ir jos šunys, jus priblokš istorijos apie tai, kaip jie sugebėdavo išgyventi atšiauriausiose ir itin pavojingose vietose – Arktyje ir Antarktyje. Grudbrandsaleno slėniu vykstame vakarinės Norvegijos dalies link. Nakvynė kempingo nameliuose Bjorli.

4 DIENA. Kalnų ir fjordų grožio lydimi vykstame prie Atlanto vandenyno į Kristiansiundą. Nuo tenai prasideda pats gražiausias pasaulinis, panoraminis Atlanto vandenyno kelias. Keliaujame juo: uolos, žvejų kaimai, 8 tiltai – visa tai liks ilgam atmintyje. Atlanto vandenyno galia grožimės apžvalgos aikštelėse. Vėliau žvejybiniu laivu* plaukiame į jūrą (apie 3 val.): gal kas sugaus savo žuvį, o gal kam patiks skandinaviška žuvienė?! Nakvynė kempingo nameliuose Bjorli.

5 DIENA. Keliaujame į Trolių šalį. Serpantinais kylame Trolstigeno keliu į 1850 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Pravažiuojame tiltą virš įspūdingo 230 m aukščio Stigfoseno krioklio. Nusileidę nuo kalnų persikeliame per Nordalio fjordą (Linge–Eidsdalis). Erelių keliu važiuojame Geirangerio link – vieno iš gražiausių Norvegijos fjordų. Čia laukia pasiplaukiojimas (apie 2 val.) pasakiško grožio Geirangerio fjordu, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėl kylame vingiuotais kalnų keliais, trumpai sustojame prie Flydalio kanjono. Esant geram orui, pasikeliame į Dalsnibos viršūnę* (1476 m), pasigrožime žemiau esančiomis kalnų viršūnėmis. Vykstame į Lomą – kalnų turizmo centrą. Nakvynė kempingo nameliuose Lome.

6 DIENA. Iš ryto vykstame į Jotunheimeno nacionalinį parką, kuris apsuptas įspūdingiausių kalnų viršukalnių. Tai pats populiariausias Norvegijos nacionalinis parkas, kuriame gausybė ledkalnių ir stūkso aukščiausia Norvegijos viršukalnė Galdhiopigenas* (2469 m). Esant geram orui pakilsime į aukščiausią autobusu pasiekiamą Jyvasshytto (1865 m) apžvalgos aikštelę. Toliau vykstame ilgiausio Norvegijoje (1865 m.) ir net trečio pagal ilgį pasaulyje Sogne fjordo link. Keltu persikeliame per jį iš Manhellerio į Fodnesą. Važiuojame ilgiausiu Norvegijos tuneliu iš Lerdalio į Aurlandą. Kirtę daugybę tunelių atvykstame į Bergeną, miestą, vadinamą Vartais į fjordų karalystę. Čia laukia atrakcija – keliamės funikulieriumi į Floyeno kalną (323 m), nuo kurio atsiveria pasakiškas vaizdas į Bergeno senamiestį. Esant geram orui, pasivaikščiojimas po naktinį Bergeną. Nakvynė Montana jaunimo viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Anksti ryte ekskursiją pradedame senojoje prieplaukoje jau 700 metus veikiančiame žuvų turguje. Lankomės Bergene – geriausiai išsilaikiusiame Europoje viduramžių pirklių mediniame kvartale (išlikęs iš XIV–XVI a. laikų). Apžiūrėsime Rozenkranco bokštą (XII–XVI a.) Jis miesto muziejaus dalis ir yra vienas iš svarbiausių Renesanso paminklų Norvegijoje, karaliaus Haakono salė (XIII a.), Šv. Marijos bažnyčia (XII a.)*. Apie 13 val. išvykstame Švedijos link. Tiltu važiuojame per Hardangerio fjordą (179 km). Gerą pusdienį mus lydės vaizdingi ir itin unikalūs, nuolat besikeičiantys Norvegijos slėnių, kalnų ir fjordų vaizdai. Trumpas sustojimas prie Voringo krioklio (145 m). Nakvynė Švedijoje, jaunimo viešbutyje prie Karlstado.

8 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Skoklosterio pilį* (XVII a.), kurios šeimininkas Karlas Gustafas glaudžiai susijęs su švedų karais, vykusiais su Lietuva ir Latvija, taip pat pilis, unikali tuo, kad jos odinis interjeras nepakitęs išsilaikė nuo XVII a. iki pat šių dienų. Barokinė pilis, esanti prie Melareno ežero, puikus švedų baroko pavyzdys. Vykstame į keltą. Nakvynė kelte.

9 DIENA. Kelionė iš Rygos į Lietuvą.

Kelionės kaina: nuo 590 EUR

Į kainą įskaičiuota:

• kelionė patogiu autobusu;
• 6 nakvynės kempingo nameliuose ir jaunimo viešbučiuose;
• 2 nakvynės kelto kajutėse;
• grupės vadovo-gido paslaugos;
• pusryčiai įskaičiuoti į kainą.


Pastabos:

  • pažymėtiems objektams rekomenduojame turėti apie 600800 Norvegijos kronų ir nuo 350 Švedijos kronų;
  • draudimas už papildomą mokestį;
  • agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
  • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti