Paslaptingieji balkanai: Juodkalnija (10 d./ 9 n.)

 

PASLAPTINGIEJI BALKANAI: JUODKALNIJA

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Atvykstame į Belgradą. Pažintis su Serbijos sostine: Parlamento rūmais, Rotuše, arkivyskupo Šv. Savos cerkve, Respublikos aikšte su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parku su Belgrado tvirtove, garsiąja Knez Mihailovos pėsčiųjų alėja. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją. Trumpa pažintis su Prizreno miestu, esančiu Kosovo Respublikoje, išsidriekusiu prie Bistricos upės, Saro kalnų papėdėje. Senamiestyje daug bažnyčių ir mečečių, iš kurių žymiausia  XIV a. Bogorodica Ljeviška cerkvė ir XVI a. Sinan Pašos mečetė. Pasivaikščiojimas miesto simboliu tapusiu XVI a. akmeniniu tiltu. Pažintis su Makedonijos sostine Skopje – miestu, kuriame persipina vakarų ir rytų kultūros. Pasivaikščiosime Makedonijos bulvaru, garsėjančiu skulptūromis ir kavinėmis, ankstyvosios Bizantijos tvirtovė, senamiestis, išsaugojęs savo rytietišką dvasią, turkų mečetės ir kiti XV–XX a. pastatai (daugelis nukentėjo nuo 1963 m. žemės drebėjimo, todėl nuolat atnaujinami). Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Albaniją. Aplankysime Albanijos sostinę Tiraną ir senovinę Krują su nepakartojama viduramžių prekybine gatvele ir puikiu etnografiniu muziejumi*, esančiu pilyje. Krujoje bus galimybė susipažinti su albaniška virtuve*. Vykstame į vieną seniausių Europos miestų Škoderį, įsikūrusį prie didžiausio Balkanuose Škoderio ežero, kur pamatysime didžiausią Balkanuose katalikų katedrą, naująją musulmonų mečetę ir stačiatikių cerkvę. Vakare atvykstame į Juodkalniją. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie Jūros arba ekskursija po gražiausias Juodkalnijos vietas. Kelionė per kalnus didžiausio Balkanų pusiasalyje Skadaro ežero link. Plaukiojimas valtimis pačiomis vaizdingiausiomis ežero vietomis. Kalnų keliais kelionę tęsiame pro dabartinę sostinę Podgoricą į senąją Juodkalnijos sostinę – Cetinę – miestelį, prisiglaudusį kalnų papėdėje. Apžiūrime kunigaikščio Nikolos rūmus ir vienuolyną, kuriame saugoma Jono Krikštytojo ranka. Grįžimas į kurortą prie Adrijos jūros. Apgyvendinimas pensione.

6 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba ekskursija į Kotoro įlanka. Tai viena įspūdingiausių šalies vietų, gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio. Apsuptas kalnų, įlankos pakrantėje išsidėstęs senovinis Kotoro miestas. Nuvyksime į Perast miestelį, iš kurio laiveliu plaukiosime po Kotoro įlanką. Pamatysime dvi dirbtinas salas, kur vienoje 1630 m. pastatyta Dievo Motinos cerkvė. Apgyvendinimas pensione.

7 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba ekskursija po Ostrog vienuolyną. Vaizdingoje vietoje, 900 m aukštyje uoloje iškirstas aukštutinis Ostrog vienuolynas yra vienas svarbiausių pietų slavų dvasinių centrų. XVII a., bėgdamas nuo turkų, čia įsikūrė Šv. Vasilijus. Išvyka į Taros upės kanjoną. Nusileidimas plaustais kalnų upe (raftingas). Tai labiausiai kvapą gniaužiantis nuotykis. Taros upės kanjonas  antras pagal dydį kanjonas pasaulyje (po Kolorado kanjono JAV), įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą dar 1977 m. Apgyvendinimas pensione.

8 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame į legendinį miestą – tvirtovę Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir turtingų muziejų eksponatais. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dubrovniku gali lygintis nebent Venecija ar Amsterdamas. Apgyvendinimas pensione.

9 DIENA. Pusryčiai. Anksti ryte išvykstame Bosnijos ir Hercegovinos link. Aplankome Medžiugoriją  gausiai piligrimų lankomą vietą, žymią stebuklingus Mergelės Marijos apsireiškimus. Pasakojama, kad 1981 m. būtent toje vietoje šešiems vaikams apsireiškė Dievo motina. Aplankome vieną gražiausių Bosnijos miestų Mostarą. Tai miestas, kuriame persipynę rytų ir vakarų kultūros. Miestas minimas nuo XV a. Galėsite pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senuoju akmeniniu tiltu. Kelionė per Bosniją. Nakvynė viešbutyje prie Sarajevo.

10 DIENA. Pusryčiai. Pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine Sarajevu. Tai miestas, kur rytietiška architektūra ir kultūra priverčia susimąstyti. Ekskursijos metu  miesto Rotušė, Nacionalinė biblioteka, Baščaršija  pagrindinė prekyvietė, Miljackos upės tiltai, sinagogos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Vengriją. Maudynės Hevico ežere. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vakare grįžtame namo.

Kelionės kaina: 650 EUR


Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė autobusu;
  • 10 nakvynių su pusryčiais;
  • kelionės vadovo-gido paslaugos;
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Pastabos:

  • pažymėtiems objektams rekomenduojame turėti (KAINOS TIKSLINAMOS PRIEŠ IŠVYKIMĄ) – 100 EUR;
  • draudimas už papildomą mokestį;
  • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda;
  • į kainą neįskaičiuota viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio rėžimo privalo stovėti.


Reikalingi dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos arba asmens tapatybės kortelė, galiojanti ne trumpiau, kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti