Rumunija – Bulgarija

 

RUMUNIJA – BULGARIJA

1 DIENA. Labai anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Ryte išvyksime Vengrijos link. Istorinis Vengrijos vyndarystės centras – Tokajaus miestas prie Tisos upės. Jau daugiau nei 450 metų čia gaminamas Tokajaus vynas, pelnytai vadinamas „vynų karaliumi, karalių vynu“. Pageidaujantieji turi galimybę degustuoti Tokajaus vyno. Tęsiame kelionę į Rumuniją, į istorinę sritį  Transilvaniją. Važiuojame į Sighisoarą  miestą-tvirtovę, įkurtą Saksonijos kolonistų ir pelnytai vadinamą Transilvanijos deimantu (UNESCO paveldas). Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Besigrožėdami vaizdingais Šiaurės Karpatų kalnais, vykstame Bulgarijos link. Pravažiuojame Karpatų perlą  Sinają kalnų kurortą, įsikūrusį Bucegi kalnų papėdėje, gražiausiame Rumunijoje Prachovo upės slėnyje, apsuptame miškuotų šlaitų. Sinaja didžiuojasi nuo 1698 metų veikiančiu vienuolynu, garsi ir savo pilimis. Važiuojame į Rumunijos sostinę Bukareštą. Trumpa ekskursija po miestą. Pirmą kartą šis miestas istoriniuose šaltiniuose paminėtas XIV amžiuje, Rumunijos sostine tapo 1861 metais. Šis miestas dar vadinamas Mažuoju Paryžiumi, didžiuojasi savo rumuniškąja Triumfo arka. Kelionę tęsiame į Varną. Galimybė degustuoti vyną seniausiame ir žymiausiame vyno rūsyje Varnoje – Dimiat, kuris buvo pastatytas 1920 metais. Degustacijos metu turėsime galimybę paragauti geriausios kokybės baltųjų ir raudonųjų vynų. Vakare atvykstame į auksinį Bulgarijos pajūrį. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Pažintis su Varna – Bulgarijos vasaros sostine, buvęs Romėnų miestas paliko savo pėdsakus Chan Krumo gatvėje. Čia yra puikus jūrų muziejus ir delfinariumas. Važiuojame į Balčiką  Rumunijos karalienės Marijos pamėgtą poilsio vietą. Aplankome jai pastatytus rūmus. Toliau vyksime grožėtis įspūdingais Kaliakros iškyšulio vaizdais: eisime pėsčiomis iki koplyčios, apžiūrėsime tvirtovę, stovinčią ant stačių uolų. Išvyksime nakvoti į Saulėtą Krantą. Nakvynė viešbutyje prie Juodosios jūros.

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Po pietų važiuojame į Nesebarą, nuostabų miestą-muziejų, kuriame pirmosios bažnyčios atsirado jau V a. Pusiasalio senojo miesto architektūros savitas stilius, susiformavęs XVI–XIX a., yra įtrauktas į UNESCO pasaulinį kultūros paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje prie Juodosios jūros.

6 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame į Rožių slėnį, kuriame plyti rožių, levandų, pipirmėčių plantacijos. Aplankome prie Asenitsos upės įsikūrusį 2-ą pagal dydį ir svarbą (po Rilos) Bachkovo vienuolyną. Čia persipynė bizantiškoji, gruziniškoji ir bulgariškoji kultūros. Vienuolyną pastatė gruzinas Grigorijus Bakurianis dar 1083 metais. Vienuolyno cerkvė garsi savo freskomis, bet labiausiai traukia lankytojus Dievo motinos ikona, kuri, manoma, yra stebuklinga. Po pietų keliaujame į Plovdivą – pirmąją išsilaisvinusios Bulgarijos sostinę, turinčią daugiau nei 24 amžius savos istorijos. Senasis Plovdivas prilygsta Romai, Atėnams ir Konstantinopoliui. Tai buvo Filipo II Makedoniečio pasididžiavimas (Filipolis), vėliau Bizantijos centras, Kryžiuočių svajonė, gražiausias Otomano imperijos miestas. Čia išlikęs archeologinis II a amfiteatro monumentas, etnografinis muziejus ir daugelis namų yra tiesiog muziejai, įspūdinga Šv. Konstantino ir Šv. Helenos bažnyčia, o eidami Strumna gatve – pasigrožėsime menininkų dirbiniais. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Rilos vienuolyną, kuris savo ilgaamžiškumu prilygsta Bulgarijai. Nuo aukštai kalnuose esančio vienuolyno atsiveria vaizdai į aplinkines viršukalnes. Masyvus vienuolyno kompleksas, akmeninės sienos ir maži langeliai kur kas labiau primena tvirtovę nei šventovę, kadaise buvusią didžiausiu kultūros ir religijos traukos centru Balkanuose. Vienuolynas šiandien žavi gausybe ikonų, dailės kūrinių, senų knygų tomų ekspozicijomis ir įspūdinga, centriniame kieme stovinčia cerkve. Cerkvės ikonose prie Šv. Jono Rilskio palaikų saugoma paskutinio Bulgarijos valdovo Boriso III balzamuota širdis. Atvykstame į Bulgarijos sostinę Sofiją, dar vadinamą Balkanų širdimi. Miestas išsaugojo daug romėnų, Bizantijos, viduramžių laikotarpio statinių. Pažintis su miestu: senovės romėnų krikščionybės palikimas – Šv. Sofijos ir Šv. Jurgio bažnyčios, vienas iš Bulgarijos simbolių. Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1912 m., Parlamentas, neobarokinis Nacionalinio teatro statinys, Batenbergo aikštė, Vitošo bulvaras. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais keliaujame per Bulgariją, Serbiją, Vengriją. Pakeliui Rumunijoje aplankome Hunedoarą: Europoje garsią įspūdinga Korvinų pilimi. Šią pilį Žiulis Vernas aprašė savo knygoje – Aplink pasaulį per 80 dienų. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Pusryčiai. Kelionė namų link. Sustojame Tatranska Lomnica  Slovakijos kalnų kurorte. Poilsis kalnuose arba pasiplaukiojimas Dunojeco upe. Grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: 455 EUR 

Į kainą įskaičiuota:
• kelionė patogiu autobusu;
• 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
• grupės vadovo-gido paslaugos;
• ekskursinė programa.

 Pastabos:

  • pažymėtiems objektams ir ekskursijoms rekomenduojame turėti apie 80 Eurų;
  • draudimas už papildomą mokestį;
  • kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimą apsprendžia Europos Sąjungos priimti reglamentai;
  • agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
  • kai kurių lankomų vietų ir objektų gidų paslaugos – už papildomą mokestį;
  • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda;
  • į kainą neįskaičiuoti viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti.

 

Reikalingi dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojančios ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti