Graikija (poilsinė-pažintinė, 10 d./9 n.)

 

GRAIKIJA

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją, Serbiją. Atykstame į Serbijos sostinę Belgradą. Trumpa pažintinė ekskursija po miestą. Pažintis su Belgradu: Parlamento rūmai, Rotušė, arkivyskupo Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su Belgrado tvirtove, garsioji Knez Mihailova pėsčiųjų alėja. Laisvas laikas. Toliau tęsiame kelionę per Serbiją. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

3 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykstame į Makedonijos sostinę Skopje  Motinos Teresės gimtąjį miestą. Trumpa apžvalginė ekskursija: senasis turkų laikais statytas miesto kvartalas, Mustafa Pasha mečetė, miesto simbolis – Bizantijos laikų tvirtovė, miesto centras su Makedonijos praeitį įamžinančiais paminklais, garsusis Akmeninis tiltas virš Vardaro upės. Toliau tęsiame kelionę per Makedoniją, Graikiją. Vakare atvykstame į Kamena Vourla kurortą. Nakvynė Kamena Vourla kurorte Graikijoje.

47 DIENOS. Poilsis prie Egėjo jūros. Kamena Vourla, kalnų ir jūroje išsibarsčiusių salų apsuptyje esantis kurortas, vilioja turistus ne tik nuostabia gamtos panorama, SPA centrų gausa, skaidriu jūros vandeniu, puikiais paplūdimiais, šiltu klimatu, saulėtomis dienomis, taip pat mitais ir legendomis apipintomis vietovėmis, architektūrinių ir istorinių paminklų gausa. O kur dar graikiškos virtuvės patiekalai ir draugiški vietiniai gyventojai!

Pageidaujantiems ne tik pailsėti organizuojame šias išvykas:
- KALAMBAKA. METEORŲ VIENUOLYNAS. Po pusryčių vykstame į Kalambaką 
 nedidelio vaizdingo miestelio Tesalijos lygumoje, kurioje lyg milžiniški stulpai į dangų kyla uolos. Jų viršuje, kvapą gniaužiančiame aukštyje, įsikūrę vienuolynai. Ekskursija po miestelį. Apsilankysime aukštai uolose pastatytuose Meteorų vienuolynuose. „Meteora“, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „esantys tarp dangaus ir žemės“. Šis žodis labai gerai apibūdina 600 metrų aukštyje esančius vienuolynus, kurių įkūrėjas – XIV a. iš Atono pusiasalio atvykęs vienuolis Atanasijus, gavęs Meteorito vardą. Pačiame viršuje lyg iš paukščio skrydžio gerėsimės įspūdingais panoraminiais vaizdais. Užsuksime į ikonų dirbtuves ir susipažįsinsime su bizantinės tapybos tradicijomis. Vakare grįžtame į kurortą.

- DELFAI. Po pusryčių vykstame į Delfus. Tai vienas žavingiausių Graikijos vietų, kurios istorija siekia Mikėnų periodą. Antikos laikais manyta, kad Delfai yra pasaulio centras. VIII a. pr. Kr. jie pagarsėjo, kaip Apolono buveinė, į kurią žmonės atvykdavo garbinti dievo ir per orakulą klausti jo patarimų. Apžiūrime archeologines Delfų įžymybes: Kastalijos šaltinį (pasak legendos, jo vanduo turi atjauninančių savybių), Apolono šventyklą, vieną įspūdingiausių šio dievo garbinimo vietų, garsią orakulu ir pitijomis; Atėnės šventyklą ir muziejų*, kuriame saugomi Antikos meno šedevrai. Vakare grįžtame į kurortą.

- ATĖNAI*. Po pusryčių vykstame į ekskursija Atėnuose  Graikijos sostinėje – viename seniausių pasaulio miestų, tai Vakarų kultūros ir civilizacijos lopšys. Aplankysime Sintagmos aikštę, stabtelėsime prie nežinomo kareivio kapo, kur stebėsime iškilmingą graikų gvardiečių garbės sargybos pasikeitimo ceremoniją. Aplankysime žymiausią antikos paminklą – Akropolį su architektūriniu šedevru laikoma Atėnės šventykla  Partenonu. Akropolio šlaite aplankysime: seniausią pasaulyje VI a. pr. Kr. Dioniso teatrą, Agorą, Romėnų forumą, Olimpinį stadioną, kuriame 1896 m. buvo atnaujintos šiuolaikinės Olimpinės žaidynės. Pasivaikščiojimas po senąją miesto dalį – šurmuliuojančią Plaką. Laisvas laikas. Grįžtame į kurortą. Nakvynės Kamena Vourla kurorte Graikijoje.

8 DIENA. Pusryčiai. Vyksime į Salonikus – antrą pagal dydį Graikijos miestą. Apžvalginė ekskursija po miestą, kurios metu pamatysime Baltąjį bokštą, imperatoriaus Galerijaus triumfo arką ir rotondą, gynybines miesto sienas, pastatytas Bizantijos valdovų Teodosijaus ir Justiniano laikais, Šv. Dimitrijaus baziliką. Kelionė per Graikiją, Makedoniją, Serbiją. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

9 DIENA. Po pusryčių išvykstame Vengrijos sostinės Budapešto link. Kelionė per Serbiją, Vengriją. Atvykstame į Budapeštą. Budapeštas – vienas iš gražiausių Europos miestų, kurio pavadinimas kilęs iš trijų miestų: Budos ir Obudos dešiniajame Dunojaus krante, Pešto – kairiajame. Apžvalginė ekskursija po Budą: Karalių rūmai, Šv. Trejybės aikštė, Dievo Motinos (Matiašo) bažnyčia, Žvejų bastionas. Apžvalginė ekskursija po Peštą, kur pamatysime: Belvarošo bažnyčią, Šv. Stepono katedrą, Parlamento rūmus, Operos ir baleto teatrą, Didvyrių aikštę. Paskanavę Vengriško guliašo išvykstame iš Budapešto. Kelionė per Vengriją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

10 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: 499 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- 4 tarpinės nakvynės su pusryčiais;
- 5 nakvynės Graikijos kurorte Kamena Vourla su pusryčiais;
- kelionė patogiu autobusu;
- ekskursinė programa;
- kelionės vadovo-gido paslaugos;
- medicininių išlaidų draudimas;
- kelionės dokumentų sutvarkymas.

Pastabos

  • Belgradas, Budapeštas, Skopje gidai asmeniui – 10 EUR;
  • Meteorų vienuolynai: kiekvienas vienuolynas 3 – EUR;
  • Delfai: suaugusiems – 9 EUR;
  • Akropolis: suaugusiems – 12 EUR;
  • Akropolio muziejus: suaugusiems – 5 EUR;
  • Graikiškas vakaras: kaina asmeniui – 20 EUR;
  • Galima išvyka į Atėnus – 35 EUR.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti