Rugpjūčio 11- 12d. Senosios Lietuvos pilys Baltarusijoje

 

 SENOSIOS       LIETUVOS     PILYS     BALTARUSIJOJE

 
1 DIENA Anksti išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame į Baltarusiją įvažiuojame per Medininkų/Ašmenos pasienio postą, sienos kirtimo procedūros. Aplankome Krėva ir čia išlikusius pilies griuvėsius. Krėvos pilyje sprendėsi esminiai XIV a. pabaigos įvykiai. Čia buvo nužudytas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, 1385 m. pasirašytas Krėvos aktas, kuris lėmė Lietuvos krikštą ir nuklojo Jogailos kelią į Lenkijos karaliaus sostą. Vyksime į po II Pasaulinio karo visiškai atstatytą Minską. Apžvalginė ekskursija po miestą: senoji miesto dalis - Laisvės aikštė (Svobody) su išlikusiais sakraliniais pastatais – buvusi jėzuitų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (dabar Baltarusijos katalikų bažnyčios katedra), bernardinų Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia (dabar stačiatikių Šv. Dvasios soboras), rotušė, toliau - Svilsočės upės krantinė ir „Ašarų sala“, kiti Vilniaus vardą minintys objektai, naujasis išskirtinės architektūros Nacionalinės bibliotekos pastatas – vadinama „Aleksandrija“ arba „Almaz znanij“ (žinių deimantas). Laisvas laikas. Pagal galimybę lankomės Minsko Operos ir Baleto teatre arba vakarą praleidžame etnografiniame restorane grojant gyvai muzikai. Nakvynė viešbutyje.
               
 
2 DIENA.  Pusryčiai. Vykstame į Nesvyžių. Nesvyžius yra vienas geriausiai išlikusių LDK privačių miestų, apie 400 metų valdytas vienos įtakingiausių LDK didikų kunigaikščių Radvilų giminės. Nesvyžiaus istorinis, architektūrinis ansamblis 2005 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Nesvyžiuje lankome jėzuitų Dievo kūno bažnyčią - ankstyviausią baroko stiliausarchitektūros objektą LDK. Aplankome bažnyčios kriptoje įrengtą Radvilų šeimos mauzoliejų. Toliau leidžiamės apžiūrėti Radvilų rūmų - pilies ansamblį. Po pietų, apžvalginės ekskursijos metu autobusu aplankome kitus miesto paveldo objektus - Slucko vartus, miesto Rotušę. Toliau keliaujame į Myrą ir lankome Iljiničių, Radvilų giminėms priklausiusią Myro pilį. Myro pilis 2000 m. įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Taip pat aplankysime paskutinių pilies savininkų kunigaikščių Sviatopolk-Mirskių laidojimo koplyčia-cerkvę, apžiūrėsime Šv. Mikalojaus bažnyčią. Toliau sustosime Naugarduke ir apžiūrėsime didingus Naugardo pilies griuvėsiu, parapinę Viešpaties atsimainymo bažnyčią, kurioje įvyko Ldk ir Lenkijos karaliaus Jogailos tuoktuvės su kunigaikštyte SofijaAlšėniške. Iš šios santuokos kilo Jogailaičių dinastija, valdžius Lenkiją ir LDK iki XVI a. pab. Paskutinė lankoma kelionės metu vieta – Lyda. Lydoje apžiūrėsime vieną ankstyviausių LDK Gedimino mūrinę pilį, kuri mena daug istorinių įvykių, įskaitant ir Jogailos bei Sofijos Alšėniškės vestuvių puotą. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.
                                      
Kelionės kaina:   120 EUR + 20 Baltarusijos viza ir draudimas (1 nakvynė/ 2 dienos)
(Grupe 35-40 žm)Iš Mažeikių, 110 EUR – iš Vilniaus.
Į kelionės kainą įskaičiuota: Kelionė patogiu autobusu, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas, keliones vadovo paslaugos, 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
Į kelionės kainą neįskaičiuota: Baltarusijos viza ir draudimas 20EUR/asm.,muziejams ir gidams būtina turėti apie 28 EUR+ 6 EUR pietums (Gidas Minske 5 EUR; Pasikėlimas į biblioteką 3BYN/asm., Nesvyžiaus pilis 16 BYN/asm., Myro pilis 12 BYN/asm., bažnyčia 2BYN/asm., pietūs Nesvyžiuje 6 EUR.
 
             PASTABOS: 
             Būtinas pasas galiojantis nemažiau kaip puse metų po paskutinės kelionės
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti