Persija

 
Persija

 
 
1 diena ir naktis. Skrydis Vilnius – Stambulas (arba kitas miestas) – Teheranas.  Oro uoste sutvarkę įvažiavimo formalumus vyksite į viešbutį.

2 diena. Pažintis su Irano sostine – Teheranu. 7.15 mln. gyventojų turintis miestas, išsidėstęs pietinėje Elbruso kalnyno pašlaitėje, 1100 – 1300 m aukštyje.
Aplankome pasirinktus muziejus (Irano Nacionalinį muziejų arba lobyną), miesto centrą, „gyvą tiltą“. Skrydis į Širazą. Širazas – persų kultūros sostinė, garsėjanti poetais Hafiz ir Sa‘ad, rytietiškais sodais, rožynais ir lakštingalomis. Miestas turtingas ir savo istorine praeitimi, kuri siekia 6000 metų. Nakvynė viešbutyje Širaze.
 
3 diena. Širazas. Pusryčiai.Ekskursija poŠirazą – kultūrinę Persijos sostinę. Ekskursijos metu pasigrožėsime senuoju Širazu – buvusios XVIII a. sostinės didybe. Neliksite abejingi išvydę garsiuosius Karim chano rūmus – tvirtovę, nuostabią XVIII a. Vakil (Didžiąja) mečetę su kupolu ir 48 kolonomis, Vakil turgaus labirintų, sujungtų su Saray Mushir karavanserajumi – architektūrinį ansamblį. Jūsų akis džiugins ir saviti miesto suvenyrai bei viena elegantiškiausių pietų Irane Nasir al Molk mečetė. Netikėtumai jūsų laukia įmantriame Širazo architektūros derinyje – poetų aprašytame Bagh-e Eram sode su senaisiais kiparisais. Taip pat aplankysite dviejų garsių persų poetų kapus: Hafiz‘o ir Sa‘ad. Nakvynė viešbutyje Širaze.

 
 
4 diena. Persepolis, Nekropolis.  Vykstame į Persepolį Achamenidų imperijos sostinę įkurtą Darijaus I 518 pr. Kr. Tai įspūdingiausias senovinis statinys Artimuosiuose Rytuose, įrašytas į UNESCO architektūrinį paveldo sąrašą. Aplankysite Kserkso vartus, kitaip dar vadinamus "Visų tautų vartais". Aplankysite ir šalia esančias įspūdingas karališkąsias Nagiš-e- Rostame senųjų arijų kapavietes, iškirstas aukštai uolose.  
5 diena. Yazd. Pusryčiai. Vykstame į dykumų miestą Yazd – garsėjantį senamiesčiu statytu iš plytų, vėjų ir tylos bokštais. Tai vienas įspūdingiausių miestų Irane pastatytas 1200 m aukštyje tarp dviejų dykumų. Yazd – senosios persų religijos zoroastristų centras. Yazde matysite senamiestį, ugnies šventyklą, vėjų bokštus ir tylos bokštus. Nakvynė viešbutyje Yazd.
 
6 diena. Isfahan.  Po pusryčių vykstame į Isfahaną. Isfahanas – islamo kultūros sostinė ir vienas gražiausių miestų rytuose. Isfahane lankysite Naghš-e-Jahan aikštę (liet. Imamų aikštė), kuri dėl savo grožio ir dydžio vadinama „Puse pasaulio“, taip pat 5 km ilgio pagrindinį Isfahano turgų, didžiausią Irane mečetę, kuri kartu yra ir architektūros muziejus, atspindintis 800 metų Islamo meno pokyčius. Dar dvi Imamo ir šeicho Lotfolos mečetės vadinamos gražiausiomis pasaulyje. Susipažinsite su drebančiu minaretu, aplankysite armėnų kvartalą su XVII a. armėnų Vank bažnyčia ir muziejumi unikaliu musulmoniškos ir krikščioniškos vidinės puošybos deriniu, šokiruojančiomis Kristaus kančios freskomis. Nakvynė viešbutyje Isfahane.
 
7 diena. Ryte, po pusryčių turėsite laisvo laiko. Vėliau, išvykstame link Teherano. Pagal galimybę, jei turėsime laiko sustosime Abyaneh kaimelyje ir atvykus į Teheraną aplankysime Ajatolos Chomeini mauzoliejų. Nakvynė viešbutyje.
 
8 diena. Ryte  išskrendame į Stambulą, o vėliau į Vilnių.
 
Kelionės kaina: 975  Eur/asm + apie 375 Eur/asm lėktuvo bilietas.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
- kelionė po Iraną autobusu
- apgyvendinimas 2*- 3* viešbučiuose su pusryčiais
- gido ir kelionės vadovo iš Lietuvos  paslaugos
- vietiniai skrydžiai
 
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- viza 75 eurų
- arbatpinigiai
- įėjimai į lankomus objektus apie 70 Eur mokami atvykus į Iraną. Kur įeisime pasirinksime patys.
 
Darant nuotraukas vizai moterys turi būti be skarelės.
Mes Jums atsiųsime keliaujančių moterų aprangos reikalavimus, kurių reikia griežtai laikytis.
Į šalį NEGALIMA įvežti jokių alkoholinių gėrimų.
Už netinkamą elgesį ir taisyklių nesilaikymą Irane atsako kiekvienas asmeniškai.
 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti