Magiškasis SAtambulas: Naujieji metai prie Bosforo 4 d. (579 Eur.)

 

 


PROGRAMA

1 diena (pirmadienis – gruodžio 30-oji).
Į Stambulą išskrisime 12.20 val. „Turkish airlines“ lėktuvu. Ši kompanija jau penkerius metus pripažinta geriausia Europoje. Lėktuve bus patiekti skanūs pietūs. Stambulo naujajame oro uoste leisimės 16 val. ir patogiu privačiu autobusu keliausime į viešbutį miesto širdyje Sirkeci rajone, šalia legendinės traukinių stoties, kur atvažiuodavo Agathos Christie aprašytas Rytų ekspresas.
Alsuoti Stambulo dvasia pradėsime ant Galatos tilto, kuris jungia du Aukso rago krantus, o dairydamiesi nuo senojo genujiečių bokšto irgi vadinamo vadinamo Galata* kuorų į iki horizonto nusidriekiantį miestą, sužinosime pirmąsias jo legendas ir legendomis tapusius įvykius.
Vakare laisvą laiką galėsime praleisti Istiklalyje, – pagrindinėje europietiškojo Stambulo arterijoje. Pirkėjų rojumi vadinama gatvė, prieš Naujuosius pasipuošia įspūdingomis girliandomis, užsukti kviečia ne tik parduotuvės, barai ir restoranai, bet ir Šv. Antano bažnyčia su kūdikėlio Jėzaus prakartėle. Iš Taksimo aikštės grįšime dar viena europietiškojo Stambulo legenda raudonuoju tramvajumi.
Pavargusieji galės mėgautis turkiškos pirties – hamamo malonumais. Nakvynė viešbutyje.
2 diena (antradienis – gruodžio 31-oji). Po pusryčių viešbutyje keliausime į senojo Stambulo širdį legendomis apipintą Sultanahmetą.
Hipodromo aikštėje prisiminsime Konstantiną Didįjį ir sužinosime, kodėl dabar esame krikščionys, pasmalsausime kodėl Konstantinas iš Graikijos atvežė Gyvačių koloną, o iš Egipto – akmeninį obeliską ir kur buvo Bizantijos imperatorių rūmai. Užsuksime į stulbinančią Žydrąją mečetę, kuri tik mums žydroji, o musulmonams – sultono Achmeto. Pamatysime ne tik šio sultono, bet ir jo žmonos Kosem kapus (atsimenate filmą „Didingas amžius“?).
Besigėrėdami šokančiais fontanais (jei nebus išjunti dėl šalto oro) kalbėsime apie vieną kruviniausių istorijoje – Nikos sukilimą. O kas nutiko po jo – pamatysime atsigręžę į Šventosios Sofijos soborą*. Po didingais skliautais bandysime suprasti ne tik kodėl ši bažnyčia laikoma šedevru, bet ir kodėl žlugo Bizantijos imperija, kalbėsime apie meilę ir išdavystes, plėšimus ir akinantį godumą, ir, žinoma, susipažinsime su garsiausia Turkijos, ir  gal net pasaulio kate. Ragausime ne tik Stambulo, bet ir Turkijos legendos – kofte.
Po pietų gėrėsimės Topkapiu*.Tai net 40 ha ploto architektūros kompleksas, buvusi sultonų rezidencija. Beveik 400 metų iš jos sultonai valdė pasaulį. Pamatysime kur buvo skelbiamas karas ir taika, kur ant kelių prieš pasaulio valdovus puldavo užsienio pasiuntiniai, kalbėsime apie paskandintas suguloves, pasmaugtus pretendentus į sostą, juodaodžių ir baltaodžių eunuchų intrigas. Rūmų terasoje, iš kurios Topkapio gyventojai mėgo dairytis į Bosforą, gersime turkiškos kavos.
VAKARE MŪSŲ LAUKIA „KELIONIŲ LAIKO“ DOVANA – ŠVENTINĖ VAKARIENĖ RESTORANE SU KERINČIU VAIZDU Į NAKTINĮ MIESTĄ ir tūkstančius ferjeverkų! (Naujametinis vakaras nuo 20 iki 1 val.).
Nakvynė viešbutyje.
3 diena (trečiadienis – sausio 1 d.)
Po pusryčių viešbutyje studijuosime vandens istoriją. Dviejų jūrų apsuptas Stambulas niekuomet neturėjo gėlo vandens, iki šiol iš apylinkių, kartais nutolusių net per 40 kilometrų, jis į miestą atkeliauja ne tik moderniais vamzdžiais, bet ir senaisiais dar romėnų statytais akvedukais. Nersime į vieną paslaptingiausių Stambulo požemių – paslaptingąją Cisterną* apžiūrėti iš kur vanduo atkeliaudavo ne tik į miestiečių namus, bet ir fontanus, hamamus.
Žiema Stambule be bozos – neįmanoma. Šio gėrimo, kuris alkoholio negalintiems gerti musulmonams suteikdavo šiek tiek laimės, ragausime seniausioje miesto bozinėje.
„Palaidokite mane Suleimano širdyje“, – prašė sultonė Roksalana, dar vadinama Hurem. Prie jos kapo išgirsime širdį užgaunančias meilės istorijas, skaitysime poeziją ir žavėsimės islamiškosios architektūros bei meno šedevru Suleimanija, – mečete, pastatyta didingiausiam visų laikų sultonui Suleimanui Puikiajam.
Prie šios mečetės verta paragauti ir vieno populiariausių Stambule patiekalų – fasulye – troškintų pupelių. Patikėkite, jų skonis daug geresnis nei manote.
Pasisotinę pasieksime Kapali carsi, – didžiausią pasaulyje dengtą turgų, kuriame yra daugiau kaip 3000 parduotuvių, dirbtuvių, restoranų ir net mečečių. Nors Didžiajame turguje akys apraibsta prekių gausos, prieskonių su saldumynų pirksime Misir carsi, – Egiptietiškajame turguje, kur lėktuvais, traukiniais ir laivais jau 300 metų suplaukia prieskoniai iš viso pasaulio. Stambuliečiai sako, jei turgus staiga sugriūtų, dar 100 metų plytos kvepėtų.
Laisvu laiku galėsime pasinerti į mistinę besisukančių dervišų meditaciją. Šie dervišai tiki, kad dievą galima pažinti ne tik po mirties, bet ir šiame gyvenime, tik reikia tobulinti savo sielą. Nakvynė viešbutyje.
4 diena (ketvirtadienis – sausio 2-oji)
Po pusryčių viešbutyje turėsime laisvo laiko iki 13 val., o tada, deja, turėsime vykti į oro uostą. Lėktuvas pakils 16:10. 17:55 turėtume nusileisti Vilniuje.
Papildoma informacija
Į kelionės kainą įskaičiuota:
Skrydžiai Vilnius–Stambulas–Vilnius;
8 kg rankinis bagažas (1 vienetas, dydis 55x40x23 cm);
30 kg registruotas bagažas;
Apgyvendinimas 3* viešbutyje;
Maitinimas: pusryčiai ir šventinė vakarienė (gėrimai neįskaičiuoti);
Pervežimai Stambule oro uostas–viešbutis–oro uostas;
Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo (vykstančio su grupe iš Lietuvos) paslaugos;
Ekskursijos;
Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Bilietai į visus * pažymėtus objektus, vietinių gidų paslaugos – turistas moka vietoje (apie ~ 75 Eur);
Viešasis transportas;
Pietūs ir vakarienės;
Arbatpinigiai;
Medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės finansinių nuostolių draudimai;
Asmeninės išlaidos.
Pageidaujantiems papildomai:
plaukimas laivu Bosforo sąsiauriu (~50 Eur);
turkiška pirtis – hamamas (~40 Eur);
besisukančių dervišų pasirodymas (~25 Eur).
Pastabos*
Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
Vykstant į Turkiją yra būtinas pasas, kuris po kelionės galioja 6 mėnesius. Ne Lietuvos piliečiai, vykdami į Turkiją, turi patys pasirūpinti galimai reikiamais papildomais dokumentais ar vizomis.
Avansas 250 Eur asmeniui.
shutterstock_Stambulas5.jpg
shutterstock_Stambulas4.jpg
shutterstock_Stambulas3.jpg
shutterstock_Stambulas2.jpg
shutterstock_Stambulas1.jpg
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti