Omano sultonatas – šalis, kur prasideda pasaka

 

OMANO SULTONATAS – ŠALIS, KUR PRASIDEDA PASAKA

Omano sultonas – šalis, kuri gali pakeisti jūsų gyvenimą!!
Omanas – šalis, kuri dosniai dalijama išsvajotos arabiškos pasakos tikrovė kiekvienam, ją aplankiusiam svečiui. Tai šalis, kuri pakeri rytietiškų prieskonių kvapais, amatininkų rankose gimstančiais magiškais stebuklais, šiuolaikinių miestų didybe, unikalia gamta ir išsaugotu paveldu. Mečetės, pilys, dangoraižiai, judriausi uostai, dykumos ir žmonės kuria ypatingą Omano aurą – modernią šalį, kruopščiai saugančią savo paveldą ir istoriją. Visa tai išvysime ir patirsime atvykę į šią šalį, kur nejučiomis įsiliesime į spalvingą grožiu, estetika ir išmintimi pulsuojančią arabų kultūrą. Čia niekas nereikalaus užsirišti skarų, nes ir pačios vietinės jas ryši pagal savo norus. O modernūs miestai su šiuolaikine kultūra leis pajausti, koks darnus gali būti pasaulis, susiliejantis su praeitimi ir dabartimi, kerintis neaprėpiamų dykumų vaizdais, o ryškios žvaigždės leis pajausti begalinę kosminę tylą, iš kurios visi atėjome į šį pasaulį. Viena didžiausių pasaulio mečečių, arabiški senoviniai statiniai, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaimai, menantys tolimą senovę ir prikelta jų gyvenimo kasdienybė, dykumos žmonės ir jų buitis, nakvynė dykumoje, klausantis žvaigždžių plevenimo, rytietiški turgūs, siūlantys nuo riešutų chalvos iki omanietiškų durklų, vietinių svetingumas, vaišingumas ir dvasingumas yra tik dalelė to, ką pajausite ir patirsite šioje šalyje. Ar galite įsivaizduoti žmones, gyvenančius senoviniame kalnų kaimelyje, kurių vaikai ir jie patys į miestus keliauja malūnsparniais? Ar tikite, kad pati moderniausia architektūra gali būti išsaugojusi savo nacionalinius bruožus? Ar regėjote neapsakomo grožio, natūralius balto smėlio paplūdimius su nepaprasto skaidrumo šilta jūra, kuriuos išsirinko vėžliai perėti savo vaikus. Ar esate patyrę, kad keletas vaisių ir gurkšnelis kavos gali suteikti palaimos ir energijos visai dienai? Jie žino tas paslaptis, myli savo šalį ir gyvenimą. Verta tai pamatyti ir patirti kiekvienam!

1 DIENA. Skrydis iš Viniaus į Maskatą. Nakvynė viešbutyje Maskate.

2 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame į kalnuotą Omano šiaurinę dalį. Pažintį su Omano kalnais pradėsime nuo vaizdingo wadi ir „gyvųjų“ kanjono. Kilsime į kalnus, sustosime prie kalnų upelio ir kaimo kalnų slėnyje. Pasigrožėsime kalnų panorama. Keliausime vieno seniausių kaimo Omane Al Hamra link. Kaimas įsikūręs 600 m virš jūros lygio ir apsuptas vešlių datulinių palmių giraičių. Tai tikras „žemyninis“ kaimas ir buvęs sufijų centras, kur laikas tarsi sustojo. Prieš 400 metų iš molio ir purvo drėbti namai išsilaikė iki mūsų dienų ir dauguma jų dar naudojami pagal paskirtį – turi savo gyventojus. Aplankysime vieną seniausių Omano namų – Bait al Safa, kuriame seniau gyveno grupelė moterų – sufijų ir dėl to namas buvo vadinamas „švaros namu“. Dabar miestelio moterys, tęsdamos senąsias tradicijas, priima atvykusius svečius. Ragausime neįtikėtino saldumo datulių, kurios laikomos afrodiziakais ir gurkštelsime ypatingai verdamos nepaprasto aromato omanietiškos kavos, pagardintos kardamonu. Tik pora gurkšnelių – energijos pliūpsnis visai dienai. Pamatysime, kaip krosnyje kepama duona. Trumpam sustosime prie Omano istoriją iliustruojančio kaimelio Vadi Ghul, kur ant kalno matyti gynybine siena apjuosta, ir beveik su kalnu susiliejusi iki islamiško laikotarpio gyvenvietė, pakalnėje – tradiciniai moliniai namai, o kitame nusekusios upės krante – sultono Kabušo laikais įkurtas naujas kaimas, į kurį persikėlė naujakuriai. Toliau kelionę tęsime kalnų keliu, kuris veda vis aukštyn, „saulės kalnu“ vadinamo Jbel Chamo viršūnės link. Viršūnė iškilusi 3009 m virš jūros lygio. Tai aukščiausias Omano kalnas, priklausantis Al Hadžaro kalnų grandinei. Pakilsime į 2000 m aukštį, aukščiausiai, kiek leidžiama privažiuoti. Įsikūrę kalnų stovyklavietėje, eisime pasivaikščioti kanjono link, nuo kurio atsiveria nuostabi didžiojo kanjono panorama. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Ryte lydimi skėtinių dykumų akacijų, bet tarp jų besiganančių kupranugarių vaizdų, vykstame į vieną įdomiausių ir prašmatniausių pilių regione – Jabreen. Pilis įsikūrusi oazėje tarp Džabal Akhdar kalnų. Savo forma ir struktūra primena tvirtovę, bet pagal karinę paskirtį – niekada nebuvo panaudota. Sultono pilis, dekoruota subtiliais sienų ir lubų raižiniais, tapo elegantiška vasaros rezidencija ir buvo naudojama islamo, medicinos ir astrologijos mokymo tikslams. Džabrin pilis – tvirtovė, išdidžiai dominuojanti kraštovaizdyje, primindama savo klestėjimo ir didybės metus, o iš jos bokštų ir gynybinių aikštelių atsiveria nuostabus oazės ir ją supančios dykumos ir kalnų reginys. Iki šių dienų pilyje karaliauja tyla ir ramybė, leidžiančios netrukdomai gėrėtis puikiu interjeru. Aplankysime mitais ir legendomis apipintą, seniausią sultonate Bahlos fortą, apjuostą 12 km ilgio siena su įspūdingais bokštais, siekiančiais 50 m aukštį. Prieš aštuonis šimtus metų pastatytą tvirtovę ne kartą niokojo priešai, bet ji vis atgimdavo kaip feniksas iš pelenų. 2010 m. UNESCO padėjo restauruoti šį puikų Omano istorijos liudininką ir įtraukė į pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau lankomės Nizvoje – senojoje Omano sostinėje. 1300 m. Nizvoje lankėsi keliautojas Ibn Batuta, kuris rašė, kad tai yra nuostabus miestas kalnų papėdėje, kuriame žydi sodai ir gyvena puikūs prekybininkai. „Islamo perlu“ vadintas miestas praeityje buvo svarbus religijos, prekybos, švietimo ir meno centras, kuriame gyveno krašto valdytojai, religiniai lyderiai, pirkliai, mokslininkai, rašytojai ir poetai. Lankysite vieną seniausių Omane Nizvos fortą* – miesto klestėjimo simbolį. Nizvos turguje galėsite paragauti omanietiško saldumyno halwa ir sužinoti, kas yra Omano simbolis. O tai – kvapas, apie kurį papasakosime Nizwoje. Vėliau vykstame į žaliuosius kalnus ir dienos pabaigoje – nuostabi Barkat Almouz oazės panorama. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame dykumos link. Pakeliui sustojame vienoje iš gražiausių Omano vietų – Wadi Bani Khaled. „Vadi“ arabų kalba reiškia upės slėnį, tačiau nereikia pamiršti, kad dykumų kraštuose upės gyvena kitokį gyvenimą. Pasivaikščiosime Vadi Bani Khalid, kuri dažniausiai tik primena upę. Mus pasitiks sausa akmeninga upės vaga. Keliaudami toliau pamatysite siaurą vandens srautą, panašų į trykštantį šaltinį, kurio pradžia pasislėps siaurėjančiame ir vis sunkiau praeinamame tarpeklyje, kurio skardžiais laksto ožkų banda. Vėliau mūsų kelias ves nuostabios dykumos link, kurios aprašyti neįmanoma – reikia ją pamatyti. Susipažinsime su paslaptingu ir magišku dykumos pasauliu, kuris keičiasi ne dienomis, o valandomis.  Grožėsimės dykumos vaizdais ir savitą gyvenimo būdą išlaikiusiomis beduinų gyvenvietėmis. Nakvynė ir vakarienė dykumoje.

5 DIENA. Pusryčiai. Toliau tęsiame kelionę per dykumą. Iš dykumos išvažiuojame ten, kur jūra sutinka smėlynus. Pamatysime nepakartojamo grožio vaizdus, kurie tiesiog atima žadą. Kelionės tikslas: viešbutis ant jūros kranto ir vakarinis poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Pusryčiai. Kelionė vaizdingu keliu iki Ras Al Had. Žavėsimės įspūdingais, natūraliais Persijos įlankos paplūdimiais ir unikalia vietove, kur vėžlienės smėlyje deda kiaušinius. Turėsime galimybę stebėti šį procesą, sužinosime viską apie „žaliuosius“ vėžlius ir jų gyvenimą. Vakarienė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Vaizdingu pajūrio keliu vykstame istorinio jūrininkų miesto Sur link, kuris VIa buvo įkurtas kaip svarbus prekybos taškas su Rytų Afrika. Iki šiol jūra vaidina svarbiausią vaidmenį miesto gyvenime. Aplankysime senąjį miesto uostą, švyturį, kuris šimtmečius rodė kelią Omano jūrininkams, ir naujai pastatytą kabantį tiltą virš lagūnos. Vėliau – Kanjonu keliausime krioklio link. Kam užteks jėgų – pasieks ir jį. Tai savotiškas žygis, kurio metu Jums bus reikalinga sportinė avalynė ir maudymosi bateliai. Kanjonas žavi keliautojus smaragdo spalvos baseinais (įdubomis) ir nepakartojamais gamtos vaizdais. Smaragdiniai vandenys, tolumoje plytinčios dykumos fone, sukuria ypatingą vietovės aurą. Kelionę tęsiame Muskato link. Pakeliui sustojame prie Bimah smegduobės, pripildytos požeminės upės vandens. Nakvynė Maskate.

8 DIENA. Pusryčiai. Susipažinsime su Omano sultonato sostine Maskatu, įsikūrusiu uolėtų Hadžaro kalnų fone. Istorinis uostamiestis, Maskatas, išvertus iš arabų kalbos, reiškia vietą, kur išmetamas inkaras. Maskatas, vadinamas „arabų šalių brangakmeniu“. Lankysimės Bait al Zubairo muziejuje*, pristatančiame Omano sultonato istoriją, papročius ir Al Alam rūmus – sultono Kabušo rezidenciją. Šie rūmai vadinami tikru islamo architektūros perlu ir galingųjų Džalalio ir Miranio fortu, portugalų pastatytu XVI amžiuje. Nuvyksime į senąjį Muttrah turgų, kuriame pajusite tikrą Artimųjų Rytų dvasią. Malonūs prekeiviai, giriantys savo prekes ir jūs, kurie, pasitelkę derybų meną ir gerą nuotaiką, galėsite įsigyti aitriosios miros, išgarsinusios Omaną, aukso ir sidabro papuošalų, smilkalų ir smilkalinių, kašmiro šalių, prieskonių ir kitokių vietinių gėrybių. Apžiūrėsime Didžiąją sultono Kabušo mečetę, kurios grindis puošia antras pagal dydį pasaulyje iranietiškas rankų darbo kilimas. Vėliau norintys galės pailsėti prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Pusryčiai. Kelionė į Lietuvą. Skrydis iš Maskato į Vilnių.

 Kaina: 1870+aviabilietas


Į kelionės kainą įskaičiuota:
- 8 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
- ekskursinė programa;
- kelionės vadovo-gido iš Lietuvos paslaugos;
- vietinių gidų paslaugos;
- visi pervežimai turo metu pagal programą;
- įėjimo bilietai į lankomus objektus; 
- kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:
- skrydis Vilnius – Maskatas – Vilnius nuo 570 EUR;
- omano viza, įsigyjama atvykus (13 USD);
- medicininių išlaidų draudimas (20 EUR);
- nakvynės mokesčiai, mokami vietoje viešbutyje (4 USD/asm. už vieną nakvynę);
- asmeninės išlaidos;
- arbatpinigiai.

Pastabos:

  • draudimas už papildomą mokestį;
  • kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimą apsprendžia Europos Sąjungos priimti reglamentai;
  • kai kurių lankomų vietų ir objektų gidų paslaugos – už papildomą mokestį;
  • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda;
  • reikalingi dokumentai: pasas, galiojantis ne mažiau nei 6 mėn po kelionės;
  • *organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir / ar papildyti programą.
     
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti