Islandijos kalnai ir geizeriai

 

ISLANDIJOS KALNAI IR GEIZERIAI

1 DIENA. Atvykstame į Islandiją. Skrydis Vilnius  Reikjavikas. Atskrendame per pietus ir vykstame į nakvynės vietą jaukiuose vasaros namukuose. Įsikūrę gaminsime vakarienę. Prie gardžios vakarienės stalo bus proga geriau susipažinti su visais ekskursijos dalyviais. Nakvynė nameliuose.

2 DIENA. Pusryčiai. 8.00 valandą ryto išvykstame iš vasaros namuko. Kelionę pradedame vadinamuoju Auksiniu ratu – šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos auksiniai objektai. Pirmasis objektas – Gulfosas (Gullfoss, liet. auksinis krioklys). Tai įspūdingiausias Islandijos krioklys, kurio galybe gerėsimės iš įvairių vietų. Kelią antrojo auksinio objekto link – Geizyri Strokkuro (apie 15 km) – parodys į dangų besiveržiantys dūmai, matomi iš tolo. Tai iš žemės gelmių šilumą imančios karštosios versmės ir verdantys purvo telkiniai, kurių temperatūra gali siekti net +125 laipsnių. Strokkuras – aktyviausias Islandijos geizeris, kas kelias minutes išsiveržiantis net į 30 m aukštį. Trečiasis lankytinas Auksinio rato objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, įskilęs taip, kad po daugelio metų šis plyšys Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Altingo (seniausio iki šiol veikiančio parlamento pasaulyje) susirinkimo vieta. Pakeliui matysime nuostabų Islandijos kraštovaizdį. Pasigrožėję Auksinio rato objektais, grįžtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

3 DIENA. Pusryčiai. 8.00 valandą ryto pradedame kelionę pietų krantine (50 km), garsėjančia veikiančiu ugnikalniu Hekla (aukštis 1491 m). Tai yra vienas iš aktyviausių Europos ugnikalnių, jis išsiveržia kas 10 metų. Nuo 2008 metų laukiama jo naujo išsiveržimo. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, kad Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės ledinė kepurė matoma daugelio mylių atstumu. Apžiūrime įspūdingas Heklos apylinkes ir kopiame į Heklą. Kopdami pamatysime mažuosius Heklos kraterius, ledu padengtą didįjį kraterį, atsivers nuostabūs apylinkių vaizdai, ugnikalnio viršūnėje esant geram matomumui, stebėsime Atlanto vandenyną, ledynus ir slėnius. Grižtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

4 DIENA. Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfossa. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogarą, kuriame veikia kraštotyros muziejus. Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafosso krioklių. Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančia bazalto stulpais ir juoduoju paplūdimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas. Už papildomą mokestį galima paplaukioti amfibijomis. Grįžtame į vasaros namukus, gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

5 DIENA. Pusryčiai. 8.00 valandą išvykstame prie Vatnos ledyno atšakos (apie 300 km). Pagal pageidavimą leisimės į nepamirštamą ir kvapą gniaužiantį kopimą ledynais (papildomas mokestis). Toliau vykstame Skaftafell nacionalinio parko kryptimi. Pakeliui grožėsimės nuo Vatnos ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų – Jokulsarlono ir Breidamerkurjokulio. Pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius. Pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje. Pasiplaukiojimas laivu-amfibija po ledyno atšakas. Vykstame į poilsio vietą (vasaros namukus), gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

6 DIENA. Pagaliau ir sostinė  Reikjavikas. Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkstančių). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, parlamentas. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinis paukščius) ir žvejosime. Keliaujame į vasaros namukus, gaminame pačių sugautas žuvis. Vakarieniaujame. Nakvynė nameliuose.

7 DIENA. Poilsiaujame žydrojoje lagūnoje. Pusryčiai. 9.00 valandą vykstame į Reikjaneso pusiasalį pasigrožėti pasaulinio garso Žydrąja lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 1000 m gylio žemės gelmių. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Praleisime dieną poilsiaudami. Vakare kelionės vadovai paruoš tradicinę islandišką vakarienę, ragausim nacionalinius tauriuosius gėrimus. Nakvynė nameliuose.

8 DIENA. Pusryčiai. Ruošiamės išvykti. Priklausomai nuo skrydžio laiko, galėsime aplankyti dar kelias vietas. Su savo daiktais vykstame į Reikjaviko oro uostą. Skrydis Reikjavikas – Vilnius. Grįžtame į Vilnių.

 

Kelionės kaina: nuo 1250 EUR


Į kainą įskaičiuota:

  • 7 nakvynės vasaros namukuose (dviviečiuose / triviečiuose kambariuose);
  • ekskursinė programa, automobiliai, kuras, vairuotojas;
  • grupės vadovo-gido paslaugos.


Pastabos:

  • gaminamam maistui turėti apie 150 EUR (maistas perkamas Islandijoje);
  • pramogoms (apie 150 eurų – amfibijos, lankytinos vietos, maudynės, suvenyrai);
  • dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai;
  • kelionės maršrutas gali keistis priklausomai nuo orų sąlygų ir kelių ar nuolat kintančių gamtinių objektų;
  • organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir / ar papildyti programą.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti