Portugalija

 

PORTUGALIJA

1 DIENA. Vakare skrydis Vilnius  Lisabona. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Sintrą, tai netoli sostinės žalumoje skendintis miestelis. (Įtrauktas į UNESCO saugomų objektų paveldo sąrašą). Čia pamatysime senovines sodybas, unikalų romantizmo epochos architektūros paminklą – Penos dvarą* – Portugalijos karalių vasaros rezidenciją, įsikūrusią ant kalno viršūnės. Išvykstame prie labiausiai į vakarus nutolusio Europos žemyno taško – Cabo da Roca (Uolos kyšulys). Nepakartojama Atlanto vandenyno panorama nuo kyšulio krašto. Trumpa ekskursija po Portugalijos sostinę Lisaboną. Važiuojame prie didžiulės Kristaus statulos*, tokios pačios kaip Brazilijoje, kuri yra pastatyta atminti antrąjį pasaulinį karą. Jame Portugalija tiesiogiai nedalyvavo. Apsilankome Bajša kvartale, atstatytame iš griuvėsių po žemės drebėjimo, įvykusio 1755 m. Rossio aikštė su nuostabiais bronziniais fontanais, Pedro IV paminklu, šalia esančiu Karmo vienuolynu be stogo, Praca do Comercio aikštė, Liberdade alėja, pilna prašmatnių pastatų ir pasiturinčiųjų mados drabužių parduotuvių  kitos vietos, kurias pamatyti privaloma. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Óbidos – vieną šarmingiausių Portugalijos kaimelių, visiškai apsuptą viduramžių pilies gynybinių sienų. Įėjimas į miestelį  pro arką (18 a.), padengtą glazūruotomis plytelėmis, šviesūs, balti, maži nameliai, siauros gatvelės ir gėlių puodai ant palangių. Gotikinės ir Renesanso bažnyčios, o ypač nuostabioji Šv. Marijos bažnyčia, primenanti apie Óbidos istorijos svarbą. Vietiniai meistrai ir amatininkai, vis dar naudojantys senuosius darbo metodus, pardavinėja savo dirbinius mažose parduotuvėlėse. Vėliau aplankome buvusį žvejų miestelį Nazaré, kuris turi nuostabius paplūdimius ir įspūdingą panoramą. Trumpa ekskursija po Batalją, kur apžiūrime įspūdingąjį vienuolyną – portugalų gotikos perlą. Vykstame į Fatimą  pasaulio piligrimų centrą, kuriame apsireiškė Šv. Mergelė Marija. Apžiūrime Šv. Marijos baziliką ir pasivaikštome po bazilikos aikštę. Keliaujame į šiaurės Portugalijos sostinę Portą. Šis regionas garsėja savo tiltais ir vynais. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Pažintis su Porto miestu: Porto katedra, Santa Clara bažnyčia, Barredo kvartalas, São Francisco bažnyčia, pastatyta XIV a. Ji išsiskiria paauksuotais medžio drožiniais. Palácio da Bolsa birža*, paminklu jūrų keliautojui Henrikui. Pasiplaukiojimas Douro upe*, kurio metu grožėsimės visa Porto miesto panorama ir miesto architektūra. Po pasiplaukiojimo  portveino gamybos istorija vyno rūsiuose ir portveino degustacija*. Vykstame į Bragą. Tai yra seniausias Portugalijos miestas. Apsilankome šventovėje – Bon Žezut – du Monte bažnyčioje, stovinčioje ant aukštos kalvos. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Papusryčiavę keliaujame į senąją Portugalijos sostinę  Koimbrą. Aplankysime mieste veikiantį vieną seniausių Europoje Koimbros universitetą, įkurtą 1290 m. Šiose vietovėse, kur dabar stovi miestas Koimbra, romėnai paliko didingus savo buvusio miesto Conimbriga griuvėsius. Tie griuvėsiai primena buvusį romėnų valdymo laikotarpį. Trumpa ekskursija po miestą: Sé Velha (Senoji katedra), Sé Nova (Naujoji katedra), Praça do Comércio aikštė, kurioje papietausime. Vykstame į ramybe alsuojančią Evorą – vieną žaviausių miestų Portugalijoje. Valdžia, padedama UNESCO, išsaugojo ir restauravo neįkainojamas istorines Evoros vertybes. Verta atkreipti dėmesį į unikalų senamiesčio gatvių suplanavimą – tai maurų viešpatavimo palikimas. Evoroje yra koplyčia, kurios vidinės sienos padengtos žmonių kaulais. Arkos dekoruotos kaukolėmis. Istorija byloja, kad pradėję bažnyčios statybas, žmonės pamatė, kad čia kadaise buvo kapinės. Kadangi kapai jau buvo išjudinti, nenorėdami užrūstinti senolių kaulų, juos panaudojo vidaus dekoracijoms. Vakarinis pasivaikščiojimas. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Po pusryčių išvykstame į Lisaboną. Sustojimas prie Belemo sargybos bokšto – švyturio, paminklas jūrų užkariautojams, pasivaikštome po netoliese esančią pakrantę, aplankome gotikinį Šv. Jeronimo vienuolyną, kuriame ilsisi garsiojo jūrų keliautojo Vasko da Gamos palaikai. Pamatome Lisabonos parodų rūmus, restauruotus pasaulinei Expo’98 metų parodai; Švento Džordžo pilį* (Castelo de São Jorge), įsikūrusią tarp viliojančio Alfamos gatvių raizginio). Aplankome Kaskai ir Estoril kurortus. Šiuos kurortus pamėgę aristokratai iš viso pasaulio. Garsėjantys prabangiomis vilomis, eukaliptų giraitėmis, geriausiais centrinės Portugalijos paplūdimiais, nuostabiais viešbučiais, prabangiais restoranais, aukščiausio lygio golfo laukais, Formulės 1 trasa. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Skrydis Lisabona –Vilnius.

Kelionės kaina: nuo 645 EUR

 Į kelionės kainą įskaičiuota:
- 7 nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose, dviviečiai kambariai;
- kelionės gido-vadovo paslaugos iš Lietuvos;
- ekskursinė programa;
- transporto paslaugos pagal programą.


Jūsų dėmesiui:

* pažymėtiems objektams rekomenduojame turėti:

 • Švento Džordžo pilis – 7,50 EUR;
 • Lisabonos Kristaus statula – 2 EUR;
 • Penos dvaras – 13,50 EUR;
 • Batalos vienuolynas – 4 EUR;
 • Plaukimas laivu – 10 EUR;
 • Porto vyno rūsys, įskaitant degustavimą – 3,5 EUR;
 • Palácio da Bolsa birža – 7,00 EUR;
 • 1 vakarienė 15 – 20 EUR;
 • Vietinių gidų paslaugos –(Lisabonoje, Sintroje, Obidos, Nazarė, Koimbroje, Bragoje, Evoroje) 65 EUR.

 

Pastabos:

 • Į kainą neįskaičiuota skrydis nuo 330 EUR (aviabilietų kainos tikslinamos prieš perkant bilietus);
 • Draudimas už papildomą mokestį;
 • Kelionių agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
 • Kai kurių lankomų vietų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
 • Kelionės vadovas neveda ekskursijų mokamuose objektuose;
 • Į kainą neįskaičiuota viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti;
 • Kaina iki kelionės pradžios bus tikslinama, priklausomai nuo keliautojų skaičiaus ir aviabilietų kainos pirkimo dieną.

 

Reikalingi dokumentai:

 • Lietuvos Respublikos pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos arba asmens tapatybės kortelė, galiojanti ne trumpiau, kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti