Magiškoji Norvegija

 

MAGIŠKOJI NORVEGIJA

1 DIENA. Ryte skrydis Vilnius / Ryga – Oslas. Ekskursija po Oslą: Akerio krantinė ir Akershuso tvirtovė – didinga viduramžių pilis, kuri buvo pastatyta siekiant ginti Oslą nuo priešų, miesto rotušė, Karlo Johano gatvė, katedra, parlamentas, Nacionalinis teatras, Karaliaus rūmai ir parkas* (XIX a). Apsilankome Bygdøy saloje, kurioje įsikūrusios pagrindinės Oslo įžymybės: poliariniai laivai „Fram“ ir „Gjoya“ – čia pamatysime, kaip gyvendavo laivo įgulos ir jos šunys, jus priblokš istorijos apie tai, kaip jie sugebėdavo išgyventi atšiauriausiose ir itin pavojingose vietose – Arktyje ir Antarktyje. Turo Hejerdalo asmenybei skirtas Kon-Tiki muziejus. Grudbrandsaleno slėniu vykstame šiaurinės Norvegijos dalies link. Nakvynė kempingo nameliuose Bjorliheimen.

2 DIENA. Kalnų ir fjordų grožio lydimi vykstame prie Atlanto vandenyno į Kristiansiundą. Nuo tenai prasideda pats gražiausias pasaulinis, panoraminis Atlanto vandenyno kelias. Keliaujame juo: uolos, žvejų kaimai, 8 tiltai – visa tai liks atmintyje ilgam. Atlanto vandenyno galia grožimės apžvalgos aikštelėse. Vėliau žvejybiniu laivu* plaukiame į jūrą (apie 3 val.): gal kas sugaus savo žuvį, o gal kam patiks skandinaviška žuvienė?! Nakvynė kempingo nameliuose Bjorliheimen.

3 DIENA. Poilsio ir nuostabių vaizdų diena. Serpantinais kylame Trolstigeno keliu į 1850 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Pravažiuojame tiltą virš įspūdingo 230 m aukščio Stigfoseno krioklio. Nusileidę nuo kalnų persikeliame per Nordalio fjordą (Linge–Eidsdalis). Erelių keliu važiuojame Geirangerio link – vieno iš gražiausių Norvegijos fjordų. Čia laukia pasiplaukiojimas (apie 2 val.) pasakiško grožio Geirangerio fjordu, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėl kylame vingiuotais kalnų keliais, trumpai sustojame prie Flydaliokanjono. Esant geram orui pasikeliame į Dalsnibos viršūnę* (1500 m), pasigrožime žemiau esančiomis kalnų viršūnėmis. Vykstame į Lomą – kalnų turizmo centrą. Nakvynė kempingo nameliuose Lome.

4 DIENA. Pasivaikščiojimas po Lomo miestelį. Stavkirkė – rąstinė bažnyčia iš 12–13 a.a. Akmenų muziejus. Vykstame į Jotunheimeno nacionalinį parką, kuris apsuptas įspūdingiausių kalnų viršukalnių. Tai pats populiariausias Norvegijos nacionalinis parkas, kuriame gausybė ledkalnių ir stūkso aukščiausia Norvegijos viršukalnė Galdhiopigenas* (2469 m). Esant geram orui pakilsime į aukščiausią autobusu pasiekiamą Jyvasshytto (1865 m) apžvalgos aikštelę. Apžiūrime seniausią Norvegijos medinį viešbutį Elveseter. Norvegijos tūkstantmečio paminklas. Nakvynė kempingo nameliuose Lome.

5 DIENA. Toliau vykstame ilgiausio Norvegijoje (1865 m.) ir net trečio pagal ilgį pasaulyje Sogne fjordo link. Keltu persikeliame per jį iš Manhellerio į Fodnesą. Važiuojame ilgiausiu Norvegijos tuneliu iš Lerdalio į Aurlandą. Pakeliui sustosime pasigrožėti vienu plačiausių Norvegijoje Tvindefoso kriokliu. Kirtę daugybę tunelių atvykstame į Bergeną, miestą, vadinamą Vartais į fjordų karalystę. Nakvynė jaunimo nakvynės namuose.

6 DIENA. Ryte ekskursiją pradedame senojoje prieplaukoje, jau 700 metus veikiančiame žuvų turguje. Lankomės Bergene – geriausiai išsilaikiusiame Europoje viduramžių pirklių mediniame kvartale (išlikęs iš XIV–XVI a. laikų). Apžiūrėsime Rozenkranco bokštą (XII–XVI a.) Jis – miesto muziejaus dalis ir yra vienas iš svarbiausių Renesanso paminklų Norvegijoje, karaliaus Haakono salę. Galimybė aplankyti Šv. Marijos bažnyčią (XII a.)*. Pageidaujantiems – pasikėlimas funikulieriumi* į Floyen kalno panoraminę aikštelę – Bergenas kaip ant delno. Nakvynė jaunimo nakvynės namuose.

7 DIENA. Apie pietus. Skrydis Bergenas – Ryga / Vilnius.


Kelionės kaina: nuo 575 EUR + aviabilietas
                           

Į kainą įskaičiuota:
• kelionė patogiu autobusu;
• 6 nakvynės kempingo nameliuose ir jaunimo viešbučiuose;
• grupės vadovo-gido paslaugos;
• pusryčiai įskaičiuoti į kainą.

Į kainą neįskaičiuota:

  • skrydis Vilnius / Ryga – Oslas; Bergenas – Ryga / Vilnius nuo 100 EUR su rankiniu 8 kg bagažu;
  • papildomas registruotas 23 kg bagažas – 30 EUR/asm;
    mokami objektai 600–800 Norvegijos kronų;
  • papildomos išlaidos.


Pastabos:

  • agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
  • kai kurių lankomų vietų ir objektų gidų paslaugos – už papildomą mokestį;
  • kelionės vadovas-gidas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti