Izraelis

 

IZRAELIS 

1 DIENA. Skrydis Vilnius – Tel Avivas. Vėlai vakare atvykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Tel Avive.

2 DIENA. Apžvalginė ekskursija autobusu po sostinę. Tel Avivas yra antras pagal dydį šalies miestas (390 tūks. gyventojų) po sostinės Jeruzalės. Prekybos ir kultūrinis centras. Tel Avive reziduoja dauguma užsienio šalių ambasadų, nes Jeruzalė nėra pripažinta šalies sostine tarptautiniu mastu. Prieš šimtmetį vietoje, kur dabar įsikūręs Tel Avivas, buvo vien smėlynai, o netoliese buvusi Jafa – seniausias Palestinos miestas, uostas, minimas karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu, duso nuo gyventojų pertekliaus. Kaip teigiama, kelios dešimtys šeimų iš Jafos, ieškojusios erdvesnės gyvenamosios vietos, įsikūrė smėlynuose ir davė pradžią Tel Avivo miestui. Ilgainiui du miestai susiliejo į vieną: Tel Avivą – Jafą. Miesto centre – spalvingi rajonai ir įspūdingi „bauhaus“ architektūros paminklai, saugomi UNESCO. Pajūrio bulvaras – vienas puikiausių miesto paplūdimių pasaulyje: ilgas, platus ir nepriekaištingai švarus. Tel Avivas, kitaip dar vadinamas „Baltuoju miestu“, 2009 metais minėjo 100 metų jubiliejų. Jafoje lankomės mokykloje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Nazarete.

3 DIENA. Pusryčiai. Pažintis su Nazeretu – vienu didžiausių Galilėjos mietų, išsidėsčiusių kalvų apsuptame slėnyje. Didžioji Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis prabėgo būtent Nazarete, čia jis praleido savo vaikytę ir jaunystę. Tai vienas svarbiausių Šventosios žemės traukos centrų. Aplankysime Marijos apsireiškimo Baziliką, Šv. Mergelės šaltinį ir Šv. Grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai. Vykstame į Haifa. Ji yra vienas gražiausių rytinės Viduržemio jūros pakrantės miestų, trečiasis pagal dydį Izraelio miestas, įsikūręs Karmelio kalno papėdėje prie vaizdingos įlankos. Lankysimes Elijaus grotoje (tai – viena iš šventųjų Izraelio vietų), naujos religijos pradininko Babo mauzoliejaus persiškuose soduose, nusidriekusiuose per 19 terasų. Tai vieni gražiausių persiškų sodų pasaulyje. Vėliau vykstame į biblijinio Safedo (Tsfat) – vieno iš keturių šventų judėjų miestų, Kabalos ir žydų misticizmo centras – aukščiausiai išsidėstęs Izraelio miestas (900 m virš jūros). Iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Galilėją, vaiskiu oru matyti Galilėjo ir Viduržemio jūros. Safetas garsėja XVI amžiaus senamiesčiu, kurio nepakartojama atmosfera pritraukia menininkus iš viso pasaulio. Vėliau vykstame prie Galilėjo Jūros. Šios jūros (taip Biblijoje vadinamas Kinereto ežeras) pakrantė tapo Jėzaus Kristaus mokymo vieta. Važiuojame į Jardenito krikštavietę. Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje Bethlehem.

4 DIENA. Po pusryčių ekskursija po Betliejų – Jėzaus gimimo vietą. Miestas vienodai reikšmingas tiek krikščionims, tiek judėjams. Centrinėje Betliejaus aikštėje stovi Kristaus gimimo bazilika – bizantiškojo periodo kūrinys. Tai paminklas Kristaus atėjimui į pasaulį. Po centrine nava esanti kripta, tiksliau keturiolikos kampų sidabro žvaigždė grindinyje, žymi tikslią Jėzaus gimimo vietą. Toliau keliaujame į Jeruzalę. Jei bus galimybė, apžiūrėsime palestinietiško miesto Bethlehem senamiestį. Vėliau vykstame į „Yad Vashem“ muziejų, skirtą holokausto aukų atminimui. Tai klasikinis pavyzdys, kaip neįkyriai ir tobulai, naudojant simboliką ir dokumentinę medžiagą, atskleisti pasauliui žydų tautos tragediją. Pagal galimybę, laisvas laikas Jeruzalėje. Vakarienė. Norintieji galės vykti į košerinį restoraną. Nakvynė viešbutyje Bethlehem.

5 DIENA. Po pusryčių toliau tęsiame ekskursija po Jeruzalę. Nuo Alyvų kalno viršūnės atsiveria nuostabūs senojo miesto vaizdai. Auksu švyti Šventyklos kalno kupolas. Alyvų kalno šlaite – Getsemanės sodas, Biblijos laikų alyvmedžių sodas, kuriame Jėzus apsilankė naktį prieš nukryžiavimą. Šalia Getsemanės sodo – Marijos kapo šventovė. Marija paimta į dangų, tad kapavietė tuščia. Įspūdinga Visų Tautų bažnyčia ženklina vietą, kurioje Judas išdavė Jėzų. Vėliau vykstame prie Kalno šventyklos – tai vieta, iš kurios Mahometas pakilo į dangų. Iš kalno molio buvo sukurtas Adomas. Vakarinė Jeruzalės siena – tai Raudų siena. Dalis Raudų sienos yra romėnų sugriautos Antrosios šventyklos liekanos. Tai švenčiausia žydams vieta, jų religijos simbolis. Kiekvienas apsilankęs prie Raudų sienos palieka sienoje raštelį-žinutę Dievui. Via Dolorosa – simbolizuojanti Kristaus kelią nukryžiavimo vietos link. Kristaus kapo bažnyčia yra viena reikšmingiausių vietų krikščionims. Bažnyčia ženklina vietą, kur Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas, o vėliau prisikėlė. Siono kalnas, anot Biblijos, buvo žydų karaliaus Dovydo rezidencija, jame karalius ir palaidotas. Biblijoje Sionas vadinamas Dievo namais. Pasakojimai byloja, kad karaliaus Dovydo kape buvo paslėpti Pirmosios šventyklos lobiai, dėl kurių užkariautojai vis sugriaudavo kapavietę. Virš Karaliaus Dovydo kapavietės – Paskutinės vakarienės menė. Vieta, kur paskutinį kartą Jėzus vakarieniavo su savo apaštalais. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Bethlehem.

6 DIENA. Po pusryčių vykstame prie žemiausio pasaulio taško ir sūriausio pasaulio vandens telkinio – Negyvosios jūros, kuri dėl jos vandenyse neegzistuojančių ne bakterinių gyvybės formų, dar vadinama Mirties jūra. Prie jūros keliausite per Judėjos dykumą – bevaisę, tačiau gražiais gamtovaizdžiais garsėjančią vietovę. Maudynės jūroje. Jei turėsite laiko ir noro (mokamas įėjimas), pasirinktinai galima aplankyti šias vietas: Masados tvirtovę ir Erodo tvirtovės liekanas, Biblinį Ein Gedo draustinį, Dovydo krioklius. Atvykstame į Eilatą, kurortą prie Raudonosios jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Eilate.


7 DIENA. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui Eilate. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Eilate.

8 DIENA. Pusryčiai. Ryte išvykstame į Tel Avivą. Skrydis Tel Avivas –Vilnius.

 

Kelionės kaina: nuo 730 EUR


Į kainą įskaičiuota:
- ekskursinė programa po Izraelį autobusu;
- 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais;
- 6 vakarienės;
- lydinčio vadovo-gido iš Lietuvos paslaugos;
- kelionės dokumentų sutvarkymas;
- pervežimas Eilatas – Eilato oro uostas;
- mokami objektai pagal programą.

Į kainą neįskaičiuota:
- skrydis Vilnius –Tel Avivas – Vilnius nuo 300 EUR;
- sveikatos draudimas;
- išvyką į dykumų rože tituluojamą miestą Petrą (tikrą antikinio pasaulio lobyną, besislepiantį už beveik neperžengiamų kalnų sienos;
- arbatpinigiai (papildomai turėti po 3 $ kiekvienai dienai);
- asmeninės išlaidos.

Pastabos:

  • objektų lankymo eiliškumas gali keistis; keičiantis aviabilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis;
  • kaina skaičiuota eurais, tačiau Izraelio partneriams atsiskaitome doleriais; 
  • atsiskaitymo dieną kaina bus tikslinama pagal tos dienos kursą.
     
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti