Klasikinė Gruzija

 

KLASIKINĖ GRUZIJA

1 DIENA. Skrydis Vilnius – Kutaisis. Pasitikimas oro uoste. Vykstame į senąją Gruzijos sostinę Mtskheta. Žmonės šį miestą vadina antrąja Jeruzale, tai senas ir labai gražus miestas, kuriame daugiau kaip 2500 metų. Miestas yra įtrauktas į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Aplankysime Svetichoveli katedrą (XI a.), įsikūrusią istorinio Mtskhetos miesto centre ir garsėjančią ypatinga relikvija, kurioje saugomas Kristaus apsiausto gabalėlis. Šioje katedroje taip pat palaidoti dauguma Gruzijos karalių. Toliau lankomės Matkvari ir Aragvi upių sankirtoje, kalno viršūnėje esančiame Džvario vienuolyną. Gyventojai pasakoja, kad toje vietoje, kur dabar stovi Džvario vienuolynas, pirmiausia buvo pastatytas medinis kryžius, kuris simbolizavo krikščionybę. Šis Gruzijos ortodoksų vienuolynas uolėtos kalvos viršūnėje iškilo tik VI a. 2009 metais vienuolynas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kuriam yra iškilęs pavojus išnykti. „Kas nebuvo Mtskhetoje, tas nebuvo Gruzijoje“. Vykstame į Tbilisį. Vakarienė. Nakvynė Tbilisije.

2 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po Tbilisį  Gruzijos sostinę – seniausią pasaulio istorijos epochą menantį miestą. Tbilisis yra daugiatautis miestas: jame gyvena daugiau kaip 100 tautybių žmonių. Gruzija garsėja unikaliomis sveikatingumo paslaugomis – sieros pirtimis. Šių pirčių ypač daug Abanotubani vietovėje, centrinėje Tbilisio dalyje. Sieros pirtys – tai itin turistų mėgstama atrakcija, mat šių pirčių garas pasižymi labai specifišku sieros kvapu, o vanduo į pirčių kompleksus atiteka iš terminių požeminių šaltinių visais metų laikais. Viešint Tbilisije negalima neužsukti į Narikalos tvirtovę – Tbilisio miesto širdį ir dvasią. Šioje vietoje jums pavyks įamžinti vaizdingą miesto panoramą. Vėliau grįšime į miestą, galimybė pasinaudoti funikulieriumi. Vienas iš naujausių lankytinų objektų – Taikos tiltas, kuris pastatytas pagal sudėtingą metalo ir stiklo konstrukcijos projektą. Nuo šio pėsčiųjų tilto atsiveria graži miesto panorama, kairiajame krante prie tilto išvysite stebuklingomis įkonomis garsėjančią Sioni šventyklą. Ši vieta įrodo, kad gruzinai gerbia ir toleruoja bet kokią religiją. Užsuksime į žymiausias Tbilisio gatves: Šardeni ir Bambis Regi. Jose gausu kavinių, restoranų ir parduotuvių. Laisvas laikas. Gruziniška vakarienė su vynu, šokiais ir dainomis. Nakvynė Tbilisije.

3 DIENA. Pusryčiai. Susitikimas. Vykstame į Kachetiją – istorinį Gruzijos regioną, esantį šalies rytuose. Kalnų vienuolynai, slėnių vynuogynuose nokstančios vynuogės, senovinės bažnyčios ir miesteliai, kalnai ir slėniai. Tai – vyndarystės tradicijomis garsėjanti Kachetija. Pirmoji mūsų stotelė bus Bodbe Šv. Nino vienuolyno kompleksas*. Šiuo metu jame veikia moterų vienuolynas. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Nino relikvijos. Ji buvo pagrindinė Gruzijos šventoji, nes IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Pasak legendos, Nino mirė Bodbe kaimelyje 335 metais, čia ir palaidota, remiantis jos testamentu. Žmonės sako, jei pasimelsite prie jos kapo, Jūsų svajonės išsipildys. Aplankysime Signachį – tai ant kalvos virš Alazanio slėnio įsikūręs, vienas gražiausių Kachetijos miestelių, kurį supa granatmedžių sodai. Signachio įžymybė – tai 17 amžiuje iškilusi gynybinė siena su bokštais, išlikusi iki šių dienų. Be to, Signachis garsėja kaip „meilės miestas“, arba gruziniškas Las Vegas, nes čia santuokos rūmai veikia ištisą parą. Tad būkite budrūs ir nepadauginkite gruziniško vyno! Užsuksime į miestelio įstorijos muziejų, kuriame saugomi žymaus Gruzijos tapytojo Pirosmani darbai. Po pietų vyno degustacija, kurios metu paragausime tikro gruziniško vyno ir susipažinsite su jo gamybos tradicijomis. Grįžtame į Tbilisį. Vakarienė. Nakvynė Tbilisije.

4 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame Kazbegi link, kuris ne tik žavus savo aukščiausiu kalnu Kazbek (5033 m). Ekskursija istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrima šio ežero pakrantėje pastatyta Ananuri tvirtovė* ir XVII a. pastatyta Uspenskaja cerkvė – viena iš svarbiausių Gruzijos religijos centrų. Vykstama nuostabiais kalnų vaizdais pasižyminčiu keliu pro Pasanauri kaimelį, įsikūrusį 1050 m aukštyje. Stačiais šlaitais leidžiamasi prie Gudauri kaimelio ir kylama į Kryžiaus perėją, esančią 2379 m aukštyje, nuo kur orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Toliau vykstama prie Gergeti Šv. Trejybės cerkvės, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. 2170 m aukštyje pastatyta šventykla sužavi visus ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Norintys galės aplankyti Gveleti* krioklįNakvynė Kazbegi.

5 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Uplistsikhe – unikalų ,,urvų miestą", vieną seniausių gyvenviečių Kaukaze, įkurtą X a. p. m. e. Galima pamatyti išlikusį turgų, teatrą, gyvenamuosius būstus, vandentiekį, daugybę šventyklų, aukojimo vietas, vyno saugyklą, tunelį, vedantį prie upės, kelius ir laiptus, gynybines sienas ir t. t. Iš čia buvusių daugiau kaip 700 įtvirtintų urvų, iki šių dienų yra išlikę tik 150. Toliau vykstame į Prometėjo – Kumistavi* urvą Gruzijos vakarinėje dalyje. Nuo Tshaltubo miesto urvus skiria vos penki kilometrai. Kumistavi urvas atrastas 1980 metais gruzinų speleologo. Po kelių metų pradėti planavimo ir pritaikymo turizmo tikslais darbai. Tačiau dėl politinės situacijos ir pinigų trūkumo darbai buvo sustabdyti. Kelis dešimtmečius urvą nuo vandalų saugojo vietinis gyventojas, kuriam šalia įėjimo yra pastatytas paminklas. 2010 metais urvas pavadintas Prometėjo vardu. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Pasak legendos, šiuose kalnuose buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas milžinas Prometėjas. Vakarienė.
Nakvynė Kutaisyje.

6 DIENA. Pusryčiai. Išvykstame į Martvini kanjoną. Kur turėsime galimybę pasiplaukioti plaustais kalnų upe. Mūsų lauks nepakartojami įspūdžiai. Aplankome Botanikos sodą. Šis sodas – tikra vertybė. Jis neturi analogų pasaulyje, nes jame kartu auga skirtingų klimatinių zonų augalai  japonų sakuros ir Kanarų salų palmės auga tomis pačiomis sąlygomis, o kur dar nesuskaičiuojama galybė žydinčių augalų. Esant galimybei apsilankysime naktinį Batumį*. Batumis įsikūręs šalies pietvakarinėje dalyje, Juodosios jūros krante, Adžarijos regione. Miestas daugeliui žinomas savo botanikos sodu ir 16 km ilgio palei jūrą nusidriekusiu bularu. Batumis – tai buvusi senovės graikų kolonija, o šiandien tai pagrindinis Gruzijos uoatas. Šis miestas turistus vilioja ne tik unikalia, kalnais apsupta pakrante, kurioje vyrauja švelnus klimatas, bet ir nenuilstančiu naktiniu gyvenimu. Vakarienė. Nakvynė Batumyje / Kobuleti.

7 DIENA. Pusryčiai. Susitikimas. Laisvas laikas. Poilsis prie jūros. Vakarienė. Nakvynė Batumyje/Kobuleti.

8 DIENA.  Pusryčiai. Ryte pervežimas į oro uostą. Skrydis Kutaisis – Vilnius.


Kelionės kaina: 700 EUR + aviabilietas


Į kelionės kainą įskaičiuota:
- 3 nakvynės su pusryčiais 3* viešbutyje / svečių namuose Tbilisyje;
- 1 nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje Gudauri;
- 1 nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje Kutaisi;
- 2 nakvynės su pusryčiais 3* viešbutyje Batumyje;
- vietinio rusiškai kalbančio gido-kelionės vadovo paslaugos Tbilisyje;
- 5 vakarienės restorane;
- 1 nacionalinė vakarienė su šokiais ir dainomis;
- ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- skrydžio bilietai Vilnius – Kutaisis – Vilnius (nuo 200 EUR);
- papildomas registruotas bagažas;
- įėjimas į lankomus objektus 
– 30 EUR; vyno degustacija – 15 EUR;
- medicininių išlaidų draudimas 6 EUR/asm, asmeninės išlaidos.


 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti