Milanas. Ligūrijos ir Toskanos magija.

 

MILANAS. LIGŪRIJOS IR TOSKANOS MAGIJA

1 DIENA. Skrydis į Milaną. Išvyka La Spezia link. Pakeliui aplankome Pjačencą – miestą Emilijos-Romanijos regione (šiaurės Italija), prie Po upės. Nuostabus XIIXVI amžiaus senamiestis. Po pasivaikščiojimo išgeriame kavos ir vykstame į Parmą. Miestas vilioja savo architektūra, istorija ir daugybe lankytinų vietų. Čia įkurtas XI a. Parmos universitetas  seniausias šalyje, pasivaikščiosime Duomo aikštėje, aplankysime pakeliui esančią XVI a. Santa Maria della Steccata bažnyčią, o taip pat Farnese teatrą. Sūrio mėgėjams Parma asocijuojasi su parmezano sūriu tėvyne. Žinoma, aplankysime parmezano sūrio muziejų. Vykstame į La Spezią. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Mūsų laukia aktyvi diena, nes geriausiai nuostabaus grožio miestelius apžiūrėti keletą kilometrų keliaujant pėsčiomis ir plaukiant laivu. Cinque terre (Penkios žemės) – unikalaus grožio miesteliai, išsidėstę ant uolų ar jūros kranto, apsupti kalnų. Plaukiant laivu išlipsime ir apsižvalgysime visuose miesteliuose: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore. Nuo 1997 m. penkios žemės yra įtrauktos į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimas Meilės taku tarp Riomaggiores ir Manarolos. Laisvu laiku kiekviename iš miestelių degustuosime šioms žemėms būdingus baltą ir raudoną vynus, o taip pat ragausime nepakartojamo skonio itališkus patiekalus, pagardintus ypatingo skonio Pesto padažu. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Išvyka į Genują. Apžvalginė ekskursija po Genują, kurios senamiestis – vienas didžiausių Europoje, menantis laikus, kai Genuja buvo stipriausia Viduržemio jūrine valstybe: monumentalus De Ferrari aikštės fontanas, miesto simbolis – švyturys, didžiausias Italijos uostas, restauruotas garsaus architekto Renzo Piano. Esant pageidavimui, galima aplankyti vieną didžiausių akvariumų, Santa Maria Assunta bazilika, Dožų rūmai, Carlo Felice teatras, Kristupo Kolumbo gimtieji namai, pasivaikščiojimas po įstabųjį senamiesčio gatvelių labirintą. Po pietų išvykstame į aštuntą pasaulio stebuklu vadinamąjį Portofino miestelį. Miestelyje tvyro jauki itališka atmosfera, dominuoja spalvoti namai su ryškiomis langinėmis, vešli augmenija ir kalnai. Iš pagrindinės Piazzetta aikštės vyksta ekskursijos laiveliais palei Portofino ir šalia esančių vietų krantus. Apžiūrėję miestelį pasirinksime ekskursiją laivu. Aplankysime Camogli žvejų kaimelį, San Fruttuoso vienuolyną, Rapallo miestelį, Paraggi paplūdimį. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Išvyka į Toskanos miestą Luką  vienintelį miestą Italijoje, kurį vis dar juosia XVI amžiaus gynybinė siena. Luką apžiūrėsime nuo Torre Guinigi bokšto, kad suvoktumėme bendrą miestelio vaizdą. Iš viršaus atsiskleidžia painus viduramžių Lukos gatvelių labirintas, buvusi arena dabar – ovaliai sustatyti namai, žiūrintys į miestelio aikštę, kažkada čia būto tikro romėnų amfiteatro. Senamestyje užeisime į žymiausią ir seniausią Šv. Frediano šventyklą, San Martino katedrą ir San Mišelės Bažnyčią, paklaidžiosime gatvelių labirintais. Popietę praleisime pas garsiuosius Colleverde vyndarius, degustuosime vyną, ragausime tipišką Toskanos maistą, paskanintą žymiuoju alyvuogių aliejumi. Po pietų grįšime į La Spezia ilsėtis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsio diena prie jūros: sefinguojame, kaituojame arba nardome viename iš paplūdimių (Bonassola, Monterosso, Corniglia, Marina di Corniglia, Vernazza ar Canneto). Pastaruosius galima pasiekti tik laivu. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Pusryčiai. Išvyka Milano – antrojo pagal dydį ir svarbiausio šiaurės Italijo miesto link. Milanas  tai mados, finansų ir pramonės centras, kurį gaubia judri, dalykiška ir žavi atmosfera, dar vadinamas – „mados sostine“, nes čia dirba tarptautinės mados gigantai. Lankantis šiame mieste būtinai aplankysime gotikinę Milano katedrą, kuri buvo pradėta statyti 1387 m. ir yra antra pagal dydį Italijos bažnyčia, garsiuosius La Scala neoklasicistinius operos rūmus, kurie mena apie pasaulinio garso atlikėjų, tokių kaip Rossini, Puccini ir Toscanini pasirodymus. Vėliau apsilankysime Vittorio Emanuele II galerijoje ar Poldi – Pezzoli muziejuje. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina: nuo 495 EUR + aviabilietas


Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • 6 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;
  • kelionės vadovo-gido paslaugos;
  • autobusas – 1, 3, 4, 6, 7 dienomis;
  • ekskursinė programa.

 

Pastabos:

  • skrydis Vilnius – Milanas – Vilnius nuo 150 EUR;
  • kai kurių lankomų vietų ir objektų gidų paslaugos už papildomą mokestį;
  • į mokamus objektus ir degustacijas bilietai ir vietinis transportas 150 EUR;
  • draudimas už papildomą mokestį.

 

Reikalingi dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos arba asmens tapatybės kortelė, galiojanti ne trumpiau, kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti