Roma (4 d./ 3 n.)

 

ROMA 

1 DIENA. Skrydis Vilnius – Roma. Atskrendame į Romą. Apsistojame viešbutyje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Romoje.

2 DIENA. Pusryčiai. Dienos ekskursija į Vatikaną, o vakare susipažįstame su Trastevere rajonu. Vatikanas – tai mažiausia pasaulio valstybė, popiežiaus rezidencija, įsikūrusi Tiberio upės vakarinėje pakrantėje. Šios valstybės vardas kilo nuo kalnelio, ant kurio ji stovi. Vatikanas iki šių dienų turi savo kariuomenę, sudarytą iš Šveicarijos tautiečių, vilkinčių mėlynas ir geltonas XVI a. uniformas. Šios valstybės pasididžiavimas – Šv. Petro bazilika, laikoma didžiausia ir puošniausia katalikų bažnyčia pasaulyje. Visas Vatikanas yra saugomas kultūros paminklas. Prie jo pastatų, tokių kaip Šv. Petro bazilikos ar Siksto koplyčios, dirbo garsiausi pasaulio menininkai – Botičelis, Berninis, Mikelandželas. Itin nepaprastu atsidavimu išsiskyrė Michelandželas. Šis menininkas net ketverius metus prie Siksto koplyčios plušėjo atsigulęs ar sėdėdamas, valgydamas ir miegodamas tik savo darbo vietoje. Ypatingos istorinės, mokslinės ir kultūrinės svarbos yra Vatikano biblioteka ir Vatikano muziejai, saugantys neįkainojamas meno vertybes. Lankomės Vatikano muziejuose, kur yra žymioji Siksto koplyčia, Rafaelio kambariai ir pinoteka Šv. Petro aikštėje ir bazilikoje. Tęsiame kultūrinę programą. Eidami įspūdingu tiltu, puoštu dešimt Bernini sukurtų angelų skulptūrų, pasiekiame 129 metais romėnų statytą Šventojo Angelo pilį arba kitaip vadinamą Adriano mauzoliejų. Tvirtovė buvo pastatyta kaip Adriano ir jo šeimos bei vėlesnių įpėdinių mauzoliejus. Šiuo metu čia įsikūręs Renesanso meno ir ginklų muziejus. Pageidaujantys galės susipažinti su jo ekspozicija. Vakarop lankome viduramžiškąjį Trastevere rajoną: apžiūrime Santa Marija in Trastevere bažnyčią, pasivaikštome jaukiame siauručių gatvių labirinte. Esant galimybei, vakarieniaujame vietiniame restorane, klausome tradicinės itališkos (stornelli) muzikos. Nakvynė viešbutyje Romoje.

3 DIENA. Po pusryčių lankome Respublikos aikštę, nimfų skulptūromis puoštu fontanu. Susipažįstame su Italijos Respublikos prezidento rezidencija (iš išorės), įsikūrusia ant aukščiausios Romos kalvų – Kvirinalio kalvos. Dabartiniame prezidento rezidencijos pastate iš pradžių rezidavo popiežiai, karaliai ir galiausiai – prezidentai. Lankome didžiausią Romos katalikų šventovę, skirtą Marijai  Santa Maria Maggiore baziliką, taip pat senąją Praksedės bažnytėlę ir San Pietro in Vincoli bažnyčią, puoštą Mikelandželo Mozės skulptūra. Toliau pradedame pažintį su antikine Roma: Romėnų respublikos ir imperijos laikų forumais, kuriuose buvusią Romos galybę primena išlikusios triumfo arkos ir šventyklos. Pirmiausia lankome Opijaus kalvą. Gėrimės šios kalvos prieigose įsikūrusia San Clemente bažnyčia – unikaliu architektūriniu kompleksu, dekoruotu puikiomis freskomis ir mozaikomis. Nusileidę nuo kalvos lankome Koliziejų, buvusį klasikinės Romos centrą, aplink kurį virė visas Romos gyvenimas. Koliziejų statė net 20 000 vergų, jame tilpdavo 50 000 žiūrovų. Kadaise pastatą dengė spalvotas kalkmenis, metalas ir marmuras, puošė šimtai skulptūrų. Apžiūrime šį didingą statinį. Tęsiame pasivaikščiojimą. Kopiamę į Palatino kalvą – Senosios Romos įkūrimo vietą. Grožimės vaizdais, apžiūrime apačioje esančius Respublikos forumus ir Didįjį cirką. Tęsiame pasivaikščiojimą. Lipame į Kapitolijaus kalvą – svarbiausią iš septynių kalvų, ant kurios stovėjo šventykla Jupiteriui ir Minervai. Nuo apžvalgos aikštelės apžvelgiame Trajano forumą su kolona. Toliau lankome Michelangelo suprojektuotą Kapitolijaus aikštę, Kapitolijaus muziejus (iš išorės), o nusileidę kertame žymiąją Venecijos aikštę. Keliaujame Tiberio upės link. Lankome Marčelo teatrą, gėrimės Tibro sala su antikiniu tiltu. Apžiūrime Navonos aikštę su garsiuoju keturių upių fontanu. Vakaro kulminacija – Panteonas arba visų dievų šventykla – geriausiai išsilaikęs antikinis statinys ir įspūdingiausas Romoje – Trevi fontanas. Nakvynė viešbutyje Romoje.

4 DIENA. Pusryčiai. Pagal galimybę, vykstame ant Laterano kalvos, kur apžiūrime San Giovani in Lateran baziliką – pirmają popiežiaus oficialią rezidenciją, veikusią iki 1309 m. Toliau lipame Šventaisiais laiptais. Tikima, kad tai laiptai, kuriais į teismą kopė Kristus. Juos iš Jeruzalės į Romą atgabeno Šv. Konstantino motina Šv. Elena. Laisvas laikas pirkiniams. Vakare pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina: nuo 325 EUR+aviabilietas


Į kainą įskaičiuota:

 • kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas;
 • 3nakvynės viešbučiuose su pusryčiais.

 

 Mokami objektai:

 • Papildomai reikės viešajam transportui Romoje apie 10 EUR;
 • Mokamiems objektams – 60 eurų (Pakilimas į Šv. Petro bazilikos kupolą – 5 EUR; 7 EUR – jei pusę kelio norėtumėte kilti liftu; įėjimo į Vatikano muziejus –20 EUR; Koliziejų + Romos Forumai + Palatinas – 12 EUR).


Papildomai:

 • draudimas už papildomą mokestį;
 • agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
 • kai kurių lankomų vietų ir objektų gidų paslaugos – už papildomą mokestį;
 • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda, naudojamės audio gidais arba vietinio gido paslaugomis;
 • į kainą neįskaičiuoti viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti