Iranas – istorija, gamta, žmonės, salos (2019 m. kovo mėn)

 

  Iranas – istorija, gamta, žmonės, salos

(2019 m. kovo mėn)

1 diena. Vilnius – Teheranas – Širazas.
Skrydis per Stambulą (arba kitą miestą) į Teheraną. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo formalumus vykstame į viešbutį. Poilsis viešbutyje. Trumpa pažintis su Teheranu. Skrydis į Širazą. Nakvynė viešbutyje Širaze.
2 diena. Širazas. 
Po pusryčių ekskursija Širaze.
Širazas – romantiškas miestas, garsėjantis poetais, sodais, rožėmis, lakštingalomis ir vynu. Miestas dar vadinamas Irano kultūros sostine, o XVIII a. valdant Zand dinastijai tai Persijos sostinė.
Širaze palaidoti poetai Hafez ir Sa‘di. Jų kapavietės iraniečių piligrimystės vieta, kur ateinama nusilenkti, prisiminti, pasiguosti. Čia galima sužinoti ateitį – paukščiukas ištraukia Hafez‘o eiles ir pagal jas gali spėti kas tavęs laukia.
Miestas garsėja Vakil (didžiuoju) turgumi ir Arg-e Karim Khan (citadele), Vakil (didžiąja) mečete, Bagh-e Nazar sodu ir Parsų muziejumi, Nasir-al-Molk mečete.
Širaze yra Korano vartai virš kurių buvo saugomas didžiulis, ranka rašytas, Koranas.
Nakvynė viešbutyje Širaze.
3 diena. Persepolis. Nekropolis.
Po pusryčių išvyksite į Persepolį. Tai Achaemenidų imperijos sostinė įkurtą Darijaus I apie 518 pr. Kr. Miestą plėtė ir puošė vėlesni karaliai Kserksas ir Artakserksas. Sakoma, kad tai įspūdingiausias senovinis statinys Artimuosiuose Rytuose, įrašytas į UNESCO architektūrinį paveldo sąrašą. Miestas stebino dydžiu ir puošyba. Nuostabu, kad miestą statė laisvi žmonės, ne vergai. Yra išlikę, statybininkų, menininkų ir pagalbinių darbininkų atlyginimų sąrašai.
Netoliese esančios įspūdingos karališkosios Nagiš-e- Rostame senųjų arijų kapavietės byloja apie imperijos didybę. 
4 diena. Kermanas.
Anksti ryte, po pusryčių, išvyksite į Kermaną. Kermanas - senas kaip istorija Dašt-e-Lut dykumos miestas, garsus rankų darbo kilimais ir siuvinėtomis skaromis. Nakvynė Kermane.
5 diena. Kermanas – Bagh-e-Shahzde – Bam.
Pusryčiai. Bagh-e-Shahzde sodai – stebuklas dykumoje. Nesitiki, kad iš smėlėtos dykumos, praėjus pro vartus, gali patekti į rojaus sodus. Vanduo, kiparisai ir rožės kalnų fone atrodo nerealiai.
Arg-e-Bam – molinė plūktinė tvirtovė dykumos oazėje. Šioje vietoje tvirtovės statomos ne mažiau kaip 2000 metų.
Shah Ne‘mstollah Vali – sufijus, mistikas ir poetas palaidotas netoli Kermano. 1436 m. mauzoliejų pastatė Indijos karalius – šventojo išminčiaus mokinys.
XV a. gyvenusio sufijaus gyvenimą gaubia legendos. Daugelis mano, kad jis gyvas iki šiol.
Vėliau vykstame į dykumą, Kalut vietovę, kurios kraštovaizdis užburia. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Kermanas – Jazdas.
Pusryčiai.Pasivaikščiojameir būtinai ką nors nusiperkame Kermano turguje. Turguje galima surasti puikų dirbinių iš vario ir žalvario, „filigran“ technika sukurtų sidabruotų stalo indų, džiovintų vaisių ir... Iraniečiai sako, kad tai vienas geriausių Irano turgų. Kelias, vedantis į Yazd‘ą vaizdingas, todėl kelionė neprailgs. Vakarop pasieksime Jazdą. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Jazdas. Pusryčiai. Vykstame įJazdą – miestą, įsikūrusį oazėje tarp dviejų didžiulių Irano dykumų Dasht-e-Kavir ir Kavir-e-Lut, 1200 m. aukštyje, Kurudo kalno šlaite. Tai seniausias pasaulyje nedegtų plytų miestas ir vienas seniausių pasaulio miestų. XIII a. klestinčiu miestu žavėjosi Markas Polas. Jis mini šį miestą kaip prekybos šilku sostinę. „Vėjų“ bokštai, siauros gatvelės ir nerealus mečečių dekoras nukels Jus į praeitį.
Jazdas – zaratuš religijos centras, kur galima pamatyti paslaptinguosius Tylos bokštus. Juose zaratuš palikdavo mirusius žmones paukščiams ir saulei sunaikinti. Lankomės veikiančioje Ugnies šventykloje, kurioje šventoji ugnis dega 1500 metų,
Vakare, aplankysite Zurkhaneh – tik persams būdingą, tradicinės dvasines ir fizines kūno pratybų centrą.
 
8 diena. Jazdas - Kharanaq – Chack-Chack – Isfahanas.
Pusryčiai vykstame į Kharanaq. Kharanaq – vaizdingas kaimelis kalnuose, apsuptas sodų - fotografų svajonė. Chack – Chack šventykla – svarbiausia zaratuš piligrimystės vieta. Aukštai kalnuose esanti šventykla apjungia visus šios religijos šventus elementus: vandenį, orą, žemę ir ugnį. Legendoje pasakojama apie stebuklingai nuo musulmonų persekiojimo išsigelbėjusią mergaitę. Ten kur ją apsaugojo uola ir yra šventykla.
Nakvynė viešbutyje Isfahane.
 
9 diena. Isfahanas.
Isfahanas – islamo kultūros sostinė ir vienas gražiausių miestų musulmonų pasaulyje. Isfahanas tai Naghš-e-Jahan aikštė (liet. Imamų aikštė), kuri dėl savo grožio ir dydžio vadinama „Puse pasaulio“, Ali Kapu („Ali vartai") ir Čechel sotun („Keturiasdešimties kolonų" ) rūmai. Tai XVI a. šacho Abaso rezidencija. Taip pat 5 km ilgio turgus, didžiausia Irane mečetė, kuri kartu yra ir architektūros muziejus, atspindintis 800 metų Islamo meno pokyčius. Tai Imamo ir šeicho Lotfolos – mečetės vadinamos gražiausiomis pasaulyje.
Tai armėnų kvartalas su XVII a. armėnų Vank bažnyčia ir muziejumi – unikaliu musulmoniškos ir krikščioniškos vidinės puošybos deriniu ir šokiruojančiomis Kristaus kančios freskomis. Nakvynė viešbutyje Isfahane.
10 diena. Skrydis Isfahanas – Qeshm sala
Skrydis į Qeshm - didžiausią Persijos įlankoje esančią salą. Sala garsėja urvais, slėniais, mangrovės giraitėmis, kanjonais, netgi dykuma. Saloje esantis Qeshm geoparkas yra saugomas Unesco.
Nakvynė ir maudynės (vyrams laisvai, moterys turės susirasti ramią slaptą vietą) saloje.
11 diena. Qeshm sala (jei leis oras plauksime į spalvotąją, nerealią Hormouz salą, kaina apie 35 Eur šiam momentui)
12 diena. Qeshm sala - Teheranas – Vilnius
Labai anksti ryte, apie 3 val., skrendame į Lietuvą.
 
Kelionės kaina: 1250 eur + skrydžio bilietas.
Į kelionės kaina įskaičiuota:
-          3 vietiniai skrydžiai.
-          Apgyvendinimas  2*- 3* viešbučiuose su pusryčiais, dviviečiuose kambariuose
-          Transporto paslaugos pagal programą.
-          Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos iš Lietuvos.
-          Vietinio gido paslaugos.
-           
Į kelionės kaina neįskaičiuota:
-          Skrydis Vilnius – Stambulas (kitas miestas) – Teheranas – Stambulas (kitas miestas) - Vilnius 
-          Sveikatos draudimas.
-          Bilietai į mokamus turistinius objektus (apie 70 Eur)
-          Vizos mokestis (75 eurai)
-          Hormouz sala apie 35 Eur
 
*Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą. 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti