Olandija. Gėlių šalis. Gėlių paradas

 

Olandija

1 DIENA. Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Licheną. Lankome visoje Lenkijoje žinomą Dievo Motinos šventovę, pastatytą Krikščionybės 2000 metų sukakčiai. Pagal dydį ši Bazilika yra 7 Europoje, 11 – pasaulyje. Pasikeliame į bazilikos bokštą, kur (114 m) yra apžvalgos aikštelė. Apžiūrime bazilikos vertybę – stebuklingąją Dievo Motinos Ikoną, kuri yra altoriaus centre. Šalia bazilikos yra GOLGOTA, kurią sukūrė tas pats kunigas E. Makulski. Golgota – tai 25 m akmenų kalnas. Joje yra koplyčios, Kristaus kančios Atminimo grotai ir Kryžiaus kelio stotys. Kalno viršūnėje yra Nukryžiuotasis, Dievo Motinos ir Šv. Jono statulos. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykimas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Kvedlinburgą, kurio senamiestis yra vienas didžiausių Vokietijoje. Šio miesto metraščiuose pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos vardas. Kvedlinburgo pilies kompleksas, kurio XI a. pr. Šv. Servacijaus moterų vienuolyne surašytuose analuose buvo aprašyta šv. Brunono misija Lietuvoje – tai buvo pirmas Lietuvos vardo paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose. Apžiūrima Rotušė, Šv. Benedikto bažnyčia, senamiestis. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
 
3 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Amsterdamą. Tai yra vienas romantiškiausių miestų pasaulyje. Amsterdamas garsus savo kanalais ir meno galerijomis, žinomas kaip „Šiaurės Venecija". Pačiame Amsterdamo centre yra Dam aikštė, kurioje įvyko daugybė istorinių dramų. Karališkieji Rūmai, kurių klasikinis fasadas ir nuostabios skulptūros buvo skirtos išaukštinti Amsterdamui. Norintieji galės aplankyti ir garsųjį miesto Raudonųjų Žibintų kvartalą, paplaukioti* Amsterdamo gatvėmis-kanalais. Čia architektūra keičiasi nuo Aukso Amžiaus ir Amsterdamo mokyklos, iki modernių pastatų, puošiančių Rytų uosto salas. Veliau keliausime prie Zaanse Schan kaimelio, įsikūrusio šiaurės Amsterdame. Tai yra subtilaus grožio kaimelis, šalia kurio teka upė Zan. Čia ne tik galėsime grožėtis baltos, žalios spalvos mediniais nameliais, vėjo malūnais, bet ir puikiu kraštovaizdžiu, kuris būdingas šiai šiaurės provincijai. Nakvynė viešbutyje.
 
4 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į neišdildomą įspūdį paliekantį Gėlių kompozicijų ir puokščių paradą, kuris vilioja smalsuolius nuo Nordvijko iki Harlemo. Gera nuotaika ir puikūs vaizdai dar ilgai  po kelionės džiugins kiekvieną, atvykusį pasigrožėti įspūdingu reginiu. Vykstame į Keukenhofo gėlių parką*, netoli nedidelio Lisso miestelio, kuriame marguoja gražiausi tulpių pavyzdžiai. Lankytojai, vaikščiodami 15 km ilgio pėsčiųjų takais, gali grožėtis ne tik gėlėmis, bet ir beveik šimtu meno kūrinių: paveikslais, skulptūromis, instaliacijomis. Aplankysime XIII–XV a. alsuojantį, kanalais išvagotą Delfto miestelį. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Vykstame stebėti tradicinį kasmetinį Gėlių paradą, vingiuojantį 40 km nuo Nordvijko iki Harlemo per svogūninių gėlių auginimo kaimelius. Šis nuostabus renginys vyksta tik vieną kartą metuose. Iškilminga eisena, kurios pagrindinis akcentas – didžiulės gyvų pavasarinių gėlių figūros, atspindinčios floristų išmonę. Kiekvienais metais čia galima pamatyti įvairiausius gyvūnus, laivus, karietas, mašinas ir įvairius pasakų personažus. Eiseną lydi muzikantai, puiki nuotaika ir linksmybės. Šių metų parado tema yra „Kultūra“. Vykstame į vieną gražiausių senosios Vokietijos Goslaro miestą, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Ekskursija senamiestyje pėsčiomis: imperatoriaus rūmai, paminklas legendiniam valdovui Fridrichui I Barbarosai, romaninės bažnyčios, senosios statybos fachverkiniai namai, turgaus aikštė ir kt. Sužinosime, kaip vyksta Valpurgijos naktys ir kodėl raganos yra šių vietų simbolis. Nakvynė viešbutyje.
 
6 DIENA. Kelionė per Lenkiją. Grįžimas namo.
 
Kelionės kaina: 335 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- kelionė patogiu autobusu;
- 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
- grupės vadovo-gido paslaugos;
- ekskursinė programa.

Pastabos:
- * pažymėtiems objektams rekomenduojame turėti apie 80 eurų;
- draudimas už papildomą mokestį;
- kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimas reglamentuojamas Europos Sąjungos priimtais reglamentais;
- kai kurių lankomų vietų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį, kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda;
- į kainą neįskaičiuoti viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti.

Reikalingi dokumentai:
- Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojančios ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.
- organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti