Juodkalnija

 

 Juodkalnija 

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją, Serbiją. Atvykstame į Novi Sadą – miestą, vadinamą Serbijos Atėnais. Tai antras pagal dydį šalies miestas, svarbus kultūrinis centras. Išvertus pavadinimą iš serbų kalbos, jis reiškia „Naujasis sodas“. Vykstame į Petrovaradino tvirtovę, stovinčią ant Dunojaus upės kranto, nuo kurios atsiveria puiki Novi Sado panorama. Dabar tvirtovėje įkurtas miesto muziejus. Trumpa pažintis su miestu: Laisvės aikštė, rotušė, Švč. Mergelės bažnyčia, monumentalioji Teatro aikštė, pėsčiųjų Zmaj Jovina ir Dunojaus gatvės, Šv. Jurgio cerkvė, Didžioji sinagoga. Laisvas laikas. Kelionė per Serbiją. Vykstame į Ovčar  Kablar tarpeklį, kuris pavadintas dviejų viršukalnių Ovčar (985 m.) ir Kablar (889 m.) vardais. Kalvas skiria beveik 15 km vingiuota Moravos upė. Šis tarpeklis garsus savo vienuolynais, kurie buvo pradėti statyti jau XIV amžiuje. Iki šių laikų yra išlikę dešimt bažnyčių ir vienuolynų. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

3 diena. Pusryčiai. Gėrėdamiesi nepakartojamais gamtos vaizdais vykstame Zlatarsko ežero link. Laisvas laikas pietums ant ežero kranto įsikūrusioje tradicinėje serbiškoje užeigoje. Įspūdingais Moračos ir Taros kanjonais vykstame pajūrio link. Taros kanjonas dėl skaidraus vandens dar vadinamas „Europos ašara“. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, antras pagal dydį pasaulyje po Kolorado. Pasivaikščiosime unikaliu Taros tiltu*, esančiu Durmitoro nacionaliniame parke. Keliaujame į Ostrogo vienuolyną*, įsikūrusį ant įspūdingų uolų 900 m aukštyje. Šį vienuolyną XVII amžiuje įkūrė Šv. Vasilijus, vienas iš keturių Juodkalnijos šventųjų. Ostrogo vienuolynas  vienas populiariausių piligrimystės centrų Balkanuose. Čia pamatysite Šv. Vasilijaus relikvijas, kurios, pasak tikinčiųjų, turi gydomąją galią. Čia jūs turėsite galimybę pajusti ypatingą stačiatikių cerkvės atmosferą, uždegti žvakelę, įsigyti religinių suvenyrų, iš aukštumų pasigrožėti Zetos upės slėnio panorama. Vakare atvykstame į kurortą prie Adrijos jūros. Vakarienė ir nakvynė.

4 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Vakarienė ir nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems siūlome išvyką** į Kotoro įlanką ir miestą. Įlanka įsiterpusi tarp dviejų didžiulių kalnų masyvų. Tai plačiausias Pietų Europos fjordas. Plaukdami laivu grožėsimės nepakartojamais pakrantės vaizdais. Aplankysime Perasto miestelį, kuris įsikūręs Šv. Elijo kalno (873 m) papėdėje, turintį turtingą Venecijos laikų paveldą: 16 baroko stiliaus rūmų, 17 katalikų bažnyčių, 2 cerkves. Lankysime Kotorą – nedidelį pakrantės miestą, apjuostą ilga gynybine siena. Tai gražiausias Juodkalnijos miestas, saugomas UNESCO. Miestas yra buvęs Romos imperijos provincija, o viduramžiais – svarbiu komerciniu centru. Aplankysime senamiestį, Šv. Luko bažnyčią, Kunigaikščio rūmus, XII amžiuje pastatytą Šv. Trifono bažnyčią, Laikrodžio bokštą. Vykstame į populiariausią Juodkalnijos pajūrio kurortą – Budvą. Grįždami grožėsimės turtuolių mėgstamos Šv. Stefano salos panorama. Vakarienė ir nakvynė.

6 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems siūlome visos dienos išvyką** į Albaniją, kuri dar vadinama „kalnų erelių šalimi“. Aplankysime vieną seniausių Europos miestų Škoderį, įsikūrusį prie didžiausio Balkanuose Škoderio ežero, kur pamatysime didžiausią Balkanuose katalikų katedrą, naująją musulmonų mečetę ir stačiatikių cerkvę. Išvykos metu taip pat aplankysime Albanijos sostinę Tiraną ir senovinę Krują su nepakartojama viduramžių prekybine gatvele ir puikiu etnografiniu muziejumi**. Laivas laikas, kurio metu galėsime papietauti tradiciniame albaniškame restorane. Vakare grįžtame į kurortą. Vakarienė ir nakvynė.

7 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Po pietų vykstame į Ulčinį ir Stari Barą. Sustosime pasigrožėti vienu seniausių pasaulio alyvmedžių (Senasis Mirovicos alyvmedis*), kuris yra daugiau kaip 2000 metų amžiaus. Stari Baras – tai mažas miestelis, įsikūręs ant stačios uolos. Miestas pradėjo plėstis tolokai nuo jūros, nes miestą nuo gausių užpuolikų saugojo tvirtovė ant aukšto kalno. Nuo tvirtovės apžvalgos aikštelės atsiveria puiki panorama. Miestelyje išlikęs XVIXVII a. akvedukas, kuriuo į miestą buvo tiekiamas vanduo. Vykstame į Ulčinį – buvusį garsų piratų miestą. Puiki miesto panorama nuo apžvalginės aikštelės, promenada, Pašos mečetė, senamiestis – tvirtovė su buvusiu kalėjimu, kuriame buvo uždarytas Don Kichoto autorius rašytojas Servantesas. Vakarienė ir nakvynė.

8 diena. Ankstyvi pusryčiai arba pusryčių paketai. Kelionė per Juodkalniją, Kroatiją. Vakare atvykstame į Kroatijos sostinę Zagrebą. Nuo 1991 m. šis legendinis miestas tapo nepriklausomos Kroatijos sostine. Viduramžišką miesto pradžią mena Gradecas ir Kaptolas. Gradeco senamiestyje puikiai išsilaikę kadaise laisvo, karališkojo miesto akcentai: akmeniniai miesto vartai su koplytėle, gynybiniai įrenginiai, akmeninės gatvelės, vedančios į Šv. Morkaus aikštę, kurios didybę mena prieš aštuonis šimtmečius įkurta bažnyčia ir viduramžių turgus. Kaptolas, buvęs vyskupystės centras su miesto simboliu – Šv. Stepono katedra. Turistus traukia ir naujasis miesto centras Donji Grad  Medveščak, susiformavęs XIX a. pabaigoje. Čia puikiai suderinti žalieji plotai, botanikos sodas ir aikštės: karaliui Tomislavui, vadui Jelašičiui, vyskupui Štrosmajeriui su įspūdingais monumentais. Kroatijos sostinėje besipuikuojantys 28 muziejai ir 53 galerijos byloja apie įspūdingą istorijos ir meno lobyną. Nakvynė viešbutyje Zagrebo apylinkėse.

9 diena. Pusryčiai. Kelionė per Kroatiją, Vengriją. Atykstame į Vengrijos baroko sostinę Ėgerį, garsėjantį savita architektūra, vyno gamybos tradicijomis. Ekskursija po miestą: didinga pilis, menanti šalies gynėjų patriotizmą, Ištvano aikštė, turkų valdymo simbolis Minaretas, kurio aukštis siekia 40 metrų, antra pagal dydį Vengrijos bazilika. Laisvas laikas, kurio metu vengriško guliašo ir vynų degustacija* viename iš daugelio garsių Mergelių slėnio rūsių. Kelionė per Vengriją, Slovakiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

10 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Kelionės kaina: nuo 450 Eur

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu, 5 nakvynės viešbutyje-pensione Juodkalnijos pajūrio kurorte su pusryčiais ir vakarienėmis, 4 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota:

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos 30 Eur, (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę), kurorto rinkliava, medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos:

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos. Vykstant į Albaniją būtinas pasas.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti