Poilsis prie Adrijos jūros – neatrastoji Umbrija (pažintinė-poilsinė)

 

Poilsis prie Adrijos jūros – neatrastoji Umbrija 

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Insbruką, kalnais apsuptą Tirolio regiono sostinę, įsikūrusią Ino upės slėnyje. Kiekvieną keliautoją žavi snieguotų Alpių fone įsikūręs spalvingas senamiestis, kurio gatvelėse su arkadomis kvepia kava ir cinamonu. Insbrukas iš kitų Austrijos miestų išsiskiria namais, kurie išpuošti daugybe erkerių. Pats įspūdingiausias tokio tipo namas ir vienas iš Insbruko simbolių yra „Auksinis stogelis“, kurį puošia virš 2000 paauksuotų čerpių. Ekskursijos metu aplankysime Šv. Jokūbo katedrą, Imperatoriškuosius rūmus, pasivaikščiosime senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėsime miesto panorama nuo Ino upės krantų. Laisvu laiku galėsite aplankyti Tirolio liaudies meno muziejų**, Imperatoriškąją bažnyčią-mauzoliejų ir senąją rotušę, iš kurios bokšto atsiveria nuostabi panorama. Tęsiame kelionę per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje prie Trento.

3 diena. Pusryčiai. Dolomitų keliu vykstame pro Selos kalnų masyvą į vieną aukščiausių Italijoje Pordoi kalnų perėją (2240 m). Keltuvu kylame* į Pordoi viršūnę (2950 m), kalnų takeliais pasiekiame Piz Boe viršukalnę (3150 m). Čia galėsime pasivaikščioti ir pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu ir aukščiausia Dolomitinių Alpių viršukalne Marmolada (3343 m) ir kitomis Selos kalnų masyvo viršukalnėmis. Po pietų vaizdingu keliu vykstame pro didžiausią Italijoje Gardos ežerą, kuris yra visiškoje kalnų ir vešlios augmenijos apsuptyje. Važiuojant grožėsimės nepaprasto grožio gamta, kerinčiais ežero pakrantės vaizdais ir žaviais itališkais miesteliais, įsikūrusiais ant ežero kranto. Gardos regionas žymus net tik vaizdingais ežero pakrante besidriekiančiais kurortais, gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, bet ir čia gaminamais alyvuogių aliejais bei vynais. Vykstame į viešbutį viename iš Riminio Rivjeros kurortų. Vakarienė ir nakvynė.   

4 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems – popietinė nemokama išvyka į San Marino Respubliką ir Riminį. San Marinas – tai viena mažiausių valstybių Europoje, įsikūrusi ant vaizdingo Titano kalno. Šią valstybę, įkurtą Šventojo Marino IV a., sudaro sostinė San Marinas ir aštuoni ant atskirų kalnų įsikūrę miesteliai. Apžvalginė ekskursija po San Marino miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą: tvirtovė, katedra, Laisvės aikštė, kurioje įsikūrę San Marino valstybės rūmai, ir siaurų gatvelių labirintai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti istorinėmis miesto gatvelėmis, įsigyti suvenyrų bei papietauti. Vykstame į Riminį – vieną populiariausių kurortų Italijoje, kuris išaugo iš nedidelės romėnų gyvenvietės Ariminum, įkurtos 268 metais pr. Kr. Iki mūsų dienų Riminis išsaugojo daugybę senovės Romos ir viduramžių paminklų. Pažintinės ekskursijos metu apžiūrėsime miestą valdžiusių kunigaikščių Malatestos šventyklą, valdžios rūmus, trijų kankinių aikštę ir Šv. Augustino bažnyčią. Grožėsimės pagrindiniu miesto simboliu ir seniausiu statiniu mieste – Augusto Triumfo arka bei imperatoriaus Tiberijaus statytu tiltu. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.    

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems  dienos išvyka** į Perudžą, Asyžių ir Gubijų. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą. Tai viduramžių miestas, įkurtas ant kalvos, ir galintis pasigirti dailiu senamiesčiu. Pažintis su miestu: XIII a. įkurtas universitetas, rotušė, didžiausia Umbrijos Šv. Dominyko gotikinė bažnyčia, Didysis fontanas. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti senovinėmis siauromis grįstomis gatvelėmis, apsilankyti Nacionalinėje galerijoje** ar vienuolyne įkurtame archeologijos muziejuje**, kuriame eksponuojami priešistoriniai, etruskų ir romėnų dirbiniai. Vykstame į kitą viduramžių miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą  Asyžių, kuris įkurtas kalno papėdėje ir apjuostas 5 km gynybine siena. Čia aplankysime didingą Džoto, Čimabulės ir kitų garsių menininkų darbais ir freskomis išpuoštą Šv. Pranciškaus baziliką**, kurioje palaidotas šventasis. Taip pat ekskursijos metu apžiūrėsime šurmuliuojančią miesto aikštę ir pirmojo miesto vyskupo Rufino katedrą. Išvykstame į miškingais Apeninų kalnais apsuptą Gubijo miestą, kuris apstatytas terakotinėmis čerpėmis dengtais namais. Pažintinė ekskursija po miestą: XIII a. katedra, kurios grakščios arkos simbolizuoja maldai sudėtas rankas, to paties laikmečio rūstūs Bardželo rūmai, netoli rūmų legendomis apgaubtas „Pamišėlių fontanas“, Šv. Pranciškaus bažnyčia, miesto rūmai, kunigaikščių rūmai su renesansiniu kiemu. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.

6 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantieji miesto transportu** galės vykti į vandens parką “Aquafun”**. Tai vandens pramogų ir saulės karalystė po atviru dangumi: baseinai, įvairūs nusileidimo takeliai, vandens kaskados, kriokliukai ir baseinai mažiesiems bei daug kitų pramogų, kurios padės patirti neišdildomus įspūdžius. Arba miesto transportu** galėsite vykti į bizantinio meno miestą Raveną, kur turėsite galimybę apžiūrėti paminklą Dantei bei poeto kapą, aplankyti Šv. Vito katedrą ir di Galla Placidia šeimos mauzoliejų, išpuoštus VVII a. spalvingomis bizantinėmis mozaikomis. Susipažinę su miestu vienoje iš vietinių kavinukių galėsite paskanauti tradicinių itališkų patiekalų. Vakarienė viešbutyje. Vakare siūlome išvyką į Gradaros tvirtovę**. (Minimalus keliautojų skaičius - 15 asmenų). Atvykstame į Pezaro ir Urbino provincijoje įsikūrusią viduramžių sostinę – Gradarą, kurioje išlikusi senovinė tvirtovė, stūksanti 142 m. aukštyje virš jūros lygio. Garsus poetas Dantė šią tvirtovę aprašė žymiausiame savo kūrinyje „Dieviškojoje komedijoje“. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po miestelį, apžiūrėsime tvirtovės sienas ir galėsime grožėtis nuo kalno atsiveriančiu nuostabiu panoraminiu vaizdu ir Adrijos jūros peizažu. Esant galimybei – vakare dalyvavimas tradiciniame viduramžių renginyje „Ketvirtadieniai pilyje“, kuriame jūsų lauks įspūdingi muzikiniai pasirodymai, šokiai ir ugnies šou. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.  

7 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems  dienos išvyka** į Urbiną ir teatralizuota vietinių sūrių ir vynų degustacija. Vykstame į Urbino miestą, įkurtą ant Metauro ir Foljo kalvų. Jis išsaugojo nepakartojamą viduramžiško miesto dvasią. Apžiūrėsime į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą įspūdingą Urbino istorinį centrą ir netoliese esančią Duomo bažnyčią, kurią puošia Federiko Baročio paveikslas Paskutinė vakarienė. Taip pat aplankysime garsiausią Urbino paminklą – Dukalės rūmus**, pastatytus hercogui Federikui III da Montefeltro XV a. viduryje. Rūmus projektavo garsus to meto architektas Lučijanas Laurana. Šiandien čia įsikūrusi Nacionalinė Markės galerija** – vienas iš reikšmingiausių Italijos renesanso meno muziejų. Urbino miestas didžiuojasi ir čia gimusiu tapytoju bei architektu, Renesanso genijumi – Rafaeliu Santi, kurio namą taip pat apžiūrėsime ekskursijos metu. Vykstame į nedidelį miestelį, kurio viduramžių laikų miesto centrinė dalis išsidėsčiusi ant kalvos viršūnės ir leidžiasi žemyn iki Žemutinių vartų malūno. Apsilankysime malūne, kur turėsite unikalią galimybę susipažinti su daugelį amžių nepakitusiomis vietos tradicijomis, kurias puoselėja sūrių brandinimo duobėse regiono specialistai, žinias ir įgūdžius perduodantys iš kartos į kartą. Teatralizuota degustacija, kurios metu ragausime vietinius sūrius ir vynus. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.

8 diena. Pusryčiai. Kelionė per Italiją, Austriją. Atvykstame į Karintijos žemės sostinę, šeštą pagal dydį Austrijos miestą – Klagenfurtą. Atvykus ekskursija po senamiestį: renesansinių pastatų apsupta centrinė aikštė, XVI a. pastatytas ir miesto „įkūrėjui“ drakonui skirtas fontanas, barokinė katedra, įspūdingi miesto rūmai, kuriuose posėdžiauja Karintijos žemės asamblėja. Tęsiame kelionę per Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.  

9 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: nuo 440 Eur

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu, 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, 5 vakarienės viešbutyje Italijoje, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*)  bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos 60 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos, visuomeninio transporto bilietai (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

Pirkdami kelialapį reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kondicionierius viešbučio kambaryje Italijoje, gultai ir skėčiai paplūdimyje už papildomą mokestį.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti