Marokas

 

 MAROKAS 

1 diena. Skrydis Vilnius  Maroko miestas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena. Essaouira – Safi. Po pusryčių autobusu vykstame Essaouiria link. Kelias iš Agadiro į Essaouira per tujų giraites – vienas iš vaizdingiausių Maroke. Essaouiria  laisviausias Maroko miestas su žuvėdromis, bangomis ir šviežiomis jūrų gėrybėmis. Tai – labai senas Atlanto vandenyno uostas, apjuostas gynybine siena ir bokštais, išsiskiriantis balta ir mėlyna spalvomis. Iki Maroko nepriklausomybės paskelbimo Essaouira buvo vadinama Mogadoru – maža tvirtove (XVIII a.) Romantiškasis Essaouira miestas padalintas į tris dalis: Mediną – senamiestį, nesibaigiantį turgų, Mellah ir Kasbah. Essaouira mieste daug sodų, žalumos, žymusis Porte de la Marine paminklas, platūs smulkaus smėlio paplūdimiai... Aplankysime Safi uostą – senovinį portugalų miestą, kuris pasaulyje garsėja sardinių žvejyba, Dar el Bahr pilį ant jūros kranto, kurią pastatė portugalai. Turėsime puikią galimybę įsigyti marokietiško stiliaus dirbinių (keramikos). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Safi apylinkėse.

3 diena. Po pusryčių išvykstate į El Jadidą – nuostabų kurortą ant vandenyno kranto, su mažomis portugališka dvasia dvelkiančiomis gatvelėmis, tai vienas ryškiausių Europietiškos ir Marokietiškos kultūros mainų pavyzdžių. Toliau kelionę tęsiame į Kasablanką – Maroko verslo sostinę, didžiausią šalies miestą bei uostą, labiau primenantį Pietų Prancūzijos nei Afrikos miestą. Tarpukario legendomis apipintas miestas kupinas kontrastų. Tai moderniojo Maroko veidas: europietiško stiliaus miestas, beprotiškas eismas gatvėse, platūs bulvarai, parkai, įspūdingi ispanų-maurų ir Art Deco stiliaus pastatai. Aplankysime Mohamedo V-ojo aikštę, pravažiuosime Karališkuosius rūmus.Aplankysime įspūdingą Hasano II-ojo mečetę (Hassan II Mosque). Šios mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų, o 210 m aukščio minaretas laikomas aukščiausiu pasaulyje. Nuostabių stiklinių grindų pastatas atsuktas į Atlanto vandenyną – ošiančios bangos pritaria skambančioms piligrimų maldoms. Susipažinsime su Habu kvartalu, Anfos gyvenamaja zona bei Ain Djab pajūrio keliu su restoranėliais ir baseinais. Išvykstame į Imperatoriškojo sodo miestu vadinamą Rabatą – Maroko sostinę. Apžiūrėsime karališkuosius Mechouaro rūmus (Dar el-Makhzen). Praeisime ir senąjį tradicinį Oudajos rajoną (Kasbah of the Udayas). Siauros gatvelės ir namai, nudažyti taip, kad kurtų optines iliuzijas – vienas įdomiausių ir unikaliausių reginių Afrikoje. Apžiūrėsime ir istorinį pastatą, kuriame palaidotas Maroko karalius ir du jo sūnūs – Mohamedo V mauzoliejų (Mausoleum of Mohammed V). Šis baltas žaliastogis (žalia – islamo spalva) statinys laikomas Aleutų dinastijos architektūros šedevru, bei Hasano bokštą ir mečetę, antikinio romėnų miestelio Šela griuvėsius. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabato apylinkėse.

4 diena. Po pusryčių išvykstame į Fezą. Pakeliui sustojame nusifotografuoti prie romėniškojo miesto Volubilio griuvėsių ir pravažiuojame musulmonams šventą Mulaj Idriso miestelį. Maroko Versaliu vadinamame Mekneso mieste, XVII a. įkurtame Mulaj Ismailo, apžiūrėsime Bab El Mansūrą (Mansour), naująsias ir senąsiasias medinas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Chefchaouen apylinkėse.

5 diena. Po pusryčių ekskursija po Fezą, seniausiąjį iš imperatoriškųjų miestų, plačiai žinomą dėl dvasinio ir edukacinio indėlio į Maroko kultūrą. Pažintį su miestu pradėsime pasivaikščiodami po viduramžius menančia Medina. Didžiulė senoji miesto dalis, kurią sudaro tūkstančiai siauručių gatvelių, užburia savo autentiškumu, judrumu, kvapais ir, žinoma, spalvingumu. Apžiūrėsime Altarinos (Al-Attarine Madrasa) ir Bou Inanijos (Bou Inania Madrasa) madrasas – unikalias arabiškas mokslo įstaigas; Nedžarino fontaną (Nejjarine fountain), esantį to paties pavadinimo aikštėje. Užsuksime į Molai Idriso II mauzoliejų (Zaouia Moulay Idriss II). Tai šventykla, skirta karaliui, valdžiusiam Maroką daugiau kaip dvidešimtmetį. Vakare apžiūrėsime naująją Feso dalį, vadinamą Fez Jdid. Įsitikinsime, kad ši miesto dalis – visiškai kitokia, nei jo senamiestis. Nors čia taip pat gausu tradiciškai besirengiančių žmonių, unikalių pastatų ir siaurų gatvelių, viskas atrodo kiek moderniau, plačiau, „vakarietiškiau“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fezo apylinkėse.

6 diena. Po ankstyvų pusryčių vykstame į Marakešą, pakeliui pravažiuojame Imuzet diu Kandar barberų kaimelį ir aplankome kurortą Ifran. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

7 diena. Papusryčiavę visą dieną skiriame pažinčiai su Marakešu. Šis karališkas, rytų prabanga tviskantis miestas ilgą laiką buvo šalies sostinė, tad jame gausu įvairiausių muziejų, architektūros paminklų ir, žinoma, religinių relikvijų esantis vešlioje oazėje Atlaso kalnų papėdėje ir švelniai vadinamas “Pietų perlu”. Sustosime prie Kutubijos mečetės (Koutoubia Mosque), kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Apžiūrėję raudonų plytų milžiną, būtinai pasivaikščiosime Marakešo medinoje (Medina of Marrakech). Tai unikali seniausia miesto dalis, kurią išraizgę daugybė mažų gatvelių. Jose triūsia amatininkai – odininkai, kilimų audėjai, juvelyrai. Nors visas Marakešas alsuoja imperatoriška istorija, būtent UNESCO saugomoje Medinoje galima pajusti tikrąją prabėgusių amžių dvasią. Pasivaikčiojame po Menaros sodus, apžiūrime Sadijos kapavietes ir Bahija rūmus, įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Lankomės spalvinguose turgeliuose ir įžymiojoje Džema El Fna aikštėje, kur ugnies valgytojų, pasakotojų, prieskonių ir kvepalų pardavėjų bei gyvačių kerėtojų mozaika sužavi, užburia ir verčia pasijusti viena iš 1000 ir 1 nakties pasakos dalyviu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

8 diena. Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Maroko miestas – Vilnius.


Kelionės kaina: nuo 680 EUR + aviabilietas

 Į kainą įskaičiuota:
- ekskursinė programa po Maroką autobusu;
- 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis;
- lydinčio vadovo iš Lietuvos paslaugos;
- kelionės dokumentų sutvarkymas;
- mokami objektai pagal programą.

Į kainą neįskaičiuota:
- skrydis Vilnius – Maroko miestas 
 Vilnius nuo 300 EUR/asm;
- sveikatos draudimas;
- mokamiems objektams ir vietiniams gidams turėti 55 EUR/asm;
- arbatpinigiai;
- asmeninės išlaidos.

Pastaba: kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti