Viduramžių Bavarijos miestai ir pilys

 

VIDURAMŽIŲ BAVARIJOS MIESTAI IR PILYS 

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su sustojimais poilsiui, pietums. Susipažinimas su kaimyninės šalies kultūra, istorija, asmenybėmis ir kt. Nakvynė viešbutyje Prahoje.

2 diena. Pusryčiai. Atvykstame į akmeninį miestą prie Dunojaus – Rėgensburgą: garsusis akmeninis tiltas, Šv. Petro katedra, kurios statyba truko net 600 metų, senoji Rotušė, dešrelių virtuvė ir kt. Paskui vykstame prie Valhalos* (Wallhalla) – įspūdingo pastato, skirto vokiečių tautos šviesuoliams pagerbti. Atvykus į Bavarijos sostinę Miuncheną, ekskursija pėsčiomis: Karlo, arba Naujųjų namų, vartai, Naujoji ir Senoji rotušės. Katedra – viena seniausių miesto bažnyčių, kurios bokštai tapo Miuncheno simboliu. Čia ilsisi Bavarijos karaliaus Liudviko II palaikai; liftu galima pakilti į bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabi Miuncheno panorama. Šis miestas yra alaus meka, nes alaus gamyba nuo seno buvo vienuolių verslas, ir jau 500 metų galioja alaus tvarka – Bavarijos alaus grynumo įstatymas. Vėliau siūloma pavakarieniauti seniausioje ir didžiausioje Miuncheno aludėje „Hofbauer“. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame prie nuostabios 11 val. Neušvanšteino* (Neuschwanstein) pilies, kurią Bavarijos Alpėse ant kalvos įkvėptas padavimų ir Richardo Vagnerio operų ėmėsi statyti į Bavarijos sostą 1861 m. sėdęs aštuoniolikmetis Liudvikas II. Pilies menės papuoštos piešiniais iš vokiečių mitų. Ši pilis dažnai dar vadinama pasakų pilimi. Pakeliui aplankomas rokoko šedevras – XVIII a. iškilusi piligrimų bažnyčiaWieskirche (Pievų bažnyčia). Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Diena nuostabioje gamtoje. Antrą dienos pusę kilimas į Cugšpicę* (Zugspitze) (2962 m), esančią Alpėse. Šis aukščiausias Vokietijos kalnas stūkso prie sienos su Austrija (netoli Garmišo-Partenkircheno miesto). Pirmieji žmonės į viršūnę užkopė 1820 m. rugpjūčio 27 d. Vykstame į Mainau salą*. Šioje gėlių saloje kiekvienas metų laikas vis kitoks: salos sodai ir juose skendintys senieji grafų rūmai pasipuošę įmantriausiomis formomis susipynusiais skirtingais žiedais. Specialiose patalpose žydi orchidėjos, skraido drugeliai. Salą unikaliu botanikos sodu pavertė buvęs jos savininkas grafas L. Bernadotė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tauberio Rotenburgą (Rothenburg ob der Tauber) – mažą, bet didžiai šlovingą miestą. Niekur kitur viduramžiai taip gerai neišsilaikė kaip čia. O gal čia tiesiog sustojo laikas? Žingsniuodamas senamiesčiu ir apžiūrėdamas senus namus, tylias aikštes ir kampelius, bokštus, fontanus, vartus, gynybinius įtvirtinimus, saugyklas ir vynines, vargu ar galėtum tuo patikėti... Paskui kelionė į nuostabųjį Bambergą, jo senamiestį – UNESCO kultūros paveldo objektą: Maksimiliano aikštė, barokinė Šv. Martyno bažnyčia, barokiniai patricijų namai, Neptūno fontanas, Senoji miesto rotušė, „Mažoji Venecija“ Pegnico upės pakrantėje, katedra, Vyskupų rezidencijos rūmai, Šv. Mykolo benediktinų vienuolynas, puiki žemutinio miesto panorama. Laisvas laikas, kurio metu ragaujama krašto delikateso – įdarytų svogūnų ir deginto alaus*. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją į Vilnių.

Kelionės kaina: nuo 315 EUR

Į kainą įskaičiuota:
• kelionė patogiu autobusu;
• 5 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais;
• grupės vadovo-
gido paslaugos;
• ekskursinė programa.

Pastabos:

*pažymėtiems objektams rekomenduojame turėti 85 eurų (mokamų objektų kainos tikslinamos prieš kelionę); draudimas už papildomą mokestį; agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti