Izraelis

 

IZRAELIS  

 

Tai kitokia kelionė į „Pažadėtąją žemę – Izraelį“. Mes norime Jums parodyti kitokį Izraelį ir Palestinos teritorijas. Labai dažnai žmonės keliaudami į šias vietas pamato tik religinę, krikščioniškąją pusę. Mūsų tikslas parodyti ir žydų, ir arabų katalikų (gyvensime Palestinos katalikų viešbučiuose, kur galėsite su jais pabendrauti), ir arabų musulmonų gyvenimą. Tai kelionė, kurios metu pabandysime „nupiešti“ tikrąjį Izraelio ir Palestinos vaizdą. Kiekvieną šalį reikia pamatyti, pajusti, pauostyti ir paragauti. Padarykime tai kartu!

 

1 diena. Skrydis Vilnius – Tel Avivas. Tel Avivas yra antras pagal dydį šalies miestas (390 tūks. gyventojų) po sostinės Jeruzalės. Prekybos ir kultūrinis centras. Tel Avive reziduoja dauguma užsienio šalių ambasadų, nes Jeruzalė nėra pripažinta šalies sostine tarptautiniu mastu. Prieš šimtmetį vietoje, kur dabar įsikūręs Tel Avivas, buvo vien smėlynai, o netoliese buvusi Jafa  seniausias Palestinos miestas, uostas, minimas karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu, duso nuo gyventojų pertekliaus. Kaip teigiama, kelios dešimtys šeimų iš Jafos, ieškojusios erdvesnės gyvenamosios vietos, įsikūrė smėlynuose ir davė pradžią Tel Avivo miestui. Ilgainiui du miestai susiliejo į vieną: Tel Avivą  Jafą. Miesto centre – spalvingi rajonai ir įspūdingi „bauhaus“ architektūros paminklai, saugomi UNESCO. Pajūrio bulvaras  vienas puikiausių miesto paplūdimių pasaulyje: ilgas, platus ir nepriekaištingai švarus. Vėliau vyksime į kibucą, kur matysime bendruomenėje gyvenančius ir dirbančius judėjus. Vyksime į Haifą – vieną gražiausių rytinės Viduržemio jūros pakrantės miestų, trečią pagal dydį Izraelio miestą, įsikūrusį Karmelio kalno papėdėje prie vaizdingos įlankos. Lankysimės Elijaus grotoje (tai  viena iš šventųjų Izraelio vietų), naujos religijos pradininko Babo mauzoliejaus persiškuose soduose, nusidriekusiuose per 19 terasų. Tai vieni gražiausių persiškų sodų pasaulyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

                                                                                     

2 diena. Pusryčiai. Pažintis su Nazeretu – vienu didžiausių Galilėjos miestų, išsidėsčiusių kalvų apsuptame slėnyje. Didžioji Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis prabėgo Nazarete. Čia jis praleido savo vaikystę ir jaunystę. Tai vienas svarbiausių Šventosios žemės traukos centrų. Aplankysime Marijos apsireiškimo Baziliką, Šv. Mergelės šaltinį ir Šv. Grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai. Veliau vyksime į biblijinio Safedo (Tsfat) – vieno iš keturių šventų judėjų miestų, aukščiausiai išsidėsčiusio Izraelio miesto (900 m virš jūros lygio). Iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Galilėją, vaiskiu oru matyti Galilėjos ir Viduržemio jūros. Safetas garsėja XVI amžiaus senamiesčiu, kurio nepakartojama atmosfera pritraukia menininkus iš viso pasaulio. Vėliau vykstame prie Galilėjo Jūros. Šios jūros (taip Biblijoje vadinamas Kinereto ežeras) pakrantė tapo  Jėzaus Kristaus mokymo vieta. Kelionę tęsime vykdami į Jardenito krikštavietę. Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena. Po pusryčių ekskursija po Betliejų  Jėzaus gimimo vietą. Miestas vienodai reikšmingas tiek krikščionims, tiek judėjams. Centrinėje Betliejaus aikštėje stovi Kristaus gimimo bazilika, bizantiškojo periodo kūrinys. Tai – paminklas Kristaus atėjimui į pasaulį. Po centrine nava esanti kripta, tiksliau, keturiolikos kampų sidabro žvaigždė grindinyje, žymi tikslią Jėzaus gimimo vietą. Toliau keliausime į Jeruzalę. Jei bus galimybė, apžiūrėsime palestinietiško miesto Bethlehem senamiestį. Vėliau vyksime į „Yad Vashem“ muziejų, skirtą holokausto aukoms atminti. Tai – klasikinis pavyzdys, kaip neįkyriai ir tobulai, naudojant simboliką ir dokumentinę medžiagą, pasauliui atskleisti žydų tautos tragediją. Pagal galimybę, laisvas laikas Jeruzalėje. Vakarienė. Norintieji, už papildomą 20 eurų mokestį galės vykti į košerinį restoraną. Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena. Po pusryčių toliau tęsiame ekskursiją po Jeruzalę. Nuo Alyvų kalno viršūnės atsiveria nuostabūs senojo miesto vaizdai. Auksu švyti Šventyklos kalno kupolas. Alyvų kalno šlaite  Getsemanės sodas, Biblijos laikų alyvmedžių sodas, kuriame Jėzus apsilankė naktį prieš nukryžiavimą. Šalia Getsemanės sodo  Marijos kapo šventovė. Tačiau Marija paimta į dangų, tad kapavietė tuščia. Įspūdinga Visų Tautų bažnyčia ženklina vietą, kurioje Judas išdavė Jėzų. Vėliau vykstame prie Kalno šventyklos  tai vieta, iš kurios Mahometas pakilo į dangų. Iš kalno molio buvo sukurtas Adomas. Vakarinė Jeruzalės siena  tai Raudų siena. Dalis Raudų sienos  romėnų sugriautos Antrosios šventyklos liekanos. Tai yra švenčiausia žydams vieta, jų religijos simbolis. Kiekvienas apsilankęs prie Raudų sienos, palieka sienoje raštelį-žinutę Dievui. Via Dolorosa simbolizuojanti Kristaus kelią nukryžiavimo vietos link. Kristaus kapo bažnyčia yra viena reikšmingiausių vietų krikščionims. Bažnyčia ženklina vietą, kur Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas, o vėliau prisikėlė. Siono kalnas, anot Biblijos, buvo žydų karaliaus Dovydo rezidencija, jame karalius ir palaidotas. Biblijoje Sionas vadinamas Dievo namais. Pasakojimai byloja, kad karaliaus Dovydo kape buvo paslėpti Pirmosios šventyklos lobiai, dėl kurių užkariautojai vis sugriaudavo kapavietę. Virš Karaliaus Dovydo kapavietės  Paskutinės vakarienės menė. Vieta, kur paskutinį kartą Jėzus vakarieniavo su savo apaštalais. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

5 diena. Po pusryčių vykstame prie žemiausio pasaulio taško ir sūriausio pasaulio vandens telkinio Negyvosios jūros, kuri, dėl jos vandenyse neegzistuojančių ne bakterinių gyvybės formų, dar vadinama Mirties jūra. Prie jūros keliausite per Judėjos dykumą – bevaisę, tačiau gražiais gamtovaizdžiais garsėjančią vietovę. Maudynės jūroje. Jei turėsite laiko ir noro (mokamas įėjimas), pasirinktinai galima aplankyti šias vietas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena. Pusryčiai. Poilsis prie jūros Netanijoje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

7 diena. Pusryčiai. Poilsis prie jūros Netanijoje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

8 diena. Pusryčiai. Ryte pervežimas į Tel Avivo oro uostą. Skrydis Tel Avivas – Vilnius.

 

 

Kelionės kaina: nuo 630 EUR + aviabilietas

 

 

Į kainą įskaičiuota:

-        ekskursinė programa po Izraelį autobusu;

-        7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis;

-        lydinčio kelionės vadovo-gido iš Lietuvos paslaugos;

-        kelionės dokumentų sutvarkymas;

-        mokami objektai pagal programą.

 

 

 Į kainą neįskaičiuota:

-        skrydis Vilnius  Tel Avivas; Tel Avivas – Vilnius;

-        sveikatos draudimas;

-        arbatpinigiai (papildomai turėti po 3 $ kiekvienai dienai arbatpinigiams);

-        asmeninės išlaidos.

 

Pastabos:

Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Keičiantis aviabilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis. 

Kaina skaičiuota eurais, tačiau Izraelio partneriams atsiskaitome doleriais.

Atsiskaitymo dieną, kaina bus tikslinama pagal tos dienos kursą

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti