Poilsis Sicilijoje

 
Sicilija
 
Sicilija  didžiausia Viduržemio jūros sala. Salą nuo žemyninės Italijos skiria Mesinos sąsiauris, pakrantes skalauja Jonijos, Tirėnų ir Viduržemio jūros. Beveik visą regiono teritoriją užima kalvos ir kalnai (Apeninai), o rytuose verdanti Etna (3329 m) – aukščiausia salos vieta.
 
Sostinėje Palerme – daugiau kaip 700 tūkst. gyventojų. Daugeliui iki šiol Sicilija asocijuojasi su mafija, serialu Atruonkojis ir trilogija Krikštatėvis. Mafija čia atsirado prieš pusantro šimto metų, tačiau dabar Sicilijoje ramiau nei bet kada. Maždaug 1 500 km ilgio Sicilijos pakrantėje tikrai rasite sau patinkantį paplūdimį. Geriausi Sicilijos paplūdimiai įsikūrę kiekviename salos kampe, t. y. šiaurės rytuose aplink Mesiną (Messina), šiaurės vakaruose aplink Trapanį (Trapani) ir pietuose, kiek žemiau Sirakūzų (Siracusa). Šiaurės rytuose poilsiautojų ypač mėgiamas Mortelės (Mortelle) kurorto pajūris. Čia gausu vienas už kitą gražesnių smėlio paplūdimių, į kuriuos karštomis vasaros dienomis renkasi Mesinos gyventojai. Na, o ieškantys daugiau ramybės ir privatumo turėtų šiaurine pakrante pavažiuoti iki Milaco (Milazzo), kur prasideda kitas puikių paplūdimių ruožas, besitęsiantis maždaug iki Kapo d'Orlando (Capo d'Orlando). Jei ieškote kažko neįprasto ir naujo, būtinai turėtumėte persikelti (patogiausia iš Milaco) į Lipario salyną. Vulkano (Vulcano) saloje yra vienintelis toks visoje Italijoje juodo smėlio paplūdimys Spiaggia Sabbie Nere, apie kurį tikrai norėsite iš karto papasakoti namuose likusiems artimiesiems ir pasidaryti ne vieną įspūdingą nuotrauką. Geriausiai įrengti ir didelio poilsiautojų dėmesio sulaukiantys paplūdimiai yra įsikūrę šalia Taorminos (Taormina). Visas pasaulis gėrisi Palermu ne vien dėl šilto Viduržemio jūros oro, saulės, bet ir dėl nuostabių paplūdimių. Visa pakrantė nusėta mažais, jaukiais paplūdimiais, kuriuos skalauja skaidrus žydras vanduo. Sicilijoje nemažai įspūdingų miestų. Verta aplankyti sostinę Palermą, Taorminą, Sirakūzus, Kataniją, Agridžentą, Marsalą ir kt. Tiek jie, tiek vaizdingos pakrantės, puikūs viešbučiai ir gamtos įvairovė traukia turistus iš viso pasaulio. Sicilijos gyventojai labai nuoširdūs, atvirai domisi ir žavisi turistais, siūlo jiems mažų įsimintinų dovanėlių. Nenustebkite, jei būsite pavaišinti puodeliu kavos, vaisiais ar midijomis, o visuomet – šypsena. Negalvokite, kad tai specialiai išmokta – tai yra tikra, natūralu ir skirta jums.
 
Kelionės kainos ir datų teirautis agentūroje.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti