Gruzija nuo Kazbeko viršukalnės

 

GRUZIJA NUO KAZBEKO VIRŠUKALNĖS 

1 diena. Anksti ryte Skrydis Vilnius – Kutaisis. Pasitikimas oro uoste. Vykstame į senąją Gruzijos sostinę Mtskheta. Žmonės šį miestą vadina antrąja Jeruzale, tai senas ir labai gražus miestas, kuriam daugiau kaip 2500 metų. Miestas yra įtrauktas į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Toliau lankome Matkvari ir Aragvi upių sankirtoje, kalno viršūnėje esantį Džvario vienuolyną. Gyventojai pasakoja, kad toje vietoje, kur dabar stovi Džvario vienuolynas, pirmiausia buvo pastatytas medinis kryžius, kuris simbolizavo krikščionybės pakilimą. Šis Gruzijos ortodoksų vienuolynas uolėtos kalvos viršūnėje iškilo tik VI a. 2009 metais vienuolynas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kuriam yra iškilęs pavojus išnykti. „Kas nebuvo Mtskhetoje, tas nebuvo Gruzijoje“. Vykstame į Tbilisį. Nacionalinė vakarienė Tbilisyje su šokiais ir dainomis. Nakvynė Tbilisije.

2 diena. Pusryčiai. Tikras poilsis kalnuose – Kazbegi. Ekskursija istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrime šio ežero pakrantėje Ananuri tvirtovė ir XVII a. pastatyta Uspenskaja cerkvė – viena iš svarbiausių Gruzijos religijos centrų. Vykstama kalnų vaizdingu keliu pro Pasanauri kaimelį, įsikūrusį 1050 m aukštyje. Stačiais šlaitais leidžiamės prie Gudauri kaimelio ir kylame į Kryžiaus perėją (esančią 2379 m aukštyje). Ten, esant geram orui, matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Toliau vykstame prie Gergeti Šv. Trejybės cerkvės, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta, šventykla sužavi visus ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Norintys galės aplankyti Gveleti* krioklį. Vakare galima suorganizuoti tikrą gruzinišką vakarą, nes nakvosime kalnų apsuptyje*. Nakvynė Kazbegi.

3 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Tbilisį – Gruzijos sostinę – seniausią pasaulio istorijos epochą menantį miestą. Tbilisis yra daugiatautis miestas: jame gyvena daugiau kaip 100 tautybių žmonių. Gruzija garsėja unikaliomis sveikatingumo paslaugomis – sieros pirtimis. Šių pirčių ypač daug Abanotubani vietovėje, centrinėje Tbilisio dalyje. Sieros pirtys – tai itin turistų mėgstama atrakcija. Šių pirčių garas pasižymi labai specifišku sieros kvapu, o vanduo į pirčių kompleksus atiteka iš terminių požeminių šaltinių visais metų laikais. Vešint Tbilisije negalima neužsukti į Narikalos tvirtovę – Tbilisio miesto širdis ir dvasia. Vėliau grįšime į miestą, galimybė pasinaudoti funikulieriumi. Vienas iš naujausių lankytinų objektų – Taikos tiltas, kuris pastatytas pagal sudėtingą metalo ir stiklo konstrukcijos projektą. Nuo šio pėsčiųjų tilto atsiveria graži miesto panorama, kairiajame krante prie tilto išvysime stebuklingomis įkonomis garsėjančią Sioni šventyklą. Ši vieta įrodo, kad gruzinai gerbia ir toleruoja bet kokią religiją. Užsuksime į žymiausias Tbilisio gatves Šardeni ir Bambis Regi, kuriuose gausu kavinių, restoranų ir parduotuvių. Laisvas laikas. Nakvynė Tbilisije.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Kachetiją – istorinį Gruzijos regioną, esantį šalies rytuose ir garsėjantį vyndarystės tradicijomis. Kalnų vienuolynai, slėnių vynuogynuose nokstančios vynuogės, senovinės bažnyčios ir miesteliai, kalnai ir slėniai. Pirmoji mūsų stotelė bus Bodbe Šv. Nino vienuolyno kompleksas. Šiuo metu jame veikia moterų vienuolynas. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Nino relikvijos. Ji buvo pagrindinė Gruzijos šventoji, nes IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Pasak legendos, remiantis jos testamentu, Nino mirė Bodbe kaimelyje 335 metais, kur ir palaidota. Žmonės sako, jei pasimelsite prie jos kapo, svajonės išsipildys. Aplankysime Signachį – tai ant kalvos virš Alazanio slėnio įsikūręs vienas gražiausių Kachetijos miestelių, kurį supa granatmedžių sodai. Signachio įžymybė – tai 17 amžiuje iškilusi gynybinė siena su bokštais, išlikusi iki šių dienų. Be to, Signachis garsėja kaip „meilės miestas“, arba gruziniškas Las Vegas, nes čia santuokos rūmai veikia ištisą parą. Tad būkite budrūs ir nepadauginkite gruziniško vyno! Esant galimybei užsuksime į miestelio įstorijos muziejų, kuriame saugomi žymaus Gruzijos tapytojo Pirosmani darbai. Po pietų vyno degustacija*, kurios metu paragausime tikro gruziniško vyno ir susipažinsime su jo gamybos tradicijomis. Nakvynė Kutaisyje.

5 diena. Pusryčiai. Ryte pervežimas į oro uostą. Apie 11 val. Skrydis Kutaisis – Vilnius.

5–8 d. Galima pratęsti kelionę ir praleisti laiką kalnuose, poilsiauti Batumyje.

Kelionės kaina: nuo 279 EUR + aviabilietai (kai grupė 26 asmenys)

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje arba svečių namuose Tbilisyje; 1 nakvynės su pusryčiais viešbutyje arba svečių namuose Kazbegi; 1 nakvynės su pusryčiais viešbutyje arba svečių namuose Kutaisyje.
– autobusas pagal programą;
– vietinis rusu kalba kalbantis gidas;
– nacionalinė vakarienė restorane su gyva muzika ir šokiais;
– ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
– skrydžio bilietai Vilnius – Kutaisis – Vilnius (nuo 250 EUR kaina žiūrėta vasario 17 d. balandžio mėnesiui);
– papildomi mokėjimai apie 10–15 EUR (pasikėlimas džipais į Kazbeką, Signachi vienuolyną, Funikulierius Tbilisyje); 
– gruziniškas vakaras Kazbegi apie 20 EUR;
– lankysimės pas gruzinų vyndarį; ragausime naminio vyno (apie 10 EUR);
 papildomos 3 nakvynės su pusryčiais Batumyje apie 120 EUR.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti