Kroatija

 

 KROATIJA 

1 DIENA. Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Austriją, Slovėniją. Trumpam sustojame Ptuj Slovėnijos miestelyje, įsikūrusiame Dravos upės pakrantėje, garsėjančiame terminiais baseinais. Pažintinė ekskursija po miestą. Vakare atvykstame į nakvynės vietą Starigrad Paklenica. Tai – nedidelis miestelis Adrijos jūros pakrantėje, kuris turi ilgą istoriją. Ši vietovė pirmą kartą paminėta istoriniuose dokumentuose netgi Romos Imperijos laikais. Nakvynė kotedžuose.

3 DIENA. Poilsis prie jūros. ARBA Plitvice ežerų nacionaliniame parke*, saugomame UNESCO. Šiuo metu Plitvice ežerų nacionalinį parką sudaro 16 didelių ir mažų ežerų, kurie formavosi daugelį tūkstantmečių, kol atsirado juos jungiančios kaskados, kriokliai ir požeminiai vandens tuneliai. Bendras ežerų ilgis – 8 km. Aukščio skirtumas tarp aukščiausio ir žemiausio ežero – 78 metrai. Vakarinis Zadaras – vienas didžiausių Dalmatijos regionų ir seniausių visos Kroatijos miestų, skaičiuojantis trečiąjį savo gyvavimo istorijos tūkstantmetį. Mieste išlikę romėnų forumo griuvėsiai, įspūdinga IX šimtmetyje pastatyta Šv. Donato bažnyčia. Klausysimės unikalių jūros vargonų. Nakvynė privačiame sektoriuje.

4 DIENA. Poilsis prie jūros. ARBA Pago sala*  viena iš ilgiausių Adrijos jūros salų, garsėjanti kvapniomis pievomis, avelėmis ir žymiuoju Pagos salos sūriu, tapusiu Kroatijos simboliu. Lankomės šeimos įmonėje – sūrinėje. Popiet išvykstame į Splitą*. Ekskursijos po miestą metu sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo, UNESCO saugomas Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas*, buvusi Jupiterio šventykla*, Katedra*, senamiestis ir kiti architektūros paminklai. Laisvu laiku – nepamirštamas atokvėpis vienoje iš šalia garsiųjų rūmų prigludusių kavinių. Nakvynė privačiame sektoriuje.

5 DIENA. Poilsis prie jūros. ARBA vykstame į legendinį miestą – tvirtovę Dubrovniką*, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu, turtingų muziejų eksponatais. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dubrovniku gali lygintis nebent Venecija ar Amsterdamas. Nakvynė privačiame sektoriuje.

6 DIENA. Poilsis prie Jūros. Nakvynė privačiame sektoriuje.

7 DIENA. Išvykstame į Postoina miestelį, kuriame aplankysime ilgiausius Europoje stalagtitų – stalagmitų Postoinos urvus*, kurių upės vanduo suformavo apie 20 km ilgio įvairaus dydžio galeriją ir koridorių labirintus. Postoinos urvai atrasti XVII a. Krainos mokslininko Johano Veikhardo fon Valvasoro, o nuo 1819 m. urvai atidaryti viešam lankymui. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės metu yra nuvažiuojama apie 5000 km.

Kelionės kaina: nuo 295 EUR

Į kainą įskaičiuota:
- kelionė patogiu autobusu;
- 2 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais;
- 5 nakvynės privačiame sektoriuje be pusryčių (virtuvėlėse galima pasiruošti pusryčius);
- grupės vadovo-gido paslaugos;
- kvalifikacinė programa.

Pažymėtiems papildomiems* objektams reikia turėti (mokamų objektų kainos tikslinamos prieš kelionę):
- splitas apie 18 EUR žmogui;
- Pago salos sūrių degustacija apie 15 EUR;
- Plitvice ežerų nacionalinis parkas apie 26 EUR žmogui;
- Dubrovnikas apie 25 EUR žmogui;
- Postojna urvai apie 24 EUR;
- 1 pusryčiai Kroatijoje apie 7 EUR/asm.

Draudimas už papildomą mokestį.
Kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimas reglamentuojamas Europos Sąjungos priimtais reglamentais.
Kelionių agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.
Kai kurių lankomų vietų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.
Kelionės vadovas neveda ekskursijų mokamuose objektuose.
Į kainą neįskaičiuota viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti.

Organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti