Talinas – Tartu – AHHAA mokslo centras (2 d./1 n.)

 

 TALINAS – TARTU – AHHAA MOKSLO CENTRAS

Mokslo centras „AHHAA“ – didžiausias Baltijos šalių mokslo centras, įdomiai supažindinantis su mokslu ir technologijomis.Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, t. y. taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską, ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Apie 3000 kvadratinių metrų dydžio parodų salėje visai šeimai siūlomi įdomūs eksponatai. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų. O ypatingame sferiniame planetariume galima stebėti milijonus žvaigždžių ir žiūrėti filmus apie kosmosą. Apskritame žvaigždžių teatre su visata padeda susipažinti Japonijos išradėjo Takayuki Ohiro sukurtas projektorius „Megastar“ – pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Ohiro išradimas, kaip pasaulyje daugiausiai žvaigždžių aprėpiantis projektorius, įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Centre galima išbandyti ir 4D kino salę, kurioje persipina specialieji efektai ir erdvinis vaizdas.
 
 
1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvyksime į Estijos sostinę Taliną. Aplankysime analogo visame pasaulyje neturintį unikalų Hidrolėktuvų uosto muziejų*. Tai naujas jūrų muziejaus padalinys. Ką veikti muziejuje yra ir vaikams, ir suaugusiems. Visi lėktuvai ir laivai – natūralaus dydžio, pvz., tikras garinis ledlaužis. Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus ir sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti 2 minutes valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine ir t. t. Susipažinsime su Talinu: Aukštutinis ir Žemutinis miestai, panoraminės aikštelės, Tompea pilis, „Ilgoji“ ir „Trumpoji“ koja, „Storosios“ Margaritos bokštas, Ilgojo Hermano ir „Žvilgsnio į virtuvę“ bokštai, Rotušės aikštės ansamblis, dailininkų gatvė, miesto gynybinė siena ir kt. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tartu miestą, kuriame nuo 2011 metų veikia didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras AHHAA*. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysime veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisime į žemės gelmes, pasivažinėsime dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Gamtos salėje stebėsime skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsime jūros gyvūnijos pasauliu. Vėliau susipažinsime su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikšte ir fontanu Besibučiuojantys studentai, Šv. Jono bažnyčia, Senąja observatorija, Domo katedros griuvėsiais (XIIIXV amž.), Velnių ir Angelų tiltais, paminklu Tartu universiteto įkūrėjui, švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksu. Keliausime į ledų fabriką Rujienoje, kur degustuosime fantastiško skonio ledų. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.
 
Kelionės kaina: nuo 85 Eur
 
Į kainą įskaičiuota:
 • kelionė patogiu aautobusu;
 • grupės vadovo-gido paslaugos;
 • nakvynė;
 • ekskursinė programa.
 
Į kelionės kainą neįskaičiuota (mokami objektai tikslinami prieš kelionę):
 • AHHA mokslo centras apie – 10 eur /asm + 4 eur planetariumas;
 • hydrolėktuvų muziejus – 8 Eur/asm.
 
Pastabos:
 • draudimas už papildomą mokestį;
 • kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimas reglamentuojamas Europos Sąjungos priimtais reglamentais;
 • kelionių agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
 • kai kurių lankomų vietų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
 • kelionės vadovas neveda ekskursijų mokamuose objektuose;
 • į kainą neįskaičiuota viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti;
 • organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir / ar papildyti programą.

Reikalingi dokumentai:
 • Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojančios ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

 

 

 
 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti