Cėsis – Sigulda – Tartu AHHAA mokslo centras ir ledų fabrikas (2 d./1 n.)

 

 Cėsis – Sigulda – Tartu. AHHAA mokslo centras ir ledų fabrikas. 

Mokslo centras „AHHAA“ – didžiausias Baltijos šalių mokslo centras, įdomiai supažindinantis su mokslu ir technologijomis.Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, t. y. taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską, ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Apie 3000 kvadratinių metrų dydžio parodų salėje siūlomi visai šeimai įdomūs eksponatai. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų dalykų. O ypatingame sferiniame planetariume galima stebėti milijonus žvaigždžių ir žiūrėti filmus apie kosmosą. Apskritame žvaigždžių teatre su visata padeda susipažinti Japonijos išradėjo Takayuki Ohiro sukurtas projektorius „Megastar“ – pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Ohiro išradimas, kaip pasaulyje daugiausiai žvaigždžių aprėpiantis projektorius, įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Centre galima išbandyti ir 4D kino salę, kurioje persipina specialieji efektai ir erdvinis vaizdas.
 
1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvyksime į Cėsį,  kur susipažinsime su didžiausia Baltijos šalyse kalavijuočių statyta pilimi. Cėsio viduramžių pilis  vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kuriuos senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Laiko tėkmei atsispyręs ir išlikęs pilies pastatų ansamblis laikomas monumentaliu architektūros paminklu, atspindinčiu Livonijos periodo statybos tradicijas ir meno stilių. Toliau tęsiame kelionę Tartu link. Aplankysime Tartu didžiausią Baltijos šalyse veikiantį mokslo centrą AHHAA*. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Vien įėjimas į šias patalpas užgniaužia kvapą ir priverčia prisiminti filmus apie ateitį. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysime veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisime į žemės gelmes, pasivažinėsime dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Mokslo muziejaus pasididžiavimas – vienintelis Europoje sferinis planetariumas*, kurio projektorius  „Megastar-IIA“ (autorius Takayuki Ohiro, Japonija) įtrauktas į Gineso rekordų sąrašą. Šiuo įrenginiu pamatysime net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Gamtos salėje stebėsime skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsime jūros gyvūnijos pasauliu. Vėliau susipažinsime su Tartu senamiesčiu: rotušės aikšte ir fontanu Besibučiuojantys studentai, Šv. Jono bažnyčia, Senąja observatorija, Domo katedros griuvėsiais (XIIIXV amž.), Velnių ir Angelų tiltais, paminklu Tartu universiteto įkūrėjui, švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksas. Nakvynė viešbutyje.
 
2 diena. Po pusryčių apie vyksime į ledų fabriką, kur valandą degustuosime fantastiško skonio ledus. Pasmaguriavę vykstame Latvijos link – į Gaujos nacionalinį parką. Toliau keliaujame Siguldos link, kur kelsimės lyno keliu*, apžiūrėsime Krimuldos ir Siguldos pilis, Gutmanio olą, sužinosime Turaidės Rožės istoriją, lankysime XIII a. Turaidės pilį*, kadaise priklausiusią Rygos vyskupui. Grįžtame į Lietuvą.
 
Kelionės kaina: nuo 85 EUR
 
 
Į kainą įskaičiuota:
- kelionė patogiu aautobusu;
- grupės vadovo-gido paslaugos;
- nakvynė;
- ekskursinė programa.
 
Į kelionės kainą neįskaičiuota (mokami objektai tikslinami prieš kelionę):
-  AHHA mokslo centras apie – 10 eur /asm + 4 eur planetariumas;
- Ledų degustacija apie 4 EUR/asm;
- lynų kelias apie 7 Eur/asm;
- Turaidos pilis – 3 Eur/asm.
 
Pastabos:
- draudimas už papildomą mokestį;
- kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimas reglamentuojamas Europos Sąjungos priimtais reglamentais;
- kelionių agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
- kai kurių lankomų vietų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
- kelionės vadovas neveda ekskursijų mokamuose objektuose;
- į kainą neįskaičiuota viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti;
- o
rganizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir / ar papildyti programą.
 

Reikalingi dokumentai:
- Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojančios ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

 
 
 

 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti