Magiškoji Norvegija

 

MAGIŠKOJI NORVEGIJA

1 DIENA. Ryte skrydis Vilnius / Ryga – Oslas. Ekskursija po Oslą: Akerio krantinė ir Akershuso tvirtovė – didinga viduramžių pilis, kuri buvo pastatyta siekiant ginti Oslą nuo priešų, miesto rotušė, Karlo Johano gatvė, katedra, parlamentas, Nacionalinis teatras, Karaliaus rūmai ir parkas* (XIX a). Apsilankome Bygdøy saloje, kurioje įsikūrusios pagrindinės Oslo įžymybės: poliariniai laivai „Fram“ ir „Gjoya“ – čia pamatysime, kaip gyvendavo laivo įgulos ir jos šunys, jus priblokš istorijos apie tai, kaip jie sugebėdavo išgyventi atšiauriausiose ir itin pavojingose vietose – Arktyje ir Antarktyje. Turo Hejerdalo asmenybei skirtas Kon-Tiki muziejus. Grudbrandsaleno slėniu vykstame šiaurinės Norvegijos dalies link. Nakvynė kempingo nameliuose Bjorliheimen.

2 DIENA. Kalnų ir fjordų grožio lydimi vykstame prie Atlanto vandenyno į Kristiansiundą. Nuo tenai prasideda pats gražiausias pasaulinis, panoraminis Atlanto vandenyno kelias. Keliaujame juo: uolos, žvejų kaimai, 8 tiltai – visa tai liks atmintyje ilgam. Atlanto vandenyno galia grožimės apžvalgos aikštelėse. Vėliau žvejybiniu laivu* plaukiame į jūrą (apie 3 val.): gal kas sugaus savo žuvį, o gal kam patiks skandinaviška žuvienė?! Nakvynė kempingo nameliuose Bjorliheimen.

3 DIENA. Poilsio ir nuostabių vaizdų diena. Serpantinais kylame Trolstigeno keliu į 1850 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Pravažiuojame tiltą virš įspūdingo 230 m aukščio Stigfoseno krioklio. Nusileidę nuo kalnų persikeliame per Nordalio fjordą (Linge–Eidsdalis). Erelių keliu važiuojame Geirangerio link – vieno iš gražiausių Norvegijos fjordų. Čia laukia pasiplaukiojimas (apie 2 val.) pasakiško grožio Geirangerio fjordu, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėl kylame vingiuotais kalnų keliais, trumpai sustojame prie Flydaliokanjono. Esant geram orui pasikeliame į Dalsnibos viršūnę* (1500 m), pasigrožime žemiau esančiomis kalnų viršūnėmis. Vykstame į Lomą – kalnų turizmo centrą. Nakvynė kempingo nameliuose Lome.

4 DIENA. Pasivaikščiojimas po Lomo miestelį. Stavkirkė – rąstinė bažnyčia iš 12–13 a.a. Akmenų muziejus. Vykstame į Jotunheimeno nacionalinį parką, kuris apsuptas įspūdingiausių kalnų viršukalnių. Tai pats populiariausias Norvegijos nacionalinis parkas, kuriame gausybė ledkalnių ir stūkso aukščiausia Norvegijos viršukalnė Galdhiopigenas* (2469 m). Esant geram orui pakilsime į aukščiausią autobusu pasiekiamą Jyvasshytto (1865 m) apžvalgos aikštelę. Apžiūrime seniausią Norvegijos medinį viešbutį Elveseter. Norvegijos tūkstantmečio paminklas. Nakvynė kempingo nameliuose Lome.

5 DIENA. Toliau vykstame ilgiausio Norvegijoje (1865 m.) ir net trečio pagal ilgį pasaulyje Sogne fjordo link. Keltu persikeliame per jį iš Manhellerio į Fodnesą. Važiuojame ilgiausiu Norvegijos tuneliu iš Lerdalio į Aurlandą. Pakeliui sustosime pasigrožėti vienu plačiausių Norvegijoje Tvindefoso kriokliu. Kirtę daugybę tunelių atvykstame į Bergeną, miestą, vadinamą Vartais į fjordų karalystę. Nakvynė jaunimo nakvynės namuose.

6 DIENA. Ryte ekskursiją pradedame senojoje prieplaukoje, jau 700 metus veikiančiame žuvų turguje. Lankomės Bergene – geriausiai išsilaikiusiame Europoje viduramžių pirklių mediniame kvartale (išlikęs iš XIV–XVI a. laikų). Apžiūrėsime Rozenkranco bokštą (XII–XVI a.) Jis – miesto muziejaus dalis ir yra vienas iš svarbiausių Renesanso paminklų Norvegijoje, karaliaus Haakono salę. Galimybė aplankyti Šv. Marijos bažnyčią (XII a.)*. Pageidaujantiems – pasikėlimas funikulieriumi* į Floyen kalno panoraminę aikštelę – Bergenas kaip ant delno. Nakvynė jaunimo nakvynės namuose.

7 DIENA. Apie pietus. Skrydis Bergenas – Ryga / Vilnius.


Kelionės kaina: nuo 575 EUR + aviabilietas
                           

Į kainą įskaičiuota:
• kelionė patogiu autobusu;
• 6 nakvynės kempingo nameliuose ir jaunimo viešbučiuose;
• grupės vadovo-gido paslaugos;
• pusryčiai įskaičiuoti į kainą.

Į kainą neįskaičiuota:

  • skrydis Vilnius / Ryga – Oslas; Bergenas – Ryga / Vilnius nuo 100 EUR su rankiniu 8 kg bagažu;
  • papildomas registruotas 23 kg bagažas – 30 EUR/asm;
    mokami objektai 600–800 Norvegijos kronų;
  • papildomos išlaidos.


Pastabos:

  • agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
  • kai kurių lankomų vietų ir objektų gidų paslaugos – už papildomą mokestį;
  • kelionės vadovas-gidas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

 

 
smart foreash