Portugalija

 

 PORTUGALIJA

1 diena. Skrydis Vilnius – Europos miestas – Porto. Pasitikimas oro uoste. Vykstame į Porto miestą – antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą, įkurtą dar romėnų laikais. Susipažinsime su miesto centru, kuris nuo 1996 metų yra įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo objektų sąrašą: Šv. Pranciškaus bažnyčia, XIX a. klasicistiniai Biržos rūmai, miesto rotušė, 76 m aukščio barokinis Clerigos bokštas ir krantinė Ribeira kvartale. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Nuvyksime į Guimares miestą, įtrauktą į UNESCO, vadinamą tautos lopšiu. Pasivaikščiosime senamiesčio gatvelėmis nuo Olivera aikštės iki Kunigaikščių rūmų. Apžiūrėsime Guimares pilį, kurios kontūrai puikuojasi Portugalijos herbe. Keliaujame į Bragą. Tai yra seniausias Portugalijos miestas. Apsilankysime šventovėje – Bon Žezut – du Monte bažnyčioje, stovinčioje ant aukštos kalvos. Šių dienų Braga – tai itin žavus Portugalijos miestas, išsiskiriantis didele baroko paminklų gausa. Grįždami į Porto, pakeliui užsuksime į Barseloso miestelį, garsų keramika, amatais ir legendiniu gaidžiu, kuris tapo Portugalijos simboliu. Sugrįžus į Porto lankysimės Vila nova de Gaia rajone, kuriame gausu portveino daryklų. Portveino degustacija*. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Po pusryčių viešbutyje vyksime į Aveiro – miestą su daugeliu kanalų, dar vadinamą „Portugališkąja Venecija“. Keliaujame į senąją Portugalijos sostinę – Koimbrą. Aplankysime mieste veikiantį vieną seniausių Europoje – Koimbros universitetą, įkurtą 1290 m. Šiose vietovėse, kur dabar stovi miestas Koimbra, romėnai paliko didingus savo buvusio miesto Conimbriga griuvėsius. Tie griuvėsiai primena buvusį romėnų valdymo laikotarpį. Trumpa ekskursija po miestą: Sé Velha (Senoji katedra), Sé Nova (Naujoji katedra), Praça do Comércio aikštė, kurioje papietausime. Kelionę tęsiame Fatimos link – vieno svarbiausių katalikybės centrų pasaulyje. Čia plūsta piligrimai ir maldininkai iš visos Vakarų Europos pagerbti apsireiškimo stebuklo. 1917 m. gegužės mėnesį trys valstiečių vaikai, ganydami avis, žaibo šviesoje pamatė „ponią, šviesesnę už saulę‘‘. 1928 m. buvo pastatyta didžiulė bazilika ir gigantiška esplanada, kurioje lengvai sutelpa šimtatūkstantinės minios, tradiciškai čia susirenkančios gegužės ir spalio mėnesiais. Vakare galimybė dalyvauti žvakių procesijoje. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Po pusryčių viešbutyje keliausime į Tomar’o miestą. Šis miestas XII a. kūrėsi apie tamplierių pilį, kuri vėliau buvo perstatyta į karališkąjį Kristaus vienuolyną ir tapo Kristaus vienuolijos centru. Lankysime Tomar’o vienuolyną (UNESCO objektas), kuriame pinasi romanikos, gotikos, manuelino ir renesanso stiliai, grožimės nuo jo atsiveriančiais įstabiais gamtos peizažais. Tęsiame kelionę. Batalh‘ą mieste aplankysime Šv. Mergelės Marijos Vitorijos vienuolyną, kurį šis karalius pastatydino siekdamas pašlovinti pergalę Aljubarrotos mūšyje. Vienuolynas baigtas statyti apie 1517 m. Jo architektūroje persipynę gotikos ir manuelino* stiliai. 1983 m. vienuolynas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo objektų sąrašą. Vėliau aplankysime buvusį žvejų miestelį Nazaré, kuris turi nuostabius paplūdimius ir įspūdingą panoramą. Čia iki šiol puoselėjamos senos žvejybos tradicijos. Sugautos žuvys paliekamos išdžiūti ant saulėtos pakrantės, kol žvejai, nekreipdami dėmesio į turistus, tvarko savo įvairiom spalvom nudažytus laivelius. Poilsis prie vandenyno. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Poilsis prie vandenyno. Po pietų vykstame į Alkobasą – vaizdingą miestelį, išaugusį palei Alkos ir Bačios upių slėnius, nuo kurių ir kilo šios vietovės pavadinimas. Lankome pirmąjį gotikinės architektūros kompleksą Portugalijoje – Santa Maria d'Alcobaça vienuolyną (UNESCO objektas), kuris XII a. buvo įkurtas karaliaus Alfonso I-ojo ir yra glaudžiai susijęs su Portugalijos monarchijos ištakomis. Šis cistersų ordino vienuolynas dėl griežto asketizmo, neretai dar vadinamas „tylos vienuolynu“. Susipažinsime su Obidos  –gražus miestas akmenimis grįstomis gatvelėmis ir mažutėmis bažnyčiomis, apsuptas viduramžių sienų. Jį, kaip vestuvinę dovaną, 1282 m. gavo karaliaus Don Diniš nuotaka Izabelė. Čia galėsime paragauti garsiojo ginginha (kartaus vyšnių likerio). Nuvyksime prie Kabo da Roka uolos su švyturiu – labiausiai į vakarus nutolusio taško Europoje. Pakrantės keliu išvykstame į Portugalijos sostinę Lisaboną. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Važinėsimės istoriniu tramvajumi, kai kada dar vadinamu „muziejumi ant bėgių“. Jo geltonai dažyti tarpukario gamybos tramvajai, medžiu dekoruotu vidumi, pravažiuos pro gražiausias senamiesčio gatveles, suteikdamas mums puikią galimybę geriau pažinti Portugalijos sostinę. Apsilankysime ant aukščiausios miesto kalvos, kur stūkso Šv. Jurgio pilis (Castelo de São Jorge) – buvusi maurų tvirtovė, o vėliau aplankysime ir karališkąją rezidenciją, susipažinsime su miesto globėjo Šv. Antano bažnyčia, pastatyta jo gimimo vietoje; taip pat Alfamos jūreivių rajonu; seniausiu sostinės pastatu – didingąja Lisabonos katedra; Komercijos aikšte – viena didžiausių aikščių Europoje; gyvybingąją Rossio aikštę, kurioje kai kurios kavinės ir parduotuvėlės veikia net nuo XVIII a. Aplankysime gotikos ir renesanso stiliaus Jeronimo vienuolyną-bažnyčią su manuelino stiliaus dekoru, kuriame ilsisi Vasko da Gamos palaikai ir Belemo sargybos bokštą, pastatytą Vasko da Gamos ekspedicijai atminti. Abu kultūros paminklai  vieninteliai XV a. statiniai išlikę po stipraus žemės drebėjimo, sukrėtusio Lisaboną 1755 metais. Esant galimybei, autobusu ar keltu vykstame į kitą Težo upės krantą, kur ant aukšto kranto stovi Karaliaus Kristaus (Cristo-Rei) skulptūra, į kurios viršų pakilę apžvelgsime visą Lisaboną. Vakare pageidaujant bus galima pasiklausyti ilgesingų Fado dainų apie nelaimingą meilę, išdavystę, neviltį ir vandenyną. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Po pusryčių traukiniu vykstame į Sintros miestelyje esančius Penos rūmus. Baironas šią vietą laikė „Šlovinguoju Edenu“, o kiti dėl jos eklektiškumo paniekinamai ją vadino „Bepročių pasimatymo vieta“. Šių rūmų istorija prasideda dar viduramžiais, kai ant kalvos virš Sintros miestelio buvo pastatyta koplyčia. Po Mergelės Marijos apsireiškimo koplyčia buvo perstatyta į vienuolyną. Lankysimės karališkuosiuose rūmuose – geriausiai išsilaikiusiuose viduramžių karalių rūmuose Portugalijoje, kuriuose karališkoji šeima rezidavo nuo XV a. pr. iki XIX a. pab. Aplankysime Maurų pilį, statytą IXX a. Pageidaujantieji galės apsilankyti Sintros modernaus meno muziejuje. Traukiniu grįžtame į Lisaboną. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Vykstame į oro uostą. Skrydis Lisabona – Europos miestas – Vilnius.


Kelionės kaina: nuo 625 EUR + aviabilietai

 Į kelionės kainą įskaičiuota:
- 7 nakvynės Portugalijoje su pusryčiais;
- autobusas pagal programą;
- kelionės vadovo-gido paslaugos;
- kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- skrydžių Vilnius – Europos miestas
 – Porto; Lisabona – Europos miestas – Vilnius (bilietai apie 350 EUR);
- įėjimai į lankomus objektus apie 90 EUR (KAINOS TIKSLINAMOS PRIEŠ KELIONĘ).
 

 
smart foreash